Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Ostatnia komora od spodu gdzie ma wlot?

Mowa o o tej na spodzie? ona jest zamknięta.

Tak jak pisałem to wersja robocza i nie mam na to pomysłu. Myślę że mógłbym tam zastosować BLOK absorbera wkładany w to miejsce od niewidocznej strony (od tyłu). Generalnie kaseciak stałby w akwa pod wzmocnieniem wzdłuż tylnej ściany (tak jak na rysunkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wydłużył komorę gąbek aż do ścianki komory pompy dokładając gąbkę PPI 20 aby za bardzo nie spowalniała przepływu, a wlot do komory pompy od spodu.Po co Ci ta środkowa przegroda i jak chcesz wyciągać grys z tej komory oznaczonej na różowo?

-- dołączony post:

Dlaczego nie wykonasz go tak jak Seba? U niego i nie tylko taki układ sprawdza się doskonale. Wersja 7.0 też odpada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe nazewnictwo

Jak świat światem taki filtr od zawsze nazywano zwyczajnym panelem w akwarium.

Nazwa kasetowy bym w tym wypadku opatentował.


Ale musisz przyznać że filtr kasetowy brzmi lepiej:).Z tego co pisał deccorativo to nie ukrywał że pomysł podpatrzył od ludzi mających "solniczki",tak więc wiadomo że nikt tu prochu nie wymyślił.A swoją drogą warto by było się dopytać ludzi którzy posiadają w akwarium panele,jak rozwiązali problem skimmera który w kaseciaku nie działa rewelacyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby skimmer działał musiałby być jedynym zasilaniem tego panela. Musi być dopasowany do pompy, żeby przyjął całą wodę. I musi zadziałać. Fizyki nie oszukasz. Naturalnie jak ludzie robią wlew dolny to on przejmuje całość wody. Wątku nie czytałem, bo panele są mi znane, ale uważam że lepsze są sumpy, więc nie czułem potrzeby. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem już różne opcje filtracji , zaczynałem od kubełka Unimax 250 + Aquael 2000 i było OK , ale raził mnie widok filtra wewnętrznego , więc wymieniłem go na drugi kubeł HW-303 , który wymiatał nieźle , niestety gorzej było z klarownością wody.Postanowiłem się więc skusić na kaseciaka ponieważ PCV miałem , gąbkę ppi 45 też więc zakupiłem klej i do dzieła (myślę skoro inni go chwalą , nie uwierzę jak nie zobaczę działania :D ). Wysokość 42 cm , dł. 26 cm , szer. 10 cm. napęd Aquael 2000 , 6 cm gąbki ppi45 , 4mm waty stosowanej jako filtry w szafach elektrycznych ( w korpusie sprawdza mi się rewelacyjnie) , 1 litr ceramiki , część nowej , a część z kubła (na razie go zostawiam ). Kaseciak wystartował wczoraj wieczorem i rano mile mnie zaskoczył , pozostało tylko popracować nad ustawieniem cyrkulacji i będzie OK :D . Wymyśliłem jeszcze taki patent na skimmer (tylko proszę się nie śmiać:D ) , który widać na fotkach.Szkoda mi było miejsca w baniaku więc wymiary są takie a nie inne , ale po zamontowaniu stwierdziłem , że następny może być spokojnie dłuższy. Oczywiście pod kaseciakiem zostało 5 cm do dna , które to miejsce zagospodarował już pan zbiornika P.saulosi:D

post-13824-14695719437507_thumb.jpg

post-13824-14695719437875_thumb.jpg

post-13824-14695719438333_thumb.jpg

post-13824-14695719438724_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny patent z regulowaną przesłoną zasysu. Mogłeś go zrobić od środka ale mimo wszystko super. Piszesz, że pod kaseciakiem zostało 5cm... pokaż jak go podwiesiłeś lub zamocowałeś do szyby aby wisiał. W celu jeszcze lepszego klarowania wody polecam gąbki tapicerskie (takie jak w fotelach i kanapach). U mnie taka gąbka leży na ceramice a na niej dopiero aquael2000.

Ps. Co zamierzasz włożyć do pustej komory?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.