Skocz do zawartości

Dobór obsady do Malawi 200L - start zbiornika


Koniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, właśnie zakładam swoje pierwsze Malawi i chciałbym uniknąć błędów przy dobieraniu obsady (sam sobię raczej nie poradzę). Wymiary zbiornika 200L - 100cm-50cm(wys.)-40cm(szer.)


Jeśli to możliweto wolałbym więcej gatunków niż mniej gatunków a więcej ich sztuk. Niekoniecznie też pospolite gatunki tylko jakieś wyszukane. Z góry dziękuję za dobranie obsady. Ja jedynie znam te co podejrzałem w sklepie zoologicznym :) Po prostu marzą mi się kolorowe gatunki, :) Chciałbym zrobić 3 gatunki, nie koniecznie po prostu Yellowy tylko bardziej wyszukane. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj

Co do wyszukanych gatunków to musisz zmienić zbiornik na większy. W takim zbiorniku jak posiadasz to szału nie zrobisz dwa gatunki to standard ewentualnie 3 mniejsze. Proszę poczytaj tu http://forum.klub-malawi.pl/obsady-zbiornikow-2013-t21076.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeszcze raz ja. Poczytałem link podesłany niżej. Wybrałem rybki do litrażu 200-240L, które po prostu mi się podobają. Chciałbym o pomoc w wyborze 3 gatunków, które będą mogły ze sobą żyć. Fajnie by było połączyć te pierwsze, ale nie wiem czy to możliwe ;)


Pseudotropheus polit

Metriaclima membe deep

Cynotilapia afra red top Likoma

Cynotilapia Afra Cobwe

Iodotropheus sprengerae - rdzawy

Labidochromis caeruleus - yellow

Pseudotropheus elongatus Chewere

Cynotilapia sp.Jalo Reef

Pseudotropheus demasoni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Nie pchaj na siłę 3 gatunków do takiego akwa. Różnica pomiędzy 200 a 240l jest spora bo to 20cm dna więcej. Czy Pseudotropheus saulosi Ci się nie podoba? Według mnie to jedna z najładniejszych ryb małej mbuny i można by do niego dołożyć jakiś inny ciekawy gatunek z tych co podałeś, np. Cynotilapia Afra Cobue czy Iodotropheus sprengerae, który przy odpowiednim świetle wygląda naprawdę fajnie (wiem bo mam). Miał byś wtedy ciekawą kolorystycznie obsadę odpowiednią do wielkości szkła. Jeśli chodzi o Pseudotropheus demasoni to w takim akwa tylko jedno gatunkowo bo to piękna ale bardzo agresywna ryba, zresztą nie polecana przez to początkującym. Podobne zdanie mam na temat Metriaclima membe deep. Przemyśl dobrze sprawę obsady, bo doradzając nikt nie chce zrobić Ci na złość tylko ustrzec Cię od późniejszych rozczarowań. Pozdrawiam.

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pooglądaj sobie w necie kolory samic (bo tych przecież zawsze docelowo jest więcej w akwa) gatunków które zaproponowałeś i myślę, że to Ci coś rozjaśni. Porównaj sobie potem z kolorami obsad, które Ci wcześniej proponowałem. Na względzie miej również warunki żywieniowe każdego gatunku o czym pisze Perez666, bo to ustrzeże Cię przed niepotrzebnymi chorobami i problemami w obsadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.