Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Podłączyłem kubełek HW303 chodził cicho przez chwile, teraz słychać go dość znacznie gdy nim poruszyłem powietrze z niego poszło do akwa i słychaćbyło jak się woda do niedo leje. czy to normalne ?

Opublikowano

Musisz go kolego odpowietrzyć dobrze.Poruszaj nim jeszcze, przechyl na boki trochę, bo jest w nim widocznie jeszcze sporo powietrza. Ja mam 302kę i jest prawie bezgłośna.

Opublikowano

Ja kupiłem zgodnie z radami i padło na 1901 - robi rzeźbie, bałem się ze woda z deszczowni oderwie mi jedna szybę z akwarium. Taki ciąg ma :) miałem tetra wcześniej 700l, tamtego nie było słychać, chociaż ten dramatu nie robi patrząc na przeplyw

Opublikowano

Odpowietrzałem go wiele razy, potrząsałem i nić. Napisałem do sprzedawcy i powiedzieli że pewnie jest wada fabryczna i prosili odesłać w ramach gwarancji.Co mam teraz zrobić wysyłka, naprawa i zanim wróci do mnie to pewnie miesiąc minie.Jak rozwiązać w tym czasie filtracje biologiczną. Posiadam dwa filtry wewnętrzne (leżą w szafce)może by je zasypać ceramiką tylko nie wiem czy to będzie dobre.

Opublikowano

Jeśli masz dojrzałe złoża ceramiki (lub innych wkładów) w kuble to zastosowałbym następujące rozwiązanie jakie zaprezentował Marek w temacie wewnętrznego FBFa. Z tym że, zamiast piasku w takiej butelce umieściłbym Twoją dojrzałą ceramikę.


http://forum.klub-malawi.pl/wewnetrzny-fbf-t21873.html


Druga opcja, to coś w rodzaju złoża zraszanego - http://www.kfa.org.pl/aforum.php?op=show_thread&id=14831&page=0#51436. Może być umieszczone poza akwarium tak by spływ z butelki był do akwarium.


W jednym i drugim przypadku potrzebujesz do użycia tego jakąś pompującą lub zaciągającą głowice. Może być to nawet jakiś tani chińczyk 700l/h. Byleby był przepływ. Myślę, że w awaryjnej sytuacji spokojnie pozwoli to utrzymać warunki w akwarium.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Witam mam pytanie odnośnie filtracji zaznaczę że mam dopiero zamiar założyć akwa z malawi 240 l.W tej chwili posiadam akwa wielogatunkowe także cos niecoś kumam,no ale malawi to inna półka i narazie czytam aby się zapoznać z tym .Tak więc chodzi mi o to jakie filtry spełnią dobrze swoją rolę .ja myśałem o JBL CristalProfi e901 GREENLINE i do tego wewnętrzny AQUAEL TURBO 1500.A może macie coś lepszego

Opublikowano
ja myśałem o JBL CristalProfi e901 GREENLINE i do tego wewnętrzny AQUAEL TURBO 1500


Może być taki zestaw do 240l. Jbl biolog, turbo gąbka jako mechanik.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • @Duckdub coś nie działa  
    • Witam, ja od początku krótkiej przygody z cyrkulatorami miałem Eheim stream On 6500+. Najpierw w 300l a później w500l. Regulacja jest uboga ale szczerze mówiąc w niczym mi to nie przeszkadzało. Jeśli wycelujesz nieco bardziej w górę czy w dół to już zmienisz ogólny prąd wody. Obecnie mam w 500l podobnego Eheima 9500+ i jedzie na maksa. Woda pięknie się rusza, żadnej pralki. Ryby oczywiście duże i w ogóle ich to nie rusza. Wycelowany trochę w górę mocno natlenia wodę. Także tafla wody jest u mnie brutalnie poruszona.  Miałem dwa mniejsze tunze i chyba miałem pecha. Jeden wibrował po tygodniu i go oddałem a drugi wytrzymał z pół roku i był bardzo głośny. Też się go pozbyłem.  Ogólnie woda lekko płynie, ryby mają subtelny ruch, kupy wszystkie płyną idealnie do zasysu. Eheimy używam piąty rok jakoś.  Oczywiście jak jest całkowita cisza w salonie, ryby nie chlupia a za oknem nie jedzie Harley Davidson to słychać delikatnie cyrkulator.  Kiedyś w modelu 6500 padł wirnik, tzn był głośny i tuż przed końcem 3 letniej gwarancji dostałem nowy cyrkulator. Oczywiście żeby woda się ruszała kupiłem tanio nowy 9500 i tak został. A 6500 czeka w pudełku. Ryby mówią że wolą 9500 😁  
    • @darianus dobre wieści 🙂 może w takim razie jakoś wypali ten projekt 😉 ja posiłkowałem się taką stroną internetową: https://stacjaplantacja.pl/jak-przeniesc-rosline-do-hydroponiki/
    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Dzień dobry,    chciałbym prosić o pomoc w identyfikacji glonów. Na środku mam wapien który zarósł jakoś pierwszy. Kolejne kamienie zarośnięte w ok tydzień czasu. Rośliny mam sztuczne.    nie wiem czy to okrzemki, brunatnice czy może jakaś dziwna wersja sinic? 
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.