Skocz do zawartości

szafka pod akwa 240l


slawek gorol

Rekomendowane odpowiedzi

hmm sposob faktycznie glupi :D wiesz ja mieszkam w wynajetym mieszkaniu dopiero 2 miesiace i nie chcialbym poznac sasiadow poprzez malowanie im zalanego sufitu :wink: ja pod akwa 100l zespawalem<tzn.wujek>konstrukcje z profilu zamknietego <taki prostokacik w przekroju :)>o gr.scianki4 mm.

to ja nie wiem co zrobie pod 240l ;) chyba rampe pod czolg :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pod akwa 200x60x40 zespawany stelaz z profilu 20x20x2 wiec nie przesadzaj z ta gruboscia scianek. 120 cm dlugosci to nie taka tragedia, wez mniejszy profil i jak chcesz dla pewnosci zrob wzmocnienie na srodku. Oczywiscie, jesli bedziesz korzystac z profili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robiłem sam szafkę ale powiem tak nie wiem czy się opłaca robić samemu. Mnie całość płyta osiemnastka, pocięcie, oklejenie krawędzi, zawiasy, uchwyty, konfirmaty, nie licząc robocizny szafka wyniosła 200 zł (szafka pod akwa 120x40x50 profil) na allegro kupisz niewiele drożej a jak masz możliwość odbioru osobistego to naprawdę się nie opłaca robić no chyba że jest to jakieś akwarium o nietypowych wymiarach to inna sprawa a jeśli standardowe to nawet nie zawracaj sobie głowy z robieniem szafki we własnym zakresie no chyba że masz dostęp do tanich materiałów i znajomy powycina elementy na szafkę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się nie do końca zgodzę. Przy odrobinie chęci i inwencji twórczej można taki nieduży mebel (?) zrobić samemu, koszty są śmieszne a satysfakcja z własnoręcznie wykonanej pracy bezcenna ;) Szafke pod kolejne akwa wykonałem podobną metodą. Drugie życie otrzymała znaleziona w piwnicy szafka na buty, dawcy pozostałych organów to: uszkodzony front od stolarza +zawiasy - darmo, płyta wiórowa 18mm odzyskana z boazerii, kołki meblowe.

Pocięcie formatek u stolarza - 5zł,drobne zakupy: konfirmaty, gałka drewniana, wkręty, okleina samoprzylepna,fornir itp. to groszowe sprawy.

Razem może 25zl.I wygląda przyzwoicie i do roku nic się nie zawaliło. Pod małe baniaki - polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moja szafka pod baniak , o wymiarach 206x70x68cm wyszła może z 250-300pln :D

Sam nie wiem dokładnie , bo kupowałem elementy w różnym czasie , a drzwiczki założyłem dopiero miesiąc temu :D

Zrobiona jest z odpadów płyt meblowych o gr. 18 i 25mm oraz blaty z płyty OSB 22mm.

I szafka stoi w pokoju dziennym , a wstydzić nie mam się czego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nebe bez urazy ale ja miałem na myśli stolik którego nie będę się wstydził. Ja nie mówiłem o jakiś starych gratach tylko wszystko nowe. U mnie w piwnicy też są stare meble ale jakoś nie wyobrażam sobie aby na takim stoliku stało akwarium w salonie.

http://www.wrzuta.pl/obraz/d0g9Fevt3H/ http://www.wrzuta.pl/obraz/6JwD6bkvPp/

hej, chyba najbardziej tragicznie nie jest? pasuje do reszty nawet,hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.