Skocz do zawartości

wady i zalety filtracji narurowej


grzegorz77

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, czytam ten watek z zainteresowaniem z racji przygotowywania sie do startu akwarium. Moim zdaniem ( teoretyka) kubek jest ok jeśli chce sie mieć szybko filtr bez żadnego majsterkowania i szukania rozwiązań innej filtracji. Natomiast jak piszą osoby które przerobily oba typy filtracji to jednak narurowiec jest lepszy. Co do tak kontrowersyjnego poboru prądu to policzmy dla przykladu roznice w kosztach, pewnie nie powali nas to na kolana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy jaki chcesz uzyskać przepływ wody, kolega konradnik wyraźnie napisał że ma na pierwszym biegu przepływ 400l/h gdzie pompa ta na tym biegu ma przepływ 1600l/h analogicznie przy obciążeniu na 3 biegu będzie to 600l/h. Natomiast kolega stan opisał że pompa ta na zabrudzonych korpusach ma przepływ 1500l/h, dla mnie to trochę niezrozumiałe. Pomocna tu była by wypowiedź kolegi konradnik o wydajności pompy obciążonej na 3 biegu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

400l/h gdzie pompa ta na tym biegu ma przepływ 1600l/h analogicznie przy obciążeniu na 3 biegu będzie to 600l/h.

To nie będzie analogiczne ! Każdy kolejny bieg ma bardzo duże przeskoki co do wydajności. Dane które podałem, podał mi kolega który ma tą najnowszą alfe 2. A ona ma możliwość pokazywania aktualnego przepływu wody w m3/h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Po co dywagować... zmierzcie konkretnie, albo niech ktoś poda wynik z 3go biegu tej nowej pompy i będzie z głowy, tak to można sobie teoretyzować w nieskończoność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co dywagować... zmierzcie konkretnie, albo niech ktoś poda wynik z 3go biegu tej nowej pompy i będzie z głowy, tak to można sobie teoretyzować w nieskończoność.

W pełni się z tym zgadzam.Dobrze by też było gdyby zmierzył przepływ ktoś kto posiada starą pompę,wtedy można by było porównać o ile oszczędniejsze są pompy klasy A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież napisałem jak wygląda przepływ w alfie 2 z zabrudzonymi po tygodniu sznurkami (1500L/H) . Jeżeli ten wynik jest słaby to podaj mi choć jeden kubel o takiej sprawności przy takim zuzyciu prądu. Druga sprawa te nowe pompy właśnie mają taka sprawność jak te stare. Hydrauklika to nie akwarystyka gdzie można dymać jak sie chce i kogo chce. Taka firma jak grundfos nie może sobie pozwolic na podawanie nie prawdy co do wydajności czy pobieranych watów, więc proszę nie siej zbędnego fermentu ;-).

Narurowiec jak każda rzecz na tym świecie ma wady i zalety , ale trzeba policzyć ile jest wad i jakie one są , a jakie zalety. Jak na razie ma prawie same zalety i to te ważne (spora wydajność czy podwójna filtracja biologiczno-chemiczna) , reszta to pryszcze o które tu toczy się batalia od prawie 80 postów.



Staszku nie denerwuj się - muszą się na wybrzydzać.

W kwestii wad i zalet filtracji nie koniecznie narurowej to JemioloSeba właśnie odpalił filtr kasetowy , czeka na gąbki ale filmik już na YU hula można podejrzeć jak go poprosicie to coś może napisze oczywiście nie w tym miejscu.

Filtracja - YouTube

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Przeca podałem wynik z nowej pompy ;-) !!


Gdzie? coś ominąłem Stasiu? gdzieś obiło mi się o oczy, że to wyniki pracy samej pompy, a nie jej pracy w narurowcu. A dane z pracy na narurowcu to chyba jej praca na pierwszym biegu? czy może bredzę? Sprostujcie mnie jak coś


A tak "off topując"... rurki narurowca nie zarastają tak jak te w kubłach? nie czyści się tego jakoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.