Skocz do zawartości

Filtr kasetowy do akwarium


Rekomendowane odpowiedzi

Gość pemergency

Z tego właśnie powodu wyciąłem z 240L oryginalnego kaseciaka firmy juwel ;) szkoda mi było miejsca... Ale do dużego zbiornika jak najbardziej ma to sens. Wyobrażam sobie 1000L baniak z takim kaseciakiem na jakiejś wydajnej pompie New Jet albo Jebao ;)


za akwarium stawiamy mniejsze akwarium o przekroju kaseciaka, łączymy je za pomocą "U" rurki, dzieki temu uzyskujemy dwa naczynia połączone, czyli nie grozi nam przelanie, działanie takie samo jak kaseciaka, wiecej miejsca w akwarium, nie mamy w nim jakiejś "czarnej skrzynki"...


Co do tego nie mogę się z Tobą zgodzić, działanie jest zgoła inne ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Co do tego nie mogę się z Tobą zgodzić, działanie jest zgoła inne ;)



Tutaj raczej chodziło mi o bezpieczeństwo, że podobnie jak w kaseciaku nie grozi nam zalaniem.


A dodatkowo zawsze mamy kilka litrów więcej w obiegu.


Na forum gdzieś jest temat o sensie montowania narurowca w małych akwariach i któryś z forumowiczów poważnie poddaje to pod wątpliwość, ze względu na koszta początkowe, ja jednak uważam że narurowiec ma znacznie większy sens niż kaseciak.

Podobnie sprawa wygląda ze zdjęciami, niby kaseciak do 112l a prezentowany jest poglądowo w 375l, podobnie jest z prezentacją w innych zbiornikach nawet większych, zdjęcia np. mogą być obrabiane, boki przyciemniane i faktycznie może to wyglądać idealnie, że nic nie widać, ale ile takie zdjęcia mają wspólnego z rzeczywistym wyglądem akwarium? Tutaj pytam, ponieważ być może te akwaria w 100% tak wyglądają w rzeczywistości, choć wystarczy w aparacie zmienić ISO i z jasnego akwarium wychodzi nam piękny mroczny baniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda filtracja ma swoje plusy i minusy. Nikt tutaj nie wmawia ludziom, że kaseciak jest najlepszy i nie ma innych lepszych metod. Skoczyłeś na nas jakbyśmy byli świadkami jehowy. Stosuję kaseciak już jakiś czas i dla mnie jest to bardzo dobre rozwiązanie. Wierz mi, że przerobiłem już wiele metod filtracji i ta jak na razie mi najbardziej odpowiada. Co do miejsca w akwarium to owszem, jakiś kompromis musi być. Narurowiec za to wymaga dość sporo miejsca pod szafką a nie każdy je ma. Jest to jakaś alternatywa i to dość dobra i tak do tego podchodzimy. Sam bym go do 112 nie pchał bo tak jak piszesz, szkoda miejsca ale w naszym biotopie raczej rządzą zbiorniki powyżej 200l i kaseciak tutaj już tak strasznie tego miejsca nie uszczupla. Pamiętajmy też, że rurki, grzałki i inne sprzęty urody akwarium nie dodają ale ludzie się do tego przyzwyczaili i nikt nikomu nie wytyka, że widać to czy owo. Ja osobiście wolę lekki uskok na tle i wszystko schowane estetycznie. Spójrz w moją miniaturkę jak i mój temat o przejściu z 280. Kaseciak lekko widać ale tak właśnie widzę go w realu... wtapia się w tło i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś nie rozumiem tego mega optymistycznego "Hura" odnośnie tej filtracji

Jak wspomniał kolega każda filtracja ma plusy i minusy.Mi osobiście filtr wew.w akwarium nie sprawia problemu.A jeżeli ten filtr załatwia biologa i mechanika w jednym to czemu to nie wykorzystać.Po drugie jest sporo tańszy od narurowca,a poza tym eksploatacja narurowca jest sporo droższa od kaseciaka.Po trzecie nic się tu nie rozlewa przy wymianie filtrów.Po czwarte ryzyko zalania chałupy wynosi 0%.A po piąte i chyba najważniejsze do czego już mniej się faceci przyznają to to że lubią sobie coś skonstruować i popatrzeć jak to działa i dotyczy się to zarówno narurowca jak i kaseciaka:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gabki dojechaly i przyznaje bez bicia ze na tej pompie 1000 nie ubylo nic wody.Nikt nikogo nie namawia do zmiany filtracji na kasete,ten temat zalozyli ludzie ktorzy rownie sa zadowoleni z tego filtra.

Aha i jeszcze jedna informacja,zawieszajac kasete na przyssawkach nad dnem nie zabieramy miejsca pysiom,bo dno i jego obszar jest dla nich najwazniejszy.Moj saulosi juz ma rewir pod filtrem,fadna grote sobie wykopal i mocno jej pilnuje:)

Ps Grzegorz 100%racji.Jestem zadowolony z siebie ze cos zrobilem i to dobrze funkcjonuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Gabki dojechaly i przyznaje bez bicia ze na tej pompie 1000 nie ubylo nic wody.Nikt nikogo nie namawia do zmiany filtracji na kasete,ten temat zalozyli ludzie ktorzy rownie sa zadowoleni z tego filtra.

Aha i jeszcze jedna informacja,zawieszajac kasete na przyssawkach nad dnem nie zabieramy miejsca pysiom,bo dno i jego obszar jest dla nich najwazniejszy.Moj saulosi juz ma rewir pod filtrem,fadna grote sobie wykopal i mocno jej pilnuje:)

Ps Grzegorz 100%racji.Jestem zadowolony z siebie ze cos zrobilem i to dobrze funkcjonuje.



Gorzej jak się kaseciak odklei i samca szlag trafi. Będzie jakiś filmik nowy? już z gąbkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wiele zapytań o czarne spienione pcv

Wszystkim zainteresowanym formatkami z czarnego spienionego PCV 3mm i wysyłką w Polskę przekazuję namiary na firmę którą polecam


ARTCOP - wyroby z plexi

ul. Łubinowa 4

magazyn nr 6

03-878 Warszawa

pon. - pt.: 10 - 18


Jesteśmy do dyspozycji:

9.00 - 16.00

tel.: 22 619 15 67

793 800 005

793 800 004

e-mail allegro@artcop.eu


cena ok 44zl/m2 i pocięcie z dokładnością +/-1mm kilka zł.+ koszt wysyłki

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.