Skocz do zawartości

Mój projekt 300L


vojti11

Rekomendowane odpowiedzi

Wywal ten sznurek za pompą. Szkoda miejsca lepiej to zasypać czymkolwiek. Sznurki na przedzie 100mic. na kryształ wyczyszczą Ci wodę. Kolejny sznurek będzie tylko głuszył przepływ.


Wlasnie tak też myslałem, ale chce zobaczyc jak to bedzie działac. Prefiltr to 2X100mic za pompom 1X50 i FBF ostatni to zapas ale myslałem zeby dać cos przed FBF i miec wypełnione wszystkie tylko że nie wiem czy jest sens kombinowac skoro i tak woda bedzie kryształ. Co proponujecie? Dodam tylko że matrixa nie mam szans tutaj dostac, moze ceramika? ale po co skoro jest FBF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam tylko że matrixa nie mam szans tutaj dostac, moze ceramika? ale po co skoro jest FBF


Możesz wypełnić dwa ostatnie korpusy dobrą ceramiką(nie koniecznie matrixem) ,a w pierwszym niech sobie dmucha fbf. Po co ceramika skoro masz fbf ? Ano po to , że fbf bardzo długo stratuje i znacznie wydłuży się zamknięcie cyklu azotowego. Dlatego zapodaj jak Ci pisałem dobra ceramikę plus fbf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz wypełnić dwa ostatnie korpusy dobrą ceramiką(nie koniecznie matrixem) ,a w pierwszym niech sobie dmucha fbf. Po co ceramika skoro masz fbf ? Ano po to , że fbf bardzo długo stratuje i znacznie wydłuży się zamknięcie cyklu azotowego. Dlatego zapodaj jak Ci pisałem dobra ceramikę plus fbf.


Jak to dobrze poczytać cos od fachowca :) To jest mój pierwszy narurowiec, wiec nie mam jeszcze doswiadczenia w tym temacie, ale to co piszesz brzmi rozsądnie i tak chyba zrobie. Mam tylko jeden problem, pierwszy korpus jest założony normalnie a dwa kolejne odwrotnie pod rurkę w korpusie. Myslisz żeby zrobić pierwszy pusty, drugi FBF, trzeci ceramika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam tylko jeden problem, pierwszy korpus jest założony normalnie a dwa kolejne odwrotnie pod rurkę w korpusie. Myslisz żeby zrobić pierwszy pusty, drugi FBF, trzeci ceramika?


Jeżeli nie możesz tego pierwszego zamienić na tzw. pod rurkę w korpusie to pozostaje Ci dokupić takie coś

http://www.woda.com.pl/index.php?p283,fceb10-pusty-wklad-10-cali-obudowa-do-zasypania-zlozem

Jedyny mankament tej tuby jest taki, że ilość ceramiki zmniejszy się o prawie 50% w stosunku do tzw. korpusu na rurce. Stąd moja sugestia odwrócić ten korpus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan własnie mi przyszło do głowy takie coś. A jeśli odwine cały sznurek, zostanie mi tylko rurka powycinana w te kwadraciki, dosyc duże wiec przepustowość bedzie ale ceramika się nie dostanie do srodka bo jest większa zasypie do o koła ceramiką? No chyba że się kruszy w korpusie ale wątpie. Piszesz o dobrej ceramice, ta której używam i tylko taką moge tu dostać to ta, nie narzekam, parametry ok wiec chyba dobra. Masz z nią doswiadczenia?

post-13960-14695716335366_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam po krótkiej przerwie. Prosze o wasze opinie, Co sądzicie o takim ułożeniu kamoli? Nie chciałem robić gruzowiska, specjalnie zostawiłem większe szczeliny pomiędzy kamieniami żeby był jak najlepszy przepływ i wymiatał mi nieczystości. Z tyłu zostawiłem więcej miejsca na zasys do narurowca, z przodu chciał bym mieć coś w rodzaju plaży.

post-13960-14695716361483_thumb.jpg

post-13960-14695716361613_thumb.jpg

post-13960-1469571636176_thumb.jpg

post-13960-14695716362022_thumb.jpg

post-13960-14695716362173_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.