Jump to content

Czy ktoś zna filtr marki Clearwater (Hanako Koi)?


romekjagoda
 Share

Recommended Posts

romekjagoda

Witam,


szukałem na forum dyskusji/info nt. filtra Clearwater, ale nic nie znalazłem. Mam możliwość kupienia tego filtra na niemieckim Ebay'u (krąży ich trochę), np. filtr o danych fabrycznych 1200L/h poszedł za 33,50 Euro, czyli bardzo korzystnie (nówka) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... WNA:DE:122. Nie wiem czy warto się nimi interesować. Dodam, że sygnowane są także nazwą Hanako Koi, czyli pewnie jakiś azjatycki wyrób.


Moje pytanie: czy ktoś zna te filtry, używał ich? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi i powstrzymanie się od generalnych porad - weź Eheima, Fluvala, etc. bo są sprawdzone. Jeśli ktoś zna tylko te filtry, to nie będzie raczej potrafił ocenić filtra Clearwater. Dlatego wszelkie porady prosiłbym popierać konkretnymi argumentami. Brak argumentów (poza ceną) za tym filtrem Clearwater będzie dla mnie jednocześnie wskazówką, że nie ma sobie nim co zaprzątać głowy.


Ewentualnie, czy polecacie zamiast ryzykowania z niesprawdzonym produktem, kupno używanego Eheima, Fluvala, Jbl'a?


Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

Filtr ten dostaniesz u nas pod nazwą Jebao... :lol: . Śmiesznie brzmi, ale biorąc pod uwagę Eheimowską stylistykę i oznaczenie #303, to ten sam produkt. Wszystkie tego typu podróbki Eheima są produkowane prawdopodobnie przez jedną firmę Jebao.


Bawiłem się przez jakiś czas tym filtrem i plus jest taki, że nic nie udało mi się ułamać, skrzywić, oderwać, czy w jakikolwiek inny sposób uszkodzić. Chodzą różnie, jedne głośniej, inne ciszej, nie ma reguły. Możesz trafić na filtr, którego absolutnie nie usłyszysz, a możesz trafić na czołg.


Zastanawiam się tylko, czy te wszystkie podróbki Eheima, to rzeczywiście podróbki- Eheim zdaje się, że też jest Made in China :?:

Link to comment
Share on other sites

romekjagoda

Nazwa jest faktycznie bardzo chwytliwa na polskim rynku ;)

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się właśniewydaje, że problem w tym, że może to być filtr bardzo nierówny, tak jak np. u Ruskich robili obiektywy, że jeden był brzytwa, a drugi się nadawał jako denko do słoika. Do tego minus jest taki, że nie wiadomo jak z serwisem i częściami zamiennymi.

Z drugiej natomiast strony jest to marka, która jest tańsza niż eheim, wchodzi dopiero na rynek, i wcale nie musi być gorsza. Jestem przekonany, że Eheim, i inni producenci, część swojej produkcji przynajmniej robią w Chinach. Dlatego tak naprawdę to nie wiadomo czy różnica jest faktycznie wciąż wielka.

No ale w tej chwili to już tylko dywagacje, gdyż kupiłem na Ebay'u półrocznego Fluvala 304 za 30% ceny nowego. Stwierdziłem, że jednak chyba lepiej trzymać się marek znanych producentów, szczególnie jeśli ceny używanych filtrów są takie korzystne.

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.