Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie dawno odpaliłem akwarium 450 l i ze starego przerzuciłem ryby które posiadałem

yellow - 1 samiec, 1 samica

red red - 2 samiec

acei - 1 samiec, 2 samice


W chwili obecnej obsadę dobrałbym inaczej ale z racji, że męczyłem ww. ryby w 112l prawie przez rok nie chciałbym się pozbywać żadnego z gatunku.


Proszę o informację po ile sztuk ryb dokupić z danego gatunku oraz czy do powyższych ryb mogę dorzucić Metriaclima Greshakei Albino?

Jeżeli nie to może jakiegoś ciekawego pasiaka zaproponujecie?

Opublikowano

Jak chcesz zatrzymać te gatunki,to musisz zdobyć samice żeby uzupełnić haremy.W przypadku red red 2+6-8,reszta 1+4-5. Gdyby nie udało Ci się zdobyć samic,to musisz dokupić maluchy po 8szt.,i czekać. Greshakei możesz sobie dać,ciekawy pasiak-może któryś melanochromis? lub zebra chilumba maison reef.

Opublikowano
W przypadku red red 2+6-8,reszta 1+4-5.

Tu akurat się nie zgodzę z kolegą, dwa samce red red to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie. A po drugie P acei jest rybą która najlepiej czuje się w większych ilościach. Proponuję P acei 2+6/7, red-red 1+4/5, yellow 2+4. Greshakei osobiście bym sobie odpuścił a w to miejsce P elongatus Mpanga. Już słyszę głosy innych że red z yellowem będzie za żółto:-)

Opublikowano
Tu akurat się nie zgodzę z kolegą, dwa samce red red to chyba nie jest najlepsze rozwiązanie.
Bo ja wiem? w takim baniaku 2 samce mogłyby dać radę;)
Opublikowano

yellow - 1 samiec, 1 samica

red red - 2 samiec

acei - 1 samiec, 2 samice


Rozumiem, ze posiadasz to co wypisałes i to chcesz zostawić. Masz je oczywiście w złych proporcjach i powinieneś uzupełniać. Jeśli dorosłymi rybami ( osobiście nie uważam, że jest to fajne rozwiązanie ) to do red - redów musiał byś kupić co najmniej 5 samic ( 7 ryb ), do yellow 3 samice ( 5 ryb ) i do aceiek 4 samice ( 7 ryb ). Razem było by 19 ryb a więc miejsce na pasiaka w ukałdzie 1+4 by sie znalazło. Najlepiej aby to była ryba terytorialna bo nie masz takiej w swoim zestawie no i jednak nie za duża. Pomysłał bym a którejś z afr, kolorytu ci nie brakuje i jedyne szare samice byś przeżył a ta dynamiczna ryba wkomponowała by sie w towarzystwo twoich krówek. Czy samce red reda w 450 tce się pogodzą trudno powiedzieć mi się prawie zawsze udawało ale niektórzy mają odmienne doświadczenia. Pyski to ryby inteligentne i indywidualnosci mi nawet w 450 tce nie udało sie miec więcej niż jednnego samca yellow ale widziałem układy wz trzema w 450 tce. To że twoje 2 samce żyły razem w 112tce jeszcze o niczym nie przesądza bo raz zyły w karcerze ;) czytaj mało miejsca a dwa chyba bez samic a to inna bajka. Na siłe jednak nie redukuj bo moze sie okazac że podzielą sie bańką i będzie OK. Generalnie zamiast dorosłych ryb kupiłbym 6 młodych u yellow i po 8 red redów i aceiek i czekał co z tego wyniknie. Dopieropo dobraniu się ryb podjałbym decyzję co do 4tego gatunku. Może ci bowiem zostać u red redów 2+4 bo będa jeszcze wśród młodych redków 4 samce i bedziesz je musiał ewakuować bo stare nie dadza im żyć, 3+5 u acei bo reszta to młode samce i 3+5 u yellow i wtedy na 4 gatunek zabraknie miejsca. Twoją decyzją bedzie czy pozostawisz zredukowane obsady aby zrobic miejsce jeszcze jednemu gatunkowi. Może byc jednak tak że zostanikesz w każdym ukąłdzie z jednym samce i wtedy 1+4 u yellow i redów oraz 1+6 u acei i spokojnie dorzuciesz afry.

Opublikowano

Dziękuję za rady.

Oczywiście zdawałem sobie sprawę, że muszę potworzyć haremy i od tego właśnie zacznę. Zobaczę jakie ryby uda się dokupić i jak się podobierają i dopiero wówczas zastanowię się nad czwartym gatunkiem.

Z afr podoba mi się Cynotilapia afra (Cobue). Tylko nie wiem czy jest do dostania w mojej okolicy. Do reszty gatunków powinna pasować? Co o tym myślicie?

Opublikowano

Witam!

Ja na Twoim miejscu dokupił bym cynotilapia hara gallireya reef uzupełni baniak o piękny jasny błękit którego brakuje.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.