Jump to content

Czyszczenie szyb


Jaxo64

Recommended Posts

Otóż mam takie pytanie, przy odsuwaniu pokrywy często kapie mi woda na tylną szybę zostawiając nie ładne wyschnięte ślady, niestety ciężko mi się wcisnąć za akwa, a przestawić go nie sposób i nie wiem jak ją doczyścić dotyczy się to właściwie scianki wewnętrznej jak i zewnętrznej, czy są do tego jakieś odpowiednie sprzęty?? Szybki boczne i przednią czyszcze sobie czyścikiem magnesowym.

Link to comment
Share on other sites

Niestety nie mam, miałem kiedyś naklejone czarne tło z tyłu ale woda się zbierała pomiędzy tłem a akwa i wyrzuciłem, problem niestety się nie rozwiązał. Chciałbym to doczyścić i najwyzej jeśli nie będzie wyjścia kupię coś tylko czy są samo przylepne zewnętrzne czy musiał bym do środka wstawić strukturalne??

Link to comment
Share on other sites

Możesz przykleić o zewnątrz coś albo od wewnątrz wstawić. Najczęściej spotykane są albo tła 3D (takie strukturalne jak wspomniałeś) albo spienione PCV (np czarne 3mm grubości wystarczy). Na twój zbiornik powinieneś zamknąć się w około 40zł (ceny różnią się w firmach). Dostaniesz je np w firmach zajmujących się produkcją reklam.


plyty_pcv_spienione_wzornik.jpg


Bez wątpienia takie wewnętrzne tło 3D będzie droższe.

Link to comment
Share on other sites

To nie jest pianka tylko spienione PCV. Sztywny element z tworzywa sztucznego (zobaczysz jego użycie np w moim akwarium 220). Jak zobaczysz po zbiornikach na forum jest często stosowanym materiałem. Decyzja należy do Ciebie.

  • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

Czy tą piankę da radę do środka wstawić tak żeby się gdzieś nie pofałdowała, nie uciekła czy coś ??...możesz punktowo przykleić silikonem jak się obawiasz!! Ale niema takiej potrzeby bo możesz je wcisnąć między dno a wzdłużne wzmocnienie i też będzie oki!! Bardzo wielu kolegów po prostu wciska tak jak napisałem!! I wyprzedzę Twoje pytanie..:)) Nie odchodzi od tylnej ścianki :))

-- dołączony post:

..i jak mogę doradzić to myj szyby gąbką a unikniesz porysowania ich czyścikiem!! Chyba ,że tak bardzo są zarośnięte glonami..

Link to comment
Share on other sites

A ja polecam coś takiego

TŁO STRUKTURALNE DEKORACYJNE CZARNE GŁĘBIA 150 (3908227997) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.@@AMEPARAM@@http://img01.allegroimg.pl/photos/400x300/39/08/22/79/3908227997@@AMEPARAM@@01@@AMEPARAM@@39/08/22/79@@AMEPARAM@@3908227997Możesz przejrzeć przedmioty użytkownika s inne wymiary oraz głębia 3 lub 8 cm. Ja akurat mam narożne to kupiłem dwa przyciałem i gra :) W razie W śmiało można to zginać ale przyznam, że twarde :)

  • Dziękuję 2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.