Skocz do zawartości

Czy to wina wody ?


Ewcia30

Rekomendowane odpowiedzi

Dalej się ocierają, ale o wiele mniej. Te okrzemki mi cały czas wyrastają na kamieniach może to z ich powodu się ocierają?


Na pewno powód jest inny.


Nie wiem jak rozwiązać problem przeniesienia rybek do nowego akwarium tak żeby nic im nie groziło, chodzi mi o zmianę parametrów itp.


Sprawdź pH,wyrównaj temperaturę, przenieś stare filtry do nowego,przelej jak najwięcej starej wody i możesz potraktować przesiadkę jak dużą podmianę.Uzdatniacz - tak, soda - nie.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja wpuściłbym wszystkie ryby do 375 l , zbiornik 720 l zrobiłbym raz a porządnie przemyślałbym każdy gatunek każdą skałkę oświetlenie podłoże i tak dalej żeby już do tego nie wracać . Fakt w 375 l będzie dworzec kolejowy więc podmieniałbym częściej wodę , przy przerybieniu agresja będzie rozłożona

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj, ładny zbiornik. Przy przeniesieniu rybek do większego zbiornika możesz przelać wodę z mniejszego ,przenieś filtr i ryby. Wodę w dużym akwarium możesz uzupełniać nawet przez miesiąc, ja tak zrobiłem i było OK

Moje obawy to połączenie dwóch grup pyszczaków, zakupionych i twoich (jak dobrze zrozumiałem).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przywozimy pysie a jutro jedziemy po akwarium :)

Rybki będą musiały parę dni być w tym moim 375l bo mój zdecydował, że jednak zrobi podbudówkę bo stelaż i szafka nas drożej wyjdzie.

Myślę, że jak będzie już wszystko gotowe, to przeleję tą starą wodę do nowego, resztę wody doleję z uzdatniaczem i dam bakterie. Co myślicie o tym, żeby wkłady filtracyjne z kubełka przeniosła do sumpa? Czy lepiej dać do sumpa nowe a kubełek na razie chodził?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przenieś ryby, filtr, wodę do nowego zbiornika i powoli uzupełniaj wodę (możesz uzupełniać wodę kilka dni) nowy filtr uzupełnij nowymi wkładami. Myślę że się uda.


Witam chyba kolega coś źle zrozumiał , odpalenie zbiornika 250 cm długości będzie trwało dość długo . Koleżanka nie ma wyjścia Musi je wpuścić do 375 l . chyba że ja tu czegoś nie rozumiem . Pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak przeleje wodę ze zbiornika 375 do zbiornika większego, przełoży działający filtr to czemu nie wpuścić tam ryb? Fakt że nowe akwarium będzie wypełnione w połowie ale to nic. Pisałem że wodę można uzupełniać przez kilka dni. Taka przeprowadzka będzie bezpieczniejsza niż napełnienie nowego zbiornika świeżą wodą.

pozdrawiam

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie twierdze że to zły pomysł tylko koleżanka nie będzie miała żadnego zbiornika zrobionego porządnie i tak jeszcze rok będzie się borykać z problemami wiem to z własnego doświadczenia to kamienie nie te to podłoże nie takie i to nie ta obsada i tak dalej. W zbiorniku 250 x 50 x 50 z odpowiednią obsadą nie trzeba nic robić raz na 10 dni poświęcić godzinkę na podmiankę i sprawy sanitarne i można leżeć na tapczanie i podziwiać rybki to wiem też z własnego doświadczenia pozdrawiam i powodzenia w hodowli

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akwarium zakupuje :)

Na razie stoi na ziemi a pod spód daliśmy płytę meblową.

Przejęliśmy wodę i dodałam ze 60 l wody z uzdatniaczem.

Chodzą w nim moje filtry i za kamieniami mam skryte 5 woreczków z ceramiką które, były w sumpie.

Ryby są duże, więc je sprzedam bo wolę dobrać swoją obsadę :)

Mój zaczyna robić jutro podbudówkę, już się nie mogę doczekać efektu końcowego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.