Tadeusz1977 Opublikowano 15 Marca 2014 #1 Opublikowano 15 Marca 2014 Dzień dobry wszystkim. Całą noc prawie czytałem (klub-malawi) i bardzo dużo się dowiedziałem. Otóż odważyłem się napisać i popytać o porady bo jak narazie jestem zielony Posiadam jak w temacie baniaczek 450 l a teraz wypiszę to co posiadam do tegoż baniaczka. -JBL CristalProfi e1901 z wkładami zaczynając od dołu : 1-zeolit 2-ceramika 3-AZOO ACTIVE FILTER 4in1 jakieś 1,5 l (tutaj mam pytanie czy jest potrzebny ? info od znajomego ) 4-ceramika FILTR WEWN. AQUAEL TURBO 1000 Falownik JVP-200 - 5000l/h (Taki dostałem i obawiam się że troszkę za mocny) 30kg łupka czarnego 40 kg wapienia ok 80 kg kamienia zwanym Serpetynitem ok 80 kg piasku kwarcowego 0,5 (biały) Moje pierwsze pytanie dotyczy filtra zewnetrznego. Czy te wkłady mogą zostać jak są ? I czy JBL e1901 może sam pracować w 450L bez filtra wewnetrznego. Przepraszam ale na forum jeszcze nie spotkałem opisu co do jbl e1901 tzn nikt się o nim nie wypowiadał. Chciałbym jeszcze prosić o porade co do wyposażenia czy łupek z wapieniem czy sam może Serpentynit czy może jeszcze jakoś można z tych 3 rodzai coś razem "'posklejać" Dziekuję za pomoc myślę ze jak na pierwszy raz zrozumiale opisałem swój temat i myśle że mimo tego że jeszcze nie mam rybek to jutro już będę mógł sie nim pochwalić Pozdrawiam
luk5007 Opublikowano 15 Marca 2014 #2 Opublikowano 15 Marca 2014 Cześć kolego, o tym filtrze za wiele nie ma ponieważ jest to dość nowy produkt JBL. Wkłady takie jakie masz powinny wystarczyć. Proponuję tylko na wlot założyć gąbkę w ramach pre filtra. Jako wewnętrzny proponował bym coś o przepływie 2000l/h coś takiego AQUAEL POMPA CIRCULATOR 2000 URSYNÓW WARSZAWA (3979242883) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img17.allegroimg.pl/photos/400x300/39/79/24/28/3979242883@@AMEPARAM@@17@@AMEPARAM@@39/79/24/28@@AMEPARAM@@3979242883 + do tego gąbka. Falownik do twojego zbiornika powinien być ok. Co do kamieni to może lepiej byłoby zdecydować się na jeden rodzaj. Co do piasku to ja wolę naturalny ale jak co komu. Generalnie jak na początek podejście całkiem niezłe. Trzymaj tak dalej, czytaj forum tu jest masa wiadomości.
deccorativo Opublikowano 15 Marca 2014 #3 Opublikowano 15 Marca 2014 Dzień dobry wszystkim. Całą noc prawie czytałem (klub-mimo tego że jeszcze nie mam rybek to jutro już będę mógł sie nim pochwalić Pozdrawiam i z tymi rybkami też poczekaj aż wystartujesz zbiornik bo może być tragedia.
Shiroki Opublikowano 15 Marca 2014 #4 Opublikowano 15 Marca 2014 Ja bym odradzał mieszania w akwarium różnych skał. Zdecyduj sie na jeden z wybranych rodzajów kamieni i dokup troche gdyby Ci brakowało. Ja sam zauwazylem, że we współczesnym aquaskapingu odradza sie mieszanie kamieni jako nienaturalne. Sam przez to musze sie nabiegać za kamieniem, ktorego w jednym miejscu trudno znaleźć (meteora na którą sie uwziąłem). Ale cierpliwie dokupuje kamyk do kamyka.
Tadeusz1977 Opublikowano 16 Marca 2014 Autor #5 Opublikowano 16 Marca 2014 Dziękuję wam za dobre rady CIRCULATOR już zakupiony. Stwierdziłem ze kamień to kamień i jego użyje do swojego baniaczka " Nie wiedziałem że to taki ciężki wysiłek " na chwile obecną tylko kamienie są w środku ale już brak mi sił i mykam do wyra. Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuje
Tadeusz1977 Opublikowano 25 Marca 2014 Autor #6 Opublikowano 25 Marca 2014 Witam ponownie. Nareszcie dzisiaj dopiero po małym wypadku napełniłem swojego baniaczka. Tak to jest czasami jak samemu się układa kamyczki Na szczęście już wszystko oki Pozdrawiam i Proszę o kolejne wskazówki co mogę jeszcze może zmienić
Shiroki Opublikowano 25 Marca 2014 #7 Opublikowano 25 Marca 2014 Czy Tobie sie podoba? To jest ok. Ale jesli chcesz aby było lepiej podgladaj innych. Jesli moge zaproponowac, to zapoznaj sie ze złotymi zasadami aquascapingu. I ustaw kamieńie zgodnie z zasadami. Tu jest pogladowy obrazek wiele wyjaśniający Jesli znasz angielski poczytaj to. http://fish-etc.com/aquascaping-main/how-to-hardscape-your-aquarium Znajdziesz własne ustawienie
Shiroki Opublikowano 25 Marca 2014 #8 Opublikowano 25 Marca 2014 Czy Tobie sie podoba? To jest ok. Ale jesli chcesz aby było lepiej podgladaj innych. Jesli moge zaproponowac, to zapoznaj sie ze złotymi zasadami aquascapingu. I ustaw kamieńie zgodnie z zasadami. Tu jest pogladowy obrazek wiele wyjaśniający Jesli znasz angielski poczytaj to. http://fish-etc.com/aquascaping-main/how-to-hardscape-your-aquarium Znajdziesz własne ustawienie
xjrparker23 Opublikowano 25 Marca 2014 #9 Opublikowano 25 Marca 2014 Witaj, kolego pod względem technicznym to nie pozostaje Ci nic innego jak tylko poczekać parę tygodni na nitryfikację i ustalenie obsady bo, jak już pewnie wiesz jest kilka zasad łączenia gatunków i nie zawsze to co się podoba jest proste do połączenia, a często wręcz niemożliwe.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się