Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Ale mi się troszku pomyliło o przecinek.Nie 47 a 4,7 tak to jest jak się szybko liczy:( .Ale i tak cenne te 4,5 litra:)


widziałem to ale tylko popraw, ale jeszcze dodam że w kaseciaku też jest z 50% wody to nie ma objętości kamienia i wcale nie ma mniej wody o objętość kaseciaka. Powiem ci więcej to zupełnie dobry kotnik. Narybek tak samo dobrze rośnie w filtrze kubełkowym jak i kasetowym. Ta na ostatnich zdjęciach włożona mata perlonowa między Matrixem a pompą to właśnie po to by maluszków nie mieliło. Kratki na krety tam nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narybek tak samo dobrze rośnie w filtrze kubełkowym jak i kasetowym. Ta na ostatnich zdjęciach włożona mata perlonowa między Matrixem a pompą to właśnie po to by maluszków nie mieliło. Kratki na krety tam nie polecam.

Co do kratki na krety to masz rację trochę za duże oczka.Ale w "alfie" u mnie znalazłem siatkę z pcv o oczkach ok 5mm,ta już mogłaby być.Co do młodych i ich bezpieczeństwa ,przerybienie tez dobre nie jest:D.

P.S.

Namawiasz mnie żebym zrobił swój kaseciak. Uwierz mi walczy u mnie serce z rozumem:D.Gdybym go nawet zrobił musiałbym go przesłać do Ciebie:D ,bo po pierwsze u mnie w akwarium filtracja którą mam działa dobrze,a więc nie miałbym dobrego porównania która lepsza,a trzeba pamiętać że kubły u mnie już trochę działają i odłączenie ich to byłby zgon dla biologii.A po drugie nie miałbym porównania z innymi konstrukcjami kasetowymi i jak wypada na ich tle.Ale wiesz w tym tygodniu biorę urlop to jak mnie najdzie ochota to skonstruuje może jakiś minikaseciak aby tylko sprawdzić jak by działał z tym zasysem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, planuje tez kaseciaka do nowego akwa 200cm. Chce skleic tak jak proponuje kolega deccorativo.

Pytanie 1) dac go w poprzek na bocznej ściance (niewidoczna dla obserwatora) czy na tylnej wzdłuż?

pytanie 2) czy kupowaliście pcv przez interenet czy lokalnie?

pytanie 3) ile m2 pcv kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem już po montażu mojej nowej wersji kaseciaka. Powiem jedno. Zasys, który teraz wykonałem (pomysł RavenPL) jest rewelka. Zdecydowanie lepiej zaciąga nieczystości przepływające obok. Teraz już nic nie umknie paszczy kaseciaka :D

Zdecydowanie podniósł się też poziom wody w ostatniej komorze. Wcześniej brakowało 3-4cm teraz tylko 1-2cm. Myślę, że to dodatkowe 10cm wysokości gąbki swoje zrobiło i więcej wody przedostaje się przez nie. Nadal nie mogę uzyskać skutecznej pracy skimmera. Woda w komorze gąbek jest na poziomi wody w akwarium i nie wiem jak u Was to działa. To mało ważne dla mnie bo mam skimmer eheim`a, ale mimo wszytko nie daje mi to spokoju :(



Panowie, planuje tez kaseciaka do nowego akwa 200cm. Chce skleic tak jak proponuje kolega deccorativo.

Pytanie 1) dac go w poprzek na bocznej ściance (niewidoczna dla obserwatora) czy na tylnej wzdłuż?

pytanie 2) czy kupowaliście pcv przez interenet czy lokalnie?

pytanie 3) ile m2 pcv kupić?



1. To zależy od Ciebie i od dostępu jaki masz do akwarium. Ja osobiście mam i preferuję na tyle bo jest jednak mniej widoczny. Utrudniony jest natomiast dostęp do gąbek ale nie do tego stopnia aby sobie nie poradzić.

2. Ja kupuję lokalnie w firmie zajmującej się reklamom. Rozeznaj cenę u siebie i jak nie będzie lub będzie drogo to szukaj na allegro. Parę postów wcześniej Deccorativo podał namiary na firmę, która tnie i wysyła na całą PL

3. a kup z 1,5m x wysokość twojego akwarium i będziesz miał z zapasem.

