Skocz do zawartości

Akwaponika 8 000 l


AlexB47

Rekomendowane odpowiedzi

Projekt bardzo ciekawy, troszkę kształt mógł być bardziej skomplikowany ale to już kwestia co się komu podoba. Mnie tylko zastanawia dlaczego nie zalałeś tego wodą zanim zabetonowałeś folię. Mi też się wydawało, że ją dobrze rozłożyłem ale masa wody pokazała mi, że tak nie było. Oczko mam 8 rok i teraz widzę, że wszystkie fragmenty foli które są wystawione na słońce zaczynają pękać. Pomyśl o tym by ją w jakiś sposób zasłonić nawet troszkę poniżej lustra wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dwa pytania.

jedno naiwne, a drugie raczej nie :D


1) Po co w ogóle ta folia? Przecież przez beton woda nie przecieknie...:confused: No jak sie zrobi nawet mikro dziurka to i tak wszystko przecieknie...


2) Jesli już używać folii to czemu nie takiej w płynie która można idealnie "dopasować" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mi by trochę brakowało takiego "widzenia " do jakiego przyzwyczaiło mnie akwarium..Hm..nawet zajrzałem teraz od góry do mojego akwarium...No i falująca woda i odbite światło i lipa:smile:


Wiesz, kidyś pisałem felietony do Magazynu Akwarium. Wkładając kij w mrowisko postawiłem, jak się póżniej okazało, mocno kontrowersyją tezę, że w naturze ryby ogląda się z góry. Chcę to teraz sprawdzić na własnej du....:P Link do felietonu masz tu - http://www.akwariumonline.pl/viewtopic.php?f=72&t=704&p=2923#p2923


jakby co zawsze można postawić na tym fundamencie garaż


Nie można, nie da się do niego wjechać za jednym podejściem :confused:


I otworzyć mały serwis samochodowy :razz: Alku co tam będzie pływało?


Maćku, nie da się, strefa B uzdrowiska. Biotop europejski jednak tam będzie.


Projekt bardzo ciekawy, troszkę kształt mógł być bardziej skomplikowany ale to już kwestia co się komu podoba. Mnie tylko zastanawia dlaczego nie zalałeś tego wodą zanim zabetonowałeś folię. Mi też się wydawało, że ją dobrze rozłożyłem ale masa wody pokazała mi, że tak nie było


Kształt niestety podporządkowany jest technologii, bo najciekawiej będzie nad zbiornikiem. Wypróbowujemy akwaponikę w skali ogrodniczej.

Zostawiłem nieco luzu w naciągnięciu folii, żeby sama się ułożyła. Do tego w całości leży na styropianie, co pozwoliło zniwelować naprężenia. Wczoraj wieczorem zalałem pod korek no i do rana zeszło jakieś 10 cm. Dziś wypompowałem brudną wodę (nie chciało mi się płukać żwiru), jutro wyciągam całą dekorację, która zostanie potraktowana Karcherem i uszczelnię miejsca klejenia Soudalem. Z doświadczenia wiem, że to pomoże.


1) Po co w ogóle ta folia? Przecież przez beton woda nie przecieknie...:confused:


Przecieknie niestety, gdy jest stale zanurzony w wodzie. Gdyby niecka była z wylewnego betonu z dodatkiem środka uszczelniającego, spałbym spokojnie. Bloczki niestety nasiąkają przy długotrwałym zanurzeniu. Beton nie boi się wody, ale tej podciągającej kapilarnie z gruntu.


2) Jesli już używać folii to czemu nie takiej w płynie która można idealnie "dopasować" ?


Jarku, nie znalazłem jeszcze folii w płynie, która odparłaby atak stale napierającej wody.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, kidyś pisałem felietony do Magazynu Akwarium. Wkładając kij w mrowisko postawiłem, jak się póżniej okazało, mocno kontrowersyją tezę, że w naturze ryby ogląda się z góry. Chcę to teraz sprawdzić na własnej du.... Link do felietonu masz tu - http://www.akwariumonline.pl/viewtop...4&p=2923#p2923



...dzięki Alex za linka:)) Biorę się za czytanie!!!Hm...pomysł z kamerką nie jest głupi..wiem..to są dodatkowe koszty ( i nie moje:)) ale na pewno by uatrakcyjniło zbiornik a właściwie wgląd do niego:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku, nie znalazłem jeszcze folii w płynie, która odparłaby atak stale napierającej wody.

Pewnie nie mam o czymś pojęcia ale brzmi mi to trochę bez sensu. :P Nacisk będzie tylko od środka, a od zewnątrz będzie "blokował" nacisk beton. Więc na mój rozum jedyne czemu będzie podlegać dowolna folia to ściskanie. Z jednej strony przez beton, a z drugiej przez przez wodę.


A teraz gdzie się mylę ? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wykonanie super ale naprawdę nie rozumiem autora projektu co nim kierowało by wykonać ten zbiornik walory estetyczne raczej odpadają jakbym chciał oczko to zrobiłbym coś w naturalnych kształtach



....odpowiedź daje nam 44 post część czwarta:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.