Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam chciałbym przedstawić swoje akwarium 450l, jest to moje pierwsze malawi wczesniej warunki dokładnie chodzi o wielkosc akwarium nie pozwoliły mi na hodowle pyszczaków prosze o opinie co zmienic co jest ok a co zle

pozdrawiam daniel


Zbiornik:

150x60x50 pełne optiwhite


Filtracja:

zewnetrzny: kubełek JBL CRISTAL PROFI 500

wenetrzny: Atman - At-203 Pompa turbinowa


Grzałki:

Aquael Neoheater 200W

oraz zwykła 300w


Oświetlenie:

belka oswietleniowa 150cm + SYLVANIA AQUASTAR T8 38w + niebieski led


75kg Łupek gnejs i 100kg piasku kwarcowego


Obsada

Pseudotropheus saulosi 6x

Maylandia estherae red-red 6x

Pseudotropheus acei Ngara 4x

Iodotropheus sprengrrae 5x


ps. zdjecia mi nie wychodza

post-14200-14695714913888_thumb.jpg

post-14200-14695714921305_thumb.jpg

Opublikowano

Trochę nisko te kamienie. Ja bym wywalił ten łupek i do takiego akwarium wsadził wielkie kamienie serpentynitu. Wtedy akwarium miało by mega klimat. Kolor oświetlenia mi się podoba - ale ja lubię taki niebieskawy akcent w akwarium :)

Opublikowano

Dzieki za rade myslałem kiedys o tych kamieniach ale nie moge ich dostac w mojej okolicy.

proponujesz jedno czy dwa rumowiska kamienie duze czy małe

Opublikowano

Rzeczywiście przydałoby się aby było mniej kamieni, ale za to większych. Poza tym w akwarium to ryby mają przyciągać uwagę, a nie kamienie. Tutaj te ostatnie są paskowane i chmmm. Jak to wygląda na żywo? Myślę, że na Jurze można znaleźć jakieś ciekawe kamienie nawet gdzies w terenie, niekoniecznie trzeba je kupować. Mogą być top np. wapienie, które niedość że ładnie wyglądają, to jeszcze pozytywnie wpływają na parametry wody w naszym biotopie.


Z ciekawości zapytam - co to jest za oświetlenie? napisz coś więcej;) - te LEDy to jest taki zwykły sznur kupiony w Castoramie? Jak na mój gust oświetlenie jest trochę za zimne. Do nibieskich LEDów chyba bardziej pasowałaby jakaś cieplejsza świetlówka.

Opublikowano

Witam ledy to zwykly pasek led niebieski

Swietlowka 10000k delikatny odcien niebieski

Z kamieniami to moze w niedziele wybiore sie na skalki jak cos przyniose to wstawie fotki pozdrawiam

Opublikowano

Przy takim baniaczku już masz ładne pole do manewru kamykami.Przy tym układzie będziesz miał problem z kupkami (wszystko będzie się gromadziło między kamieniami , sam to przerabiałem:p ) , poszukaj większych kamoli , zrób jakieś gruzowisko i zostaw trochę wolnej plaży , będziesz miał możliwość obserwacji jak pysie super przekopują piasek szukając żarełka :P .

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Witam troszeczkę pozmienialem w akwa przy okazji zmian ze skalek wyplynely dwa młode następne młode już w drodze tymi skalami chyba troszeczkę im polepszylem warunki czekam na opinie jakie jeszcze zmiany mogę wprowadzić pozdrawiam wszystkich

post-14200-14695715556292_thumb.jpg

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
    • @jaras z tego co czytałem to na najszybszy wzrost nastawiona jest właśnie Futura. Nie mniej ten Bronze kompletnie nie pasuje tym moim bydlakom. A nie zauważasz u siebie problemu z małym rozmiarem Futury? U mnie np. zauważyłem że ryby zaczęły mieć takie dziwne kupy (jakby przerywane bąblami gazu lub bardzo cienkie) i czytałem gdzieś że ryby takich rozmiarów powinny dostawać już większe "kawały" jedzenia. Nie wiem ile w tym prawdy ale jak kilka dni pod rząd karmię mrożoną stynką to problem znika. 
    • Po namyśle, ja  nie będę kombinował i zostanę przy aller aqua futura. U siebie mam właśnie ten, pomieszany z chipsami Malawi tropical oraz spiruliną. Z tymi innymi pokarmami aller aqua trzeba uważać, bo są to pasze, nastawione na szybki przyrost masy ciała ryb w krótkim czasie. Dlatego ha nie będę ryzykował innych pokarmów z tej serii. 
    • Fajny kaseciak, czekamy na recenzję po uruchomieniu.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.