Skocz do zawartości

Czy ktoś zna filtr marki Clearwater (Hanako Koi)?


romekjagoda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,


szukałem na forum dyskusji/info nt. filtra Clearwater, ale nic nie znalazłem. Mam możliwość kupienia tego filtra na niemieckim Ebay'u (krąży ich trochę), np. filtr o danych fabrycznych 1200L/h poszedł za 33,50 Euro, czyli bardzo korzystnie (nówka) http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?Vie ... WNA:DE:122. Nie wiem czy warto się nimi interesować. Dodam, że sygnowane są także nazwą Hanako Koi, czyli pewnie jakiś azjatycki wyrób.


Moje pytanie: czy ktoś zna te filtry, używał ich? Bardzo proszę o konkretne odpowiedzi i powstrzymanie się od generalnych porad - weź Eheima, Fluvala, etc. bo są sprawdzone. Jeśli ktoś zna tylko te filtry, to nie będzie raczej potrafił ocenić filtra Clearwater. Dlatego wszelkie porady prosiłbym popierać konkretnymi argumentami. Brak argumentów (poza ceną) za tym filtrem Clearwater będzie dla mnie jednocześnie wskazówką, że nie ma sobie nim co zaprzątać głowy.


Ewentualnie, czy polecacie zamiast ryzykowania z niesprawdzonym produktem, kupno używanego Eheima, Fluvala, Jbl'a?


Dzięki za wszelkie odpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr ten dostaniesz u nas pod nazwą Jebao... :lol: . Śmiesznie brzmi, ale biorąc pod uwagę Eheimowską stylistykę i oznaczenie #303, to ten sam produkt. Wszystkie tego typu podróbki Eheima są produkowane prawdopodobnie przez jedną firmę Jebao.


Bawiłem się przez jakiś czas tym filtrem i plus jest taki, że nic nie udało mi się ułamać, skrzywić, oderwać, czy w jakikolwiek inny sposób uszkodzić. Chodzą różnie, jedne głośniej, inne ciszej, nie ma reguły. Możesz trafić na filtr, którego absolutnie nie usłyszysz, a możesz trafić na czołg.


Zastanawiam się tylko, czy te wszystkie podróbki Eheima, to rzeczywiście podróbki- Eheim zdaje się, że też jest Made in China :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwa jest faktycznie bardzo chwytliwa na polskim rynku ;)

Dzięki za odpowiedź. Tak mi się właśniewydaje, że problem w tym, że może to być filtr bardzo nierówny, tak jak np. u Ruskich robili obiektywy, że jeden był brzytwa, a drugi się nadawał jako denko do słoika. Do tego minus jest taki, że nie wiadomo jak z serwisem i częściami zamiennymi.

Z drugiej natomiast strony jest to marka, która jest tańsza niż eheim, wchodzi dopiero na rynek, i wcale nie musi być gorsza. Jestem przekonany, że Eheim, i inni producenci, część swojej produkcji przynajmniej robią w Chinach. Dlatego tak naprawdę to nie wiadomo czy różnica jest faktycznie wciąż wielka.

No ale w tej chwili to już tylko dywagacje, gdyż kupiłem na Ebay'u półrocznego Fluvala 304 za 30% ceny nowego. Stwierdziłem, że jednak chyba lepiej trzymać się marek znanych producentów, szczególnie jeśli ceny używanych filtrów są takie korzystne.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.