Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Oto powstala wersja mini.Tylko 7cm a pomiesci aquaela 2000 gabki i ceramike.Funkcje te same tylko bardziej zagospodarowane wnetrze i trudzniejsze czyszczenia(ale co mi tam lubie moczyc lapki).TCbg.jpg

Krotki opis.Na przodzie zasys u gory skimmer za skimmerem gabka na ktorej beda sie gromadzic odpady ppi 20 dalej woda leci do pierwszej gabki ppi 20 ktora ladnie rozprowadza wode na ceramike(ktora bedzie lezec na tej gabce) i ostatnia gabka przykrywa ceramike oraz dalej filtruje i na gabce lezy aquael 2000 na "plecach" wyprowadzajac wode z komory do akwarium.Filtr maluje emalia na czarno.Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Opublikowano

No to już sajgon;).

Przy czyszczeniu gąbek ceramika rozsypie się po całości, musisz wsadzić ją do siatki.

Oś pompy powinna pracować w poziomie więc plecki raczej odpadają.

Opublikowano

Raven bardzo ciekawa koncepcja, a zastrzeżenia eljota jak zwykle trafne.


Ceramika do worka - taki ze sklepu AGD do prania staników - ma akuratne otworki i na suwak.

Wyłam także te górne trzymacze grubej gąbki bo i tak ceramika ją przyciśnie.

Łatwo będzie wyjmować worek z ceramiką do czyszczenia gąbki. To samo z cienką gąbką - pompa ją przyciśnie

Trochę to upierdliwe - zawsze wyjmij ceramikę by wypłukać gąbkę - ale coś za coś.

Myślałem nad opisem Karola z tej morskiej kasety w 3000l i dwóch wylotach.

Muszę także przeprosić Sebę. Kiedyś wsadził AqC2000 z wylotem pod wodą i napisał że nie widzi specjalnie różnicy w wypływie z pompy - pamiętny korek od wina w kaseciaku:D.

Pewno jakaś tam różnica musi być ale przy silnej pompie do akceptacji.

Raven jak eksperymentujesz z kasetą to podsyłam zdjęcie z dwoma pomysłami.

f01c540bef1fc379m.jpg


Pompę połóż na takiej wacie zamiast gąbki ( wspaniale doczyszcza wodę a co tydzień wyrzucam ) a za napęd Resun 4000 bez obudowy ma tylko 10cm x 5 cm więc wchodzi pod lustrem wody w otwór i wzdłuż i w poprzek kasety. Bez tej obudowy odzyskuje znacznie na wigorze. Przewiduję jakieś faktyczne 2000l/h przy 6 W i absolutna cisza.

Nie wspomnę tu o Jebao WP25 który testuję. Ma podobne wymiary ale to już do baniaków po 3000l i 3m, bo w mojej 150cm jak pisał Karol faktycznie kopie doły w piasku na najniższym biegu.

Opublikowano
Henry ale jak tą pompą wyciągasz wodę z kasety? Zrobiłeś otwór o średnicy wylotu falownika?


Seba - tak jak ty zrobi kiedyś otwór z boku pod wodą.

Zaznaczam że jeszcze takich prób nie robiłem bo oba moje kaseciaki pracują w sposób absolutnie perfekcyjny.

W domowej 150cm Tanga w komorze pompy siedzą dwa Hydory Pico Evo po 1200l/h ale pracuje tylko jeden !!! bo przy 22 szt szczeniaczków woda jak kryształ. Cyrkulację załatwia ten Jebao WP25 na najniższym biegu i stała praca. Wtedy hałasuje na podobnym poziomie jak 1 szt Hydora czyli cisza jak przy CO.!!! co sobie cenię najbardziej.


Karolu z tego Jebao jestem bardzo zadowolony choć przez pierwsze dwa dni nieco hałasował ale pewno się odpowietrzał. Teraz jest lux - polecam to już zdecydowanie wyższa klasa cyrkulacji.

Opublikowano

Tak pracowala w poprzedniej wersji i tu tez bedzie tak pracowac.Bez niepotrzebnych zagiec wyprowadza wode pionowo do gory.Nie zauwazylem zmian w pracy pompy czy tez zeby glosniej cos mialo pracowac.

Opublikowano
Tak pracowala w poprzedniej wersji i tu tez bedzie tak pracowac.Bez niepotrzebnych zagiec wyprowadza wode pionowo do gory.Nie zauwazylem zmian w pracy pompy czy tez zeby glosniej cos mialo pracowac.


Jeśli chodzi o położenie osi obrotów w pompach do akwarystyki, to też nigdy nie zauważyłem ani w instrukcjach ani na opakowaniach wymogu pracy w poziomie, ale mogę się mylić bo nie mam tu wielu sprawdzonych pomp - wasze doświadczenia są nie ocenione.

Jak patrzę na budowę takich pomp to czy to cyrkulatory czy pompy wirnikowe odśrodkowe - to moim zdaniem nie ma znaczenia położenie pracy, choć przy ruszaniu pompy może być to ważne.

Wirnik się cofa na osi przy starcie i na przykład Jebao WP25 przy pracy cyklicznej ( robienie fal) wyrażnie stuka i widać że wirnik się cofa i to właśnie stuka ( to chyba jedyna wada jaką zauważyłem), ale zapewne dlatego że cały system pracuje niezwykle cicho a w domu mam idealną ciszę.


