Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam, mam takich kilka pytan do was dotyczacych pyszczakow..;]


Otoz mialem juz za mlodego doczynienia z rybami, zaczynalem od mieczykow, pozniej skalary, no i nakoncu Dyski.. z tymi najwiekszy problem mialem , nie chcialem zeby sie meczyly i oddalem je znajomemu do zbiornika, ktory ma cala obsade paletek i ma wieksze pojecie o tych rybach niz ja oraz wiecej czasu:]


A wiec ze lubie ryby z gatunku pielegnicowatych lub jak sie to tam pisze..;) poczytalem troche o Pyszczakach bo podoba mi sie ich kolorystyka i charakter..;) Mam takie pytania czy zbiornik 160l wystarczy czy musi byc wiekszy, jakie podloze zwir , piasek?, rosliny widze ze odpadaja bo to ryby roslinozerne, poczytalem troche ze sa to ryby terytorialne i dziela sie na gatunki bardziej spokojnych oraz bardziej agresywne czy mogli byscie mi wymienic , ktore sa bardziej "lagodne". Niechce potem wyławiac ryb martwych wymecoznych przez reszte obsady. Narazie z zbiornikiem nie startuje chce sie o nich troche wiecej dowiedziec by w przyszlosci miec wiecej doswiadczenia gdyby sie cos niedobrego dzialo, ale mysle ze z poczatkiem nowego roku zaczne cos "dziubac".


Jesli chodzi o choroby sa to ryby odporne na wiekszosc bakteri czy tak jak dyskowiec lubi prawie wszystko załapac? i potem leczenia w nieskonczonosc?


Z gory dzieki licze na wyrozumialosc i liczne posty:]:D

Opublikowano

Witam. 160l to trochę mało jak byś chciał mieć parę gatunków, aczkolwiek wystarczy na jedno gatunkowe (np. Pseudotropheus Saulosi)

Co do podłoża, roślin itp. zachęcam do zapoznania się z FAQ bo naprawdę znajdziesz tam odpowiedzi na wszystkie Twoje pytania. Pyszczaki nie są tylko roślinożerne a od tego mamy tabele z gatunkami, masz tam opis do jakich rozmiarów dorastają, czym się żywią itd.

Pozdrawiam i życzę miłej lektury.

Opublikowano

Bo szkoda mi sprzetu po dyskowcach ,ktory zostal a szczegolnie filtru zewnetrznego tetra ex1200 ,grzalek, korzeni itd.. a gdzie dokladnie w tym faq znajde to bo nie umiem;d co do gatunkow podobaja mi sie te zolte , niebieskie w paski i calkiem niebieskie..:)super

Opublikowano

Tutaj znajdziesz odp. na dotychczasowe pytania:

http://forum.klub-malawi.pl/faq.php


Co do żółtych i niebieskich w pasy to pewnie Pseudotropheus Saulosi. Niebieski to nie wiem, może Pseudotropheus socolofi? (za duży do tego zbiornika)

Filtr jak najbardziej sobie zostaw, grzałkę też, ale korzeń raczej nie. Korzeń stosujemy przy acei, ale one znowu za duże do Twojego szkła.

Opublikowano

Witaj!

W standardowych 160 l możesz się już pokusić o trzymaniu