Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Sebastianie.Zdjęcia słabej jakości ale są.Specjalnie rozebralem filtr używany ponad pół roku w starszej wersji ale moim skromnym zdaniem najlepszej.Już omawiamy działanie.Kilka poprawek jest moich.

Wykonany z pcv 3mm używany w akwarium 375l,wymiary 38 wys 33 szer 6 gł.Na pompę aq 2000. Tak więc z przodu mamy zasys 10 cm a wyżej skimmer 3 cm.Dalej komora smieciową (i tu istotne!!!) zaklejoną od góry kawałkiem pcv.Dalej gabki przedzielone odpowiedniej wysokości ramkami.Dalej przegrode komory pompy.W komorze pompy jest moja nowość,kratka na która zasypujemy ceramike i nie trzeba się bawić w siatki itd.Przepływ wody nie spada q nawet mamy plus bo woda jest roprowadzana na całą ceramikę.Dalej wiadomo pompa itd.

Skimmer co jest istotne w tej sprawie dziala i świetnie zbiera powierzchnię.Jeśli jest to OT to sorry.Jeśli chcecie wstawie film z działania skimmer.

Świetnym pomysłem jest dodanie przełożonego jednego boku do lepszego zbierania uciekających odpasow jak to zrobił Sebastian.

Dodam ze robiłem ostatnio taki filter z pcv 5 mm.Jest o wiele sztywniejsze i trwalsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim skromnym zdaniem jak w 1 dasz gąbkę tapicerską 2 cm i 1 cm ppi45 to wystarczy. Wtedy nr 3 traci sens i jest niepotrzebny. Komorę 4 sobie daruj. Absorber możesz położyć choćby na filtrze i nie będzie zajmował miejsca w akwa. I już masz krótszy filterek :) A za zaoszczędzone miejsce zrób większą komorę pompy bo musisz tam zmieścić z litr jakiejś ceramiki.


Wysłane z telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zainteresowanych wersją 7.0:

Na chwilę obecną odradzam robić filtr w tej wersji. Spadek wody w komorze pompy zdecydowanie za szybki. Po 3-4 dniach gąbka zapchana i pompa osusza komorę. Na szybko jedyne rozwiązanie jakie widzę to powiększenie komory ceramiki i gąbek do minimum 20cm x10cm. Kaseciak wtedy nieco się wydłuża (ale odzyskujemy dno) ale powierzchnia gąbki pozwala na o wiele większy przepływ wody. Zawsze możemy zmniejszyć komorę pompy a w przyszłości aDsorber położyć na wzmocnieniu. Tak właśnie mam i powiem szczerze, że super. Pompka w komorze kaseciaka a reszta na zewnątrz:

PhFg.jpg

NhFg.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.