Jump to content

Zmaian filtra na większy czy narurowiec


Bialy73

Recommended Posts

Witam. Odkąd moje ryby dorosły mam problem z no3. Poziom przed podmianą to około 40 po podmianie spada do około 20 (testy kropelki JBL). Zastanawiam się nad wydajniejszą filtracją. Obecnie JBL e900 3 kosze ceramika i na górze purigen 250ml (właśnie będę regenerował w tygodniu). Myślę nad większą filtracją i dlatego zastanawiam się albo większy filtr myślę HW304 albo narurowiec. Nie wiem czy warto się męczyć przy takim litrażu z budową narurowca. Akwarium stoi na szafce o szerokości 100cm. Z kolei w tym chińczyku przeraża mnie pobór prądu 55W obecny filtr "zjada" 15W. Może ktoś podpowie jak to ugryźć w miarę tanio.

Link to comment
Share on other sites

Do twojego zbiornika spokojnie wystarczy HW 303. Mniejsze zużycie prądu o 20Watt ale większe niż JBL 900. Najlepszym rozwiązaniem byłby jbl 1501 ale koszt zakupu duży.

Narurowiec małe zużycie prądu przy pompie alpha ,ale koszt zrobienia z pompą około 700zł. Jeżeli zrobisz narurowca nie będziesz miał żadnego osprzętu a akwa i wszystko w jednym. Masz nad czym myśleć.

Link to comment
Share on other sites

Wczoraj kupiłem JBL e1500 teraz mam pytanie co dołożyć bo dwa kosze będą z ceramiką i jeden wolny więc może dać matrix`a 1litr.


A stary filtr też będzie działał? Jak tak to możesz dać matrix i mieć porządną nadfiltrację.

Jeden litr matrix'a to bodajże na 800 litrów ;)

Link to comment
Share on other sites

Myślę, że dwa filtry biologiczne w takim litrażu to zbędna strata prądu. Stary filtr albo sprzedam albo zostawię niech leży może jak kiedyś zmienię szkło na większe (plany na odległą przyszłość) wówczas mógłbym wykorzystać oba. Bo pewnie sensownej kasy za niego nie dostanę. A co sądzicie o wykorzystaniu go jako mechanika zamiast obecnego cyrkulatora 1500?

Link to comment
Share on other sites

Szczerze powiedziawszy to liczyłem, że większy przepływ i możliwość użycia dodatkowych złóż filtracyjnych (zastanawiam się nad matrixem) poprawi trochę sytuację. Kiedyś NO3 trzymało się na poziomie ok 10ppm skrajnie podchodziło do 20ppm.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.