4.Szukaj bo tu na wszystko co pytasz jest już odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sebastianie a gabke masz krotsza od przykrycia smietnika?U mnie ladnie zbiera.Pozniej wstawie filmik,sypie jedzonko kolo grzebienia i prawie wszystko na raz wciaga z powierzchni wody.

Co do ilosci pcv.Kupilem w castoramie plyte 100/50 za 21 zl.Wystarczylo mi to na kaseciak 40/30 i wnetrze i jeszcze mi zostalo.Bialy kaseciak w jasnym akwa tez ladnie sie prezentuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Akwarium ciągle w planach, znaczy teraz robi się stelaż.

Natomiast wykrastylizowało mi się, że chcę kaseciak oraz tło z naturalnych kamieni, czyli pewnie łupków. Filtr chcę schować. W związku z tym parę pytań.

1. Akwa ma wysokość 55 cm. Do tego wzmocnienie wzdłuż dłuższej ścianki. Nie wiem na jaką wysokość zrobić kaseciaka aby był nad dnem czyli aby rybki miały tam swoją kryjówkę.

2. Kaseciak chcę postawić na tylnej ściance. Chcę go oczywiście okleić kamieniami. Macie jakiś pomysł jak rozwiązać wyciąganie gąbek? Z jednej strony przeszkadza wzmocnienie, z drugiej, z kamieniami, może być za ciężkie dla przyssawek. A znów akwarium ma tylko 45 cm głębokości i wolałbym kaseciaka nie odstawiać od ściany. Może spróbować zrobić je pod kątem?

3. Czy zasys może być blisko bocznej ściany? Jak blisko? Czy może lepiej ustawić je bardziej na środku akwarium?

4. Jest już jakaś nowa, udoskonalona wersja? ;)

5. Akwarium ma prawie 300l, czyli 120x45x55. Jaką pompkę polecacie, przede wszystkim aby była cicha.

6. Czy ciężko dociąć równo spienione PCV? Czy może zamówić już podocinane? Wolałbym opcję pierwszą (koszty i satysfakcja) ale nie "bawiłem" się jeszcze tym matriałem.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

spiochu satysfakcja z krojenia pcv - żadna, ale ze sklejania jak wszystko idealnie pasuje - duża.

Masz ArtCopa na Łubinowej rzut beretem, jak sam kupisz spienione pcv wyjdzie cię drożej bo trzeba kupować arkusze.

Także piękne ciemno-zielone łupki masz rzut beretem tylko w przeciwną stronę.

Stojadła skład kamieni przed salonem Skody, tylko serpentynitu nie mają co zawsze im wymawiam.

Kaseciak oklejony z jednej strony łupkami sam się przewraca ( wiem sam)

Nie bój się tych tylko 45 cm szerokości baniaka i 10 cm grubości kaseciaka ( wiem bo sam tak mam nawet razy 2)

Zrób pyskom radochę do kwadratu. Daj im dwie bajki, wstawiając kaseciak wysokości 40 cm na tylnej ścianie podwieszony na wzmocnieniu wzdłużnym i podparty na dwu szczudłach. Możesz go suwać po całym tyle od końca do końca chyba że wkleisz spinkę.

W ten sposób masz grotę pod kaseciakiem i ciemną 4 cm szczelinę między tłem a kasetą.

Moje uwielbiają tam wpływać.

Pochylanie komplikuje konstrukcję i zawsze pysku może się zaklinować jak się czegoś przestraszy no i syf się tam zbiera który ciężko wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie skończy się na arkuszu bo jeszcze tło trzeba do czegoś przykleić. A w ArtCopie arkuszy nie sprzedają a przycinają tylko na specjalne zamówienie jak mi to jakiś gość przez telefon powiedział.

Bylem wczoraj w Stojadłach ale już zamknięte mieli. Sąsiad mi mówił, że mają dość dobry wybór. :D

Najbardziej mi pasuje koncepcja dużego kamulca aż do tafli wody i kaseciak w środku. Tylko kto mi taki kamień wydrąży za rozsądne pieniądze ;) No i baniak przydałby się większy wtedy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.