Jump to content

Malawi, a inne gatunki ryb jak Gibbiceps


Koniu

Recommended Posts

Witam, interesuje mnie czy rybki te da się połączyć z Malawi. Widziałem jedynie Gibbicepsa, ale mam pytanie co do reszty. Może ktoś ma jakąś opinię na ten temat. Interesuje mnie głównie Trzciniak.


-Zbrojnik lamparci (gibbiceps)


-Piskorz mułowy (amurski)


-Długonos ciernisty ( Węgorek ciernisty )


-Glonojad syjamski


-Trzciniak


-Węgorek ognisty

Link to comment
Share on other sites

Nie łączymy biotopów. Źle się to skończy dla tych ryb.


Argument, który nie dotrze do wielu osób i jest czesto olewany niestety choc najprostrzy z możliwych.


Pomijając nawet kwestie biotopów to sama charakterystyka gatunków tu nie zgrywa się z pysiami. Mój stryj hoduje węgorze wszelkiej maści czy węgorki jak zwał, rożne gatunki. te ryby są agresywne gdy są w mniejszej grupie, w większej zajmują się sobą. Potrafią swoja siłą i szybkością roznieść akwarium na strzępy, pożreć małe ryby. No i zajmą każdą kryjówkę, nic już tam nie wejdzie, pyszczak byłby zastraszony w takim zbiorniku. Po za tym są strasznie żarłoczne, potrafią jeść i jednocześnie wydalać niestrawiony pokarm dalej jedząc.


Tak samo zastraszą je ryby oddychające powietrzem atmosferycznym itd


Pyszczak wbrew pozorom jest łatwy do zastraszenia i nie warto nawet myśleć o zestawieniu tego typu ryb w akwariach mniejszych niż 500l a i w większych by to się źle skończyło.


Jeżeli już ktoś się upiera przy glonożercach to zwykły zbrojnik może być, zdarza se, ze glonożercy są trzymani w akwa ale tylko one bo reszta negatywnie wpłynie na pyszczaki.


Nawet połączenie pysi z innymi pielęgnicami nie wpływa na nie tak negatywnie jak połączenie z wymienionymi przez autora gatunkami.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.