Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

No to fajnie, że sie dogadaliscie :)

Trzeba dodać, ze te moduły sa tez wodoszczelne IP-68. Podany przykład jaki ja zastosowałem był dla mnie korzystny, gdyz u mnie całe oswietlenie spoczywa na wzmocnieniach, wiec musi byc sztywne,

I co jest ważne, teorie, ze ledami nie da sie oświetlić akwarium, bo jest za słabe mozna miedzy bajki włożyć :)

Opublikowano
No i znowu wyszło że człowiek całe życie się uczy.

Gdybym wiedział o istnieniu Conrad'a jakieś 2 miesiące temu oszczędziło by mi to dużo pracy, a tak niestety sterowanie taśmami musiałem zrobić na Rampie i wyłącznikach czasowych.

Po raz kolejny okazało się że "w kupie siła"



po prostu nie masz czasu wszystkiego śledzić.

5050 RGB - Lichtsteuerung für Aquarium mit Controller MS-35 - YouTube


ten filmik kolega pemergency jako "antyreklama RGB w akwa" wrzucił na te forum chyba z pół roku temu. Film jest stary na ledach RGB 5050 ale starej generacji i podane tam zainstalowane moce są dawno nie aktualne. Natomiast efekty jak najbardziej do uzyskania do baniaków nawet 60 cm głębokości i 2 metry długie przy nowych taśmach RGB 5050 14,4W/m już dla mocy zainstalowanej 70W - czyli kupujesz komplet na allegro za 135 zł - 5m taśmy+ sterownik IR44 + zasilacz 70W. i masz ręczne zdalne sterowanie.

Conrad MS35 to już pełny mikroprocesor i automatyczny cykl dobowy. Sam piszesz bajkowe kolory dla swojego akwarium. Spełnienie marzeń każdego malwisty.

Mam już napisany program dobowy dla MS35 i poszukuję nastrojowego podkładu muzycznego do mojego "deccorativo RGB light" w nowym 120cm. baniaczku.

Jak będzie zapięte na ostatni guzik to pokażę mój film.

Zbiornik dojrzały na wodzie amoniakalnej i dziś wpuszczone ryby. cdn.

Opublikowano

No bo kolega Pemergency ma trochę racji, szkoda rybich ślepków na taką dyskotekę ;-) Dzisiejsze ledy to coś zupełnie innego niż stare albo nowe ale tanie ledy. (5050- prawie sie nie różni od 5060).

Pełna zgoda, że efekty z led są czasami szokujące, ale wszystko zależy nie od prostego przylepienia led i podłączenia ich do prądu. Trzeba oświetlenie robić z głową. Same RGB mogą nie zadowolić akwarysty. Ale połączenie RGB z profesjonalnym paskiem led jasnych zimnych, może zaskoczyć. Mieszanie barw i źródeł światła to prawdziwa zabawa a efekty na końcu są zaskakujące.



A co do podkładu muzycznego - polecam

Dire Straits - Six Blade Knife

;-)

[ame]

[/ame]


  • 5 tygodni później...
Opublikowano

No ja na 140cm mam 3 moduły + taśma led 90cm i dla mnie jest OK. Znudził mi się zaciemniony zbiornik przy halogenie. Teraz glon rośnie na kamieniach aż miło. Światło na chwilę obecną bez zastrzeżeń. Temperatura ledów jak i listwy jest stosunkowo niska- lekko ciepłe.

Nadal rozważam zakup ms-35 i taśmy led rgb w celu symulacji wschodu i zachodu, ale mam obecnie inne wydatki a i grzebać już mi się nie chce :)

Opublikowano

zasilacz od LED podlaczam do tego modulu (jest maly, wielkosci pudelka od zapalek), a do wyjscia z modulu mam podlaczone wszystkie ledy, do dzialania wszystkiego potrzebny jest jeszcze jakikolwiek timer aby dac sygnal do rozpoczecia sciemniania i rozjasniania



Wysłane z mojego iPhone przez Tapatalk

  • Dziękuję 1
Opublikowano

Witam zainspirowany tematem postanowiłem zbudować własne oświetlenie LED na bazie:


led samsung 5630 12szt z softled IP65 6k (4ry ledy w jednym module)

pasek niebieskiego i czerwonego leda

Kontroler RGB do pasków LED Conrad MS-35

Zasilacz DC 12V 4.5A


Z modułów usunąłem taśmę dwustronna na rzecz pasty termo-przewodzącej AS5 - taką miłem żadna nonsalancja. Całość przykręciłem do kątownika z aluminium anodowanego. Moduły rozstawione co ok 10 cm tak jak kabel pozwolił.


Po napisaniu programu i uruchomieniu ledów po ok 2dniach zauważyłem że się przepalają jeden moduł padł całkowicie:( pokrywa 35"C kątownik letni. Zmieniłem zasilacz na mniejszy 12v 1.45 A zmniejszyłem intensywność świecenia o 30% i dodałem chłodzenie pod pokrywą jeśli temp przekracza 28"C ledy nadal się przepalały ;/ Pod pokrywą 27"C a kątownik letni. Zauważyłem że na soczewkach ledów w miejscu zalania plastiku a diodą w narożnikach pojawił się ciemny nalot. Dotyczy to wszystkich modułów tych działających również. http://zapodaj.net/3c82b075cf370.jpg.html


Na dzień dzisiejszy ledy świecą na 50% a w jednym z modułów 2diody raz świecą raz nie (nie występuje migotanie) w 3ech pozostałych modułach straciłem po diodzie.

Ledy w pasku bez strat. Mam jeszcze zasilacz 12v 3.5 A ale zapobiegawczo działają na najmniejszym 1.5A


Źle dobrałem komponenty ? felerne ledy ? czy może za mocny zasilacz i teraz pokutują. Czy za intensywny program świecenia napisałem? proszę o wasze doświadczenie i opinie pozdrawiam

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.