Skocz do zawartości

Zbiornik 200l oświetlenie LED podłaczenie


mlody1107

Rekomendowane odpowiedzi

jeśli chłodzimy radiatory wodą ze zbiornika to zawsze jej temperatura na wylocie będzie o 5 - 10 C wyższa od pobieranej

Że jak? :D: :D :D

5-10°C ??? Żartujesz chyba albo coś Ci się źle napisało. Żeby podgrzać wodę o 5-10°C na długości tego 1-2m to tych ledów powinno być chyba z tysiąc, a nie parę sztuk. W tej chwili ~50W ledy powodują u mnie ledwo mierzalną zmianę temperatury.


W poprzedniej lampie (o ile dobrze pamiętam) jak sie rozkręciło ją na maxa to 150W robiło różnice CHYBA 0.5°C...



Z reszta na logikę. Pompujemy przez lampę 200l/h. Mamy baniak 450l. Taki wzrost temperatury przy pominięciu strat po 2h spowodował by ogrzanie baniaka o prawie 9°C... Lepsza wydajność niż grzałka... :P

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki piotrola to bardzo cenna dla mnie informacja bo do niedawna szukałem czegoś takiego i nie znalazłem, a wystarczyło zapytać kolegów.

Akurat w tym przeznaczeniu do pompowania wody w chłodnicy ledów moim zdaniem nie do zastosowania.

jak pisałeś 15l/h moc 20W wysokość podnoszenia wody aż 8m ale ma czujnik poziomu wody i do wypompowywania skroplin z klimatyzatorów, a więc nie przystosowana do pracy ciągłej.

ale do innych naszych urządzeń w akwa jak najbardziej, chyba że cena zniechęci.


tu koledzy mieli rację ja się pomyliłem z przecinkiem wcześniej kupiłem już Hydor Pico 250l/h tylko 4W i podnoszenie wody na 50 cm. nie mam jakoś zaufania do najtańszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawcie mnie jesli się mylę - nie sprawdzałem tego ale wydaje się dość rozsądne.

Jeśli pompa ma wysokość podnoszenia X metrów to dotyczy to słupa wody o jakiejś średnicy.

Teraz jeśli zaraz za pompą zastosuję redukcję (np z węża 12mm przejdę na wężyk 6mm) to czy zdolność podnoszenia znacznie wzrośnie? Waga takiego słupa wody zmniejszy się przecież wielokrotnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Istnieje pompka Mini Orange, jak pamiętam ma przepływ 15 L/h. Coś takiego wykorzystują w klimatyzacji.

To wygląda jak pompa perystaltyczna - w sam raz do napędu denitratorów. Dzięki za linka :)

-- dołączony post:

Poprawcie mnie jesli się mylę - nie sprawdzałem

Tak,przecież tak działa każda prasa hydrauliczna czy inny układ dźwigni ;)

Ale dochodzą większe opory tłoczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.