Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

A gdyby uszczelnić z góry cała konstrukcje. Czyli zrobić całkowicie zamknięty filtr. Wtedy przy braku prądu nic nie zaleje. Jedynie filtr przestańie pracować. Tak jak w kubełkowym.


..tylko pamiętaj Olo , że w filtrze są jakieś wkłady i czasami trzeba je wyczyścić .Jeżeli ma to być zamknięte tak jak kubełek to pomału wyważamy już otwarte drzwi . Bo może okazać się ,że ten filtr od kubełkowego będzie się różnił tylko kształtem jak kaseciak od hamburskiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@deccorativo

Kolejny raz czujesz się urażony, że ktoś inaczej nazywa ten filtr. .



Kolego jesteś w błędzie - wielokrotnie temat nazewnictwa tu się przewijał i jest mi to obojętne i nie czuję żadnej urazy do nikogo jak ten filtr nazywa.

Nie mam jednak delikatności Andrzeja czy Piotra by ci sugerować że zamykając szczelnie kasetę de facto piszesz tu jednak o filtrze kubełkowym w kształcie sześcianu;) a przenosząc ten otwarty pod baniak de facto skleisz sump, a jak to pudełko powiesisz poza baniakiem to proponujesz filtr przelewowy na dodatek w wersji zalewającej mieszkanie na co wskazał linkując spiochu. Ja piszę otwarcie i nie ma co się irytować.

Nie mam nic przeciw modyfikacji i usprawnieniom tej konstrukcji lecz poza cennym przeniesieniem skimmera z wlotu do komory pompy nic rewolucyjnego nie powstało. Pozostały wersje 6.0 ( gąbki pionowo) oraz 7.0 ( gąbki poziomo)

Jakby tak odcedzić z tych ponad 50 stron i ponad 700 postów merytoryczną treść to moim zdaniem pozostałoby tak z 20-30 postów a tak temat stał się nie do opanowania i przeczytania.

Powstało tyle różnych opcji i jak twoje w jednym poście wariantów filtra panelowego że albo nowy adept czytając utraci istotę rozwiązania albo wcześniej jak zobaczy ile do czytania - zrezygnuje ale jak się uprze przeczytać to z pewnością na końcu już nie będzie wiedział jaki filtr robić.

A co byście powiedzieli koledzy na zamknięcie tego tematu bo za chwilę dojdzie do tysiąca wpisów.

Nie ma przecież zakazu tworzenia własnych wersji filtracji w dowolnej konfiguracji i nazewnictwie przez każdego tu uprawnionego i utworzenia własnego tematu, a tak pomału powstaje taki potworek nie do przeczytania i zrozumienia.

Proszę o opinie na PW a nie w tym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi ukrycie kaseciaka chyba się w miarę udało :) Jak na mój pierwszy baniak oczywiście. Z góry przepraszam za jakość zdjęć

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/760e2ea0cda42542.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0c28882d0f1b0cc8.html

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/0a25d7b3cc3139e4.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przemyśleniach postanowiłem dać szansę kaseciakowi :) Uważam ten rodzaj za bardzo ciekawą formę filtracji. Wahałem się, ale obecnie już się nie waham :)

Dziękuję deccorativo... :)



Ukryć kaseciak- jak widać dla chcącego nic trudnego.

Dla Olobolo moje rady jaki kaseciak do planowanej 1000l ówki:D gratulacje.

Szkiełko Jeśli ze wzmocnieniami poprzecznymi to dwa symetrycznie w odstępie po 35cm od środka ( na tym będzie wisiał kaseciak)


Filtr kasetowy wersja dwustronna 7.0 pianką lutownicą i CRem zrobiony jak nawis skalny tuż pod powierzchnią wody w identycznej fakturze i kolorze jak kamole które włożysz do baniaczka.

wymiary wewn kasety ze spienionego czarnego pcv 3mm

grubość 12cm

wysokość - 35 cm

długość 2xpo 3cm komory grzałek + 2xpo 15 cm komory gąbek+ ceramika+ NGBC + 30 cm komora pompy. Wszystkie przeloty górne i dolne po 5cm. Pompa Jebao DCT4000 wylot trójnikiem typu Y w dwie strony po powierzchni na szybę przednią. Tworzą się dwa krótkie obiegi zgarniające do wlotów kaseciaka.

Na ściance komory pompy skimmer ( 3-4 nacięcia a od środka włożona gąbeczka.)

System ogrzewania za 120zł który dopiero za rok będzie w Polsce.

[ame]Temperature Controller Thermostat 300W Heater Aquarium | eBay[/ame]


Zakup i sprzedawca chiński sprawdzony już na KMT - płatność bezpieczna kartą przez PayPal, dostawa w cenie do domu w dwa tygodnie.


NGBC lub lepiej TMBT - 3 litry po 1,5 do komory start tylko od 1 litra.


Start baniaka na WA - na 900l wody netto = 4,5 mlWA + Microbe Lift Phosphate Remover

1-2 ampułki Prodibio Biodigest lub 118ml Seachem Stability

Testy kropelkowe JBL

pH 7,4-9

NO2,

NO3

PO4


Całość kosztów z pompą ( 330zł) zamkniesz w ok 600zł - tak szacuję.

Rób dokumentację w tym 3D:D :D :D

Jestem potrójnie rad chyba wiesz dlaczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czas ucieka, akwarium postawić trzeba.


Postanowiłem sprawdzić ile miejsca w moim planowanym akwarium zajmie kaseciak (że się tak wyrażę:))

Zrobiłem prosty model. Za kaseciak posłużył sześcian w kolorze pomarańczowym jak widać poniżej.

Model jest niedokładny, bo szyba jest 10mm a będzie 12 + wzmocnienia. Będzie tez inny stelaż, najprawdopodobniej nie 500 ale 450mm wys.

Model ten ma na celu pokazanie ile miejsca zabiera kaseciak.

To coś białe - to "model" D. strigatus 25cm :)

Wymiary kaseciaka, zgodnie z modelem 7.0 i to co podał deccorativo w poprzednim poście.

Czyli 660, 350, 120mm


redir?resid=65b67b2d79da2d4!220&authkey=!ANc2yuf7TUZ3vFo&v=3&ithint=photo%2cjpg

https://onedrive.live.com/redir?resid=65b67b2d79da2d4!221&authkey=!ANc2yuf7TUZ3vFo&v=3&ithint=photo%2cjpg

https://onedrive.live.com/redir?resid=65b67b2d79da2d4!222&authkey=!ANc2yuf7TUZ3vFo&v=3&ithint=photo%2cjpg

https://onedrive.live.com/redir?resid=65b67b2d79da2d4!223&authkey=!ANc2yuf7TUZ3vFo&v=3&ithint=photo%2cjpg

Ciekawi mnie Wasza opinia

MAm nadzieję że te obrazy się wyświetla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.