melok11 Opublikowano 25 Marca 2014 #1 Opublikowano 25 Marca 2014 Czy ktoś stosował lampę uv u walce z okrzemkami. Ciekawi mnie jej skuteczność ponieważ mam zamiar kupna.
Gość pemergency Opublikowano 25 Marca 2014 #3 Opublikowano 25 Marca 2014 Czy ktoś stosował lampę uv u walce z okrzemkami. Ciekawi mnie jej skuteczność ponieważ mam zamiar kupna. Stosowałem lampę UV w walce z pierwotniakami. 24h na dobę przez tydzień, woda kryształ, a okrzemki jak były tak są. Musiałbyś świecić na nie bezpośrednio, np zawieszając lampę nad zbiornikiem, a to jak wiemy nie spodoba się rybkom
melok11 Opublikowano 25 Marca 2014 Autor #4 Opublikowano 25 Marca 2014 miałem nadzieje że chociaż w jakimś stopniu pomoże. A w lampę zainwestuje .Poczytałem i nikt nie żałował jej kupna.DZIĘKI.
Ireneusz71 Opublikowano 25 Marca 2014 #5 Opublikowano 25 Marca 2014 Lampa likwiduje jedynie zakwit wody.Zlikwiduj przyczynę.
Gość pemergency Opublikowano 25 Marca 2014 #6 Opublikowano 25 Marca 2014 miałem nadzieje że chociaż w jakimś stopniu pomoże. A w lampę zainwestuje .Poczytałem i nikt nie żałował jej kupna.DZIĘKI. Ja żałuję... uważam, że to strata pieniędzy. Jak chcesz sprzedam Ci moją, mam Green Killing Machine 24W używana zaledwie tydzień, także można powiedzieć, że nówka sztuka...
Kochubtw Opublikowano 25 Marca 2014 #7 Opublikowano 25 Marca 2014 Pomyśl czy czasem nie świeci słonce za okna prosto na akwarium bynajmniej mnie jakiś czas temu dopadły i długo się zastanawiałem czemu poczytałem tu i tam i faktycznie było to od słońca w ciągu dnia, teraz mam zasłonięte okno i problem w dużym stopniu ustąpił pomijając to ze miałem problem z filtracja i tez mogło się w jakimś stopniu do tego przyczynić. Z drugiej strony to jest życie musi się coś dziać w tym małym świecie Pozderka
padidar Opublikowano 28 Marca 2014 #8 Opublikowano 28 Marca 2014 Mam lampę UV i moge stwierdzić, że nie ma żadnego wpływu na okrzemki. Za to dobrze wpływa, czyli likwiduje różnego rodzaju bakterie, które mogą spowodować choroby u ryb <np. włączam ją gdy podmieniam wodę>. Czy ponownie kupił bym lampę ?- raczej nie- mam nadzieję że pomogłem
melok11 Opublikowano 29 Marca 2014 Autor #9 Opublikowano 29 Marca 2014 Jest dobry znak bo,pojawiają się zielone glony .Jeszcze w mniejszości ale już są.
malet7 Opublikowano 29 Kwietnia 2014 #10 Opublikowano 29 Kwietnia 2014 Podpinam sie pod temat. Od paru tygodniu kamienie porosły mi brązowo brunatnym glonem. Takze to na bank okrzemki:-). Czasem pojawiają sie takie jakby wypalone w brązowym dywanie zielone plamy. Pytanie czy te glony są w jakimś stopniu groźne dla ryb? Dzieki Pozdrawiam
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się