Skocz do zawartości

Drugie Malawi [300l]


Guban88

Rekomendowane odpowiedzi

Bajka. Jakiś przepis? ;)



Sam nie wiem. Bo u mnie w akwa zaszły dziwne procesy. Wszystko zaczęło się przy zwalczaniu sinic był temat opisany już. Na pewno pomaga wręcz wymagane jest do zielonych glonów niskie PO4 oraz SiO2. Przynajmniej je tak u mnie wyhodowałem ale....


Nigdy nie używałem wkładu na SiO2 a w moim akwa wynosiło 0,1. Jak to możliwe że zbite do 0,1 pewnie z poza skali bo tak mam w kranie sam nie wiem.... Używałem "atramentu" na zbicie PO4 i myślałem że to też mogło zbić ale jednak nie to.Na sinice wcześniej używałem chemliclean ale czy to zbija SiO2 sam nie wiem nie jest to podane. Używam NGBC ale to jest na NO3 oraz PO4. Wiadomo z podmiankami dodaje się potężną dawkę krzemionki do akwa która jest w wodzie kranowej a z nią mamy wysyp okrzemek.Dlatego też przeszedłem na co 3 tyg podmiankę wody dzięki NGBC utrzymując w awka NO3 - 10 oraz PO4 - 0,2 bo wcześniejszym zbiciu z poza skali. To dzięki temu miałem sinice( NO3 niskie i PO4 poza skalą)Mam zbite PO4 oraz stabilne NO3 przez cały czas i nagle coś czarnego na piasku mi wyskakuje i nie mogę się tego pozbyć. Odmulam i znowu jest. Na końcu cały piasek z przodu wymieniłem na nowy i ślad bo czarnych glonach zanikł.Zrobiłem to właśnie z następną podmianką wody. Podmieniłem po 3 tyg 20% wody z nowym piaskiem i od razu ustąpił ten czarny glon ale SiO2 urosło do 1,6 a zielony glon dalej rośnie. Okrzemek delikatnie się wybił po lewej stronie akwa nie widać na zdjęciu tego nawet za bardzo.


Także żeby mieć zielone glony musisz zacząć od zbicia PO4 następnie wytępić okrzemki..


Zielony glon to jest ten co wychodzi najprawdopodobniej na końcu ze wszystkich.



Grubo!!Gratulacje:)


Dziękować ;)




[300] Malawi

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetne gloniska ale kuźwa lubią tak samo szybko zniknąć jak i przyszły. Sam tak miałem ale po miechu max wsio poszło w pi....... i nastała era na brunatnice ( zielone są ale bardzo bardzo mało i to nie w kolorze seledyn raczej zgniła zieleń). Sam baniaczek ułożenie kamieni itd. - 5

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.