acer2244 Opublikowano 4 Października 2013 #1 Opublikowano 4 Października 2013 Witam drogich forumowiczów chciałbym przedstawić moje nowe akwarium 150x50x50 profilowane. Przesiadłem się z 240 litrów do oto takiego baniaczka, filtry zostawiłem te same czyli mechanik aquael turbo filter 1500 ,a biolog tetra ex 700. Pływa w nim 25 rybek oczywiście do redukcji po wybarwieniu. Skałki to piaskowiec pomieszany z wapieniem na dnie piasek kwarcowy około 4 cm, oświetlenie Led. Opinie mile widziane. Pozdrawiam
pablojogi Opublikowano 4 Października 2013 #2 Opublikowano 4 Października 2013 ja bym zmienił kamienie na serpentynit ale to kwestia gustu i Tobie ma się podobać, szkło zacne:-))
Guban88 Opublikowano 4 Października 2013 #3 Opublikowano 4 Października 2013 Również jestem tego zdania co kolega niżej Naoglądałem już się trochę aranżacji na tym forum i najciekawsze jak dla mnie wyglądają właśnie z serpentynitu;) Jutro jadę po 100 - 150 kg do mojej 300 setki. [102] Malawi
acer2244 Opublikowano 5 Października 2013 Autor #4 Opublikowano 5 Października 2013 Dzięki za podpowiedzi u mnie na składzie nie było w danej chwili innych kamoli a, że pomyślałem o wapieniach i piaskowcu więc kupiłem te. A jak ułożenie może byście coś zmienili. Pozdrawiam
cmyk Opublikowano 5 Października 2013 #5 Opublikowano 5 Października 2013 Ładna przesiadka trochę szkoda że nie poszedłeś dalej np 600 l zdaje sobie sprawę że warunki lokalowe mogą nie pozwalać na taki zbiornik sam przesiadłem się z 240 na 600 l i to nie była duża przesiadka, teraz żałuję że nie zaplanowałem 1200 l a warunki lokalowe mam po prostu zagapiłem się i teraz cierpię. co do wystroju to najlepiej jak obejrzysz galerie klubu dział akwaria i pochodzisz po stronach lub zwyczajnie w google wpiszesz malawi tank lub malawi akwarium to wyskoczy Ci w w dziale grafika full wyników, zostaje youtobe tam jest mnóstwo filmików z aranżacjami zbiorników. Ułożenie kamieni to rzecz gustu i nikomu tego sie nie narzuca. Tak od siebie to może być ale rzeczywiście lepszy serpentynit lub łupek czarny nigdy nie przepadałem za białym wystrojem. Sam miałem problem wiec pojeździłem w okolicach trójmiasta no i pomógł mi dział na tym forum w którym opisane sa najbliższe składy kamieni. Swój serpentynit znalazłem w 2 składach i prawie wszystkie odpowiednie kawałki wybrałem wiec na razie Chwaszczyno odpada. Mozliwe że w twojej okolicy skały mają większe sklepy ogrodnicze gdzie sprzedają drzewka oraz wystroje do ogrodów. Jeszcze jedno wydaje mi sie że odrobinę za dużo piachu. Pytanko te Ledy to jakiego typu możesz coś o nich napisać jeżeli nie tu bo moderator może postraszyć (może jeszcze śpi) to w dziale oświetlenie.
CoolPhone Opublikowano 5 Października 2013 #6 Opublikowano 5 Października 2013 Za natchnienie może posłużyć Ci nasze onieśmielające swym blaskiem top 20 baniaków ;] http://forum.klub-malawi.pl/galeria/top_a.php
acer2244 Opublikowano 5 Października 2013 Autor #7 Opublikowano 5 Października 2013 Ładna przesiadka trochę szkoda że nie poszedłeś dalej np 600 l zdaje sobie sprawę że warunki lokalowe mogą nie pozwalać na taki zbiornik sam przesiadłem się z 240 na 600 l i to nie była duża przesiadka, teraz żałuję że nie zaplanowałem 1200 l a warunki lokalowe mam po prostu zagapiłem się i teraz cierpię. co do wystroju to najlepiej jak obejrzysz galerie klubu dział akwaria i pochodzisz po stronach lub zwyczajnie w google wpiszesz malawi tank lub malawi akwarium to wyskoczy Ci w w dziale grafika full wyników, zostaje youtobe tam jest mnóstwo filmików z aranżacjami zbiorników. Ułożenie kamieni to rzecz gustu i nikomu tego sie nie narzuca. Tak od siebie to może być ale rzeczywiście lepszy serpentynit lub łupek czarny nigdy nie przepadałem za białym wystrojem. Sam miałem problem wiec pojeździłem w okolicach trójmiasta no i pomógł mi dział na tym forum w którym opisane sa najbliższe składy kamieni. Swój serpentynit znalazłem w 2 składach i prawie wszystkie odpowiednie kawałki wybrałem wiec na razie Chwaszczyno odpada. Mozliwe że w twojej okolicy skały mają większe sklepy ogrodnicze gdzie sprzedają drzewka oraz wystroje do ogrodów. Jeszcze jedno wydaje mi sie że odrobinę za dużo piachu. Pytanko te Ledy to jakiego typu możesz coś o nich napisać jeżeli nie tu bo moderator może postraszyć (może jeszcze śpi) to w dziale oświetlenie. Piasku wydaje mi się, że jest w sam raz zauważ, że przy każdym odmulaniu zawsze coś zasysasz i ciągle go ubywa przy każdej podmianie. A ledy to zwykła taśma led wodoodporna barwa zimna włożona w aluminiowe korytko przykryte paskiem plastikowym bezbarwnym i to wszystko przyklejone do paska szyby silikonem bezbarwnym.
cmyk Opublikowano 5 Października 2013 #8 Opublikowano 5 Października 2013 Rozumiem że pasek LED długosci 1metra jaki typ diód 5050? Bo niezłe światło dają
acer2244 Opublikowano 5 Października 2013 Autor #9 Opublikowano 5 Października 2013 Rozumiem że pasek LED długosci 1metra jaki typ diód 5050? Bo niezłe światło dają Ledy te najmocniejsze mam paski możesz kupić 1m lub 2 metry i dociąć sobie ja mam długość 1,30 plus do tego korytko z aluminium które dobrze obiera ciepło. Koszt wszystkiego z zasilaczem to 70 pln.
Rekomendowane odpowiedzi
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto
Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.
Zarejestruj nowe konto
Załóż nowe konto. To bardzo proste!
Zarejestruj sięZaloguj się
Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.
Zaloguj się