farmerj23 Opublikowano 10 Marca 2014 #1 Opublikowano 10 Marca 2014 Witam wszystkich. Konto na forum założyłem sobie już jakiś czas temu ale do tej pory nie miałem czasu nic napisać. Teraz ten czas nadszedł więc na początek pokaże jak mi się uda moje akwarium i w kilku słowach je opiszę. Zbiornik: Wromak 150x50x50 z dodatkowym wzmocnieniem poprzecznym Pokrywa: moje dzieło. Wykonałem ją z pcv i okleiłem okleiną do mebli w kolorze takim jak szafka. Oświetlenie: 3x3W żarówki LED barwy zimnej kupione w Castoramie. Sprawdzają się świetnie. Filtracja: filtr zewnętrzy JBL 1501 greenline wypełniony ceramiką filtr wewnętrzny Aquael circulator 2000 Napowietrzacz: Eheim airpump 400 90kg piasku, 70kg kamieni Obsada: 4x Pseudotropheus saulosi 2x Iodotropheus sprengerae 4x Pseudotropheus socolofi 5x Pseudotropheus crabro 3x Pseudotropheus elongatus neon spot Niektóre są już duże a niektóre jeszcze rosną. Karmie ryby raz dziennie, w akwarium sprzątam 2-3 razy na tydzień (odmulanie dna) a raz w tygodniu robię większe sprzątanie z podmianą 30% wody, czyszczeniem szyb no i układaniem kamieni od nowa bo przecież porozwalane jakby tam stado słoni mieszkało a nie ryby A tak to wygląda: http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/4a1f1cbed36b4912.html Pozdrawiam
piter377x Opublikowano 10 Marca 2014 #2 Opublikowano 10 Marca 2014 Bardzo ładne akwa. Mi tam się podoba. A jak z obsadą co do płci 1+1 itp Carbo ładnie podrosły Pokrywa DIY to fajna sprawa ale bardziej ciekawi mnie kwestia oświetlenia. Jakbyś znalazł czas to chętne obejrzę jakąś fotkę pokrywy + oświetlenie
raa Opublikowano 10 Marca 2014 #3 Opublikowano 10 Marca 2014 no i układaniem kamieni od nowa bo przecież porozwalane jakby tam stado słoni mieszkało a nie ryby Jak będziesz zmieniał czytaj zmieniał układ kamieni co chwila - ryby nie będą miały swojego terytorium - to błąd - muszą w baniaku obrać terytorium a Ty co chwila zmienisz im aranż baniaka z tego co napisałeś - to błąd- ustaw sobie wnętrze zbiornika raz tak jak Ci odpowiada i zostaw bez zmian. P.S. zasłoń mechanika - za bardzo "bije w oczy";-) - reszta kwestią gustu - Tobie ma się podobać. pozdrawiam i życzę sukcesów ! :-)
farmerj23 Opublikowano 10 Marca 2014 Autor #4 Opublikowano 10 Marca 2014 No właśnie co do płci to nie jest to książkowo dobrane bo jak kupowałem rybki to były małe i płci nie dało się rozróżnić. Wyszło tak, że mam saulosi 1+3 (samiec/samica), sprengerae 1+1, socolofi 2+2, neon spot 1+2, crabro 2+3. Zdjęcia pokrywy są tutaj http://www.fotosik.pl/u/farmerj23/zdjecie/1/album/1584922 Wykonana jest z pcv spienionego 10mm wg pomysłu znalezionego gdzieś w googlach. Trochę swoich usprawnień pododawałem. Zawiasy typowe meblowe, z tyłu miejsce z wyłącznikami do światła i wentylatorów. Światło włączane i wyłączane jest sterownikiem ale w razie czego można je też wyłączyć guzikiem. Oświetlenie niby 9W ale wystarcza. Jest widno i glony zielone w ogóle nie rosną. Inaczej jest z okrzemkami ale jak często podmieniam wodę to i z nimi sobie daje radę. Co do kamieni to może nie tyle wszystko od nowa układam co sprzątam pod nimi. Zauważyłem, że 90% odchodów wpada pod kamenie i jak pod kamieniami nie odmulałem dna to był problem z okrzemkami. Teraz podnoszę delikatnie kamienie, wężem odsysam to co tam znajdę i odkładam z powrotem. Przy okazji młode rybki odławiam bo też się tam chowają jak są. Problem okrzemek zniknął. Z "mechanikiem" dobry pomysł, żeby go zasłonić. Może przy następnej re-aranżacji trochę kamieniami go zakryję.
krzysiutoja Opublikowano 10 Marca 2014 #5 Opublikowano 10 Marca 2014 Witam bardzo fajny klimacik bynajmniej mi się podoba .Pozdrawiam i oczywiście powodzenia w hodowli
piter377x Opublikowano 10 Marca 2014 #6 Opublikowano 10 Marca 2014 Rybki często podchodzą do tarła i jakiś narybek odchowujesz?
farmerj23 Opublikowano 11 Marca 2014 Autor #7 Opublikowano 11 Marca 2014 W zasadzie cały czas któraś coś nosi w pyszczku i co jakiś czas mam młode. Obecnie mam kilka saulosi i socolofi. Wcześniej miałem crabro. Zdjęcie obecnych poniżej. http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/00d0f5ce5aa4a7c5.html
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się