Najważniejsze w hydrodynamice kaseciaka jest to by nie było kolanek i załamań wylotu wody a zmiana kierunku wypływu była po możliwie dużych łukach.


Dlatego do budowy kaseciaka dla baniaków klasy 3000l i 3m użyję takiego wylotu - już zakupiłem

TRÓJNIK 2 x 90 stopni Y Odkurzacz Centralny DOMAN! (4422959373) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img20.allegroimg.pl/photos/400x300/44/22/95/93/4422959373@@AMEPARAM@@20@@AMEPARAM@@44/22/95/93@@AMEPARAM@@4422959373



i mojej Jebao WP25 toż to regulowane od 3000 do max 8000l/h i tylko 8-20W!!!

Pamiętajcie - biologia to jest jedyne co musi chodzić zawsze i najlepiej nieprzerwanie.


Po próbach kaseta będzie do sprzedania - oczywiście bez Jebao.

Przerażają mnie wasze koncepcje typu dwie pompy CO Grundfos jedna z narurowcem a druga z sumpem razem sprzęgnięte. Czy to już nie dla fokarium na Helu?

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Wody mniej ponieważ tło swoje zajmuje ale powiem tylko jedno słowo - Pięknie 🤩
    • Żółte cały wieczór siedzą w ławicy w jednym rogu. Ciekawe, czy boją się jakiegoś tarłowca, czy coś im innego przeszkadza.
    • Nowa odsłona akwarium 260x55x70h (~1001 litrów) Wody weszło około 670 litrów, czyli około 100 litrów mniej niż w poprzedniej wersji. Tym razem za filtrację odpowiada komin o wymiarach 15x40 cm wypełniony gąbkami 10-30 PPI oraz kształtkami K1. W środku pompa Jebao DCP-2500. Oświetlenie bez zmian, dwie belki LED po 260 cm z modułami RGB i 11.000 k.  Więcej osprzętu nie ma. Całość w szczycie doby to pobór około 30 W. Grzałki nie mam, bo zimą temperatura rzadko spada poniżej 22 stopni. Zrezygnowałem z pokrywy. Akwarium jest przykryte sekcjami szyb nakrywowych, na których w tylnej części położyłem doniczki z roślinami. W przyszłości planuję w rogu hydroponikę. Płótno nad akwarium kupiłem w tym roku nad brzegiem jeziora. Mam szczerą nadzieję, że wykonał go lokalny artysta. Nałożyłem go na ramkę z listewek. Obsada to dalej niewiadoma.
    • Dlatego zastanów się czy faktyczne musisz  zmieniać. Teoretycznie im filtr ma większą wydajność , większy pobór mocy itp. tym będzie bardziej głośny. Ale to tylko teoria  bo może się zdarzyć , że ten o mniejszej mocy itp. może okazać się głośniejszy bo np. wirnik jest źle dopasowany i bije na ośce. Spójrz na to jeszcze z innej strony a mianowicie czy planujesz zmieniać akwa na większe?  Jeżeli tak to bym śmiało brał ten który będzie dedykowany do ewentualnego nowego litrażu.  Nikt Ci nie da 100% gwarancji , że konkretny filtr będzie cichy.  Zasugeruj się opiniami na ich temat ale ryzyko zawsze będzie. Ostatecznie zawsze można wyciszyć szafkę i znajdziesz tutaj kilka tematów o tym jak to zrobić.
    • Witam. W moim akwarium 214 litrów mam JBL-a e901 i ten filtr pracuje już 10 lat. Filtr jest sprawny i nigdy z nim nic złego się nie działo. Chcę go zmienić i pytanie czy przejść na nowszy model JBL e902 czy może zastosować większy JBL e1502 zleży mi też na poziomie głośności aby był cichy bo akwarium stoi w sypialni. 
    • Dla mnie non-mbuna to jest zagadka. Niby parametry wody w kranie idealne, w akwarium również, ale może jednak coś jest w wodzie co testy nie wykrywają? U mnie każde podejście do non-mbuny kończyło się fiaskiem.
    • Ja mam najtańsze kształtki z polecenia @triamond. Używam ich statycznie i teraz przy restarcie akwarium fajnie zaszły brudem. Na samym K1 i różnej gradacji gąbkach, bez waty woda kryształ na długości 260 cm.
    • Przerabiałem te media. Ten produkt był skuteczny, dość mocno podbijał PH - u mnie o ok. 0,5. Pomyśl o Seachem Malawi/Victoria Buffer - podnosi silnie pH oraz KH nie podnosząc GH.
    • Przy tej wielkości szkła najdroższy jest transport. Ja bym popytał po miejscowych lepszych sklepach - może któryś współpracuje z myciokiem, erybką lub podobnymi. Brałbym z 10. Kiedyś była akcja, że 240 pękały przy wzmocnieniach. Były właśnie robione z 8
    • Te ryby są nieprzewidywalne, ale u mnie nigdy jeden samiec się nie sprawdzał. Nie ważne w jakim litrażu. Dla przykładu teraz mam auratusa 4+4 (dwa potężne samce plus dwa to tacy chłopcy do bicia), samice spokojnie noszą młode do tego stopnia, że mam inwazję młodych. Na pewno agresję u nich rozkładają inne samce i temperatura, bo nie używam grzałki (w akwarium zimą mam ok 22 'C, a latem 26 'C).
  • Tematy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.