Skocz do zawartości

Mleczna woda po wymianie wkładów w filtrze narurowym


lufa555

Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiem...

Szczerze Ci powiem, że u mnie to wygląda podobnie. Wcześniej było o wiele gorzej no i do tego fruwało pełno paprochów. Od kiedy mam korpus to woda wydaje mi się krystaliczna bo syf już nie pływa. Przestałem też zwracać uwagę na tą białą poświatę bo wydawało mi się, że to efekt ledów. Zobaczymy co wyjdzie u Ciebie. Nie zapomnij się pochwalić :)


Sam zobacz na zdjęciach woda jest niby krystaliczna a jednak lekkie mleko. Poświece dziś uv cała noc i zobaczę co będzie. ciekawe jest to, że wcześniej nic takiego nie miałem. wodę miałem kryształ i taka skaza nagle.

post-11102-14695716760755_thumb.jpg

post-11102-1469571676098_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam uv chodziła całą noc rano nie widać efektów tak mi się wydaje. Zostawiam ją włączoną na cały dzień wody nie podmieniam i karmie oszczędnie zobaczymy jak wrócę z pracy jaki będzie efekt. Może musi dłużej pochodzić ze 3 dni taka 5watt bo na moich zdjęciach widać, że to na 99,9% pierwotniaki. Pozdrawiam i życzę miłego dnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aarset`owi chodziło chyba o to jak masz to podłączone. Obstawiam, że na wylocie biologa. Pamiętaj, że lepiej jak przez lampę UV woda leci wolniej bo ma czas aby wybić co trzeba. Im szybszy przepływ tym wolniejsze działanie. Sugeruje abyś na czas świecenia lampą zmniejszył przepływ na kuble.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aarset`owi chodziło chyba o to jak masz to podłączone. Obstawiam, że na wylocie biologa. Pamiętaj, że lepiej jak przez lampę UV woda leci wolniej bo ma czas aby wybić co trzeba. Im szybszy przepływ tym wolniejsze działanie. Sugeruje abyś na czas świecenia lampą zmniejszył przepływ na kuble.

Witaj tak mam lampę uv na wylocie od biologa. Próbowałem zmniejszyć przepływ przykręcając zawór na wlocie do korpusu bo innej możliwości nie ma chyba, ale zaczął mi się kubełek trochę zapowietrzać. Tak myślę, że z takim przepływem jak mam teraz po prostu poświecę dłużej tą lampą. Tylko ile tym świecić od wczoraj świeci non stop boje się żebym nie przedobrzył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ na Hw regulujesz na kuble. Masz czarną dźwignię przy wejściu węży do kubła. Tak jest u mnie w 304. Lampą nie przesadzisz, nie pękaj. Ja świeciłem ze 4 dni bez przerwy a można i dłużej. Tak jak pisałem, są osoby, które lampę stosują nonstop.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepływ na Hw regulujesz na kuble. Masz czarną dźwignię przy wejściu węży do kubła. Tak jest u mnie w 304. Lampą nie przesadzisz, nie pękaj. Ja świeciłem ze 4 dni bez przerwy a można i dłużej. Tak jak pisałem, są osoby, które lampę stosują nonstop.


Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


A jak nie przykręcę to wszystko będzie po prostu trwało dłużej tak?? bo szybszy przepływ będzie przez lampę. Ogólnie woda w akwarium jest klarowna jak się z daleka patrzy ale jak podejdziesz bliżej to na górze jest kiszka jak na zdjęciach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobię zmniejszyłem przepływ na kuble do minimum świecę cały czas i nie będę zapalał światła zobaczymy jaki będzie efekt. Tak jak mówię z daleka widać, że woda jest kryształ zero uwag ale jak się bliżej podejdzie to masakra siwy dym i to najbardziej w górnej partii wody. No nic trzeba się uzbroić w cierpliwość aż przejdzie. Pozdrawiam.

-- dołączony post:

Daj lampie kilka dni i zobaczysz co będzie. Co do przepływu to skoro nie chcesz to zostaw jak jest ale lepszy efekt daje przy wolniejszym przepływie. Napowietrzaj, świeć lampą i może nie włączaj światła przez dzień lub dwa. Powodzenia

A chciałem zapytać czy masz u siebie Ledy punktowe czy taśmę ledową bo ja miałem wcześniej taśmę. Może Ledy punktowe dają po prostu takie złudzenie.??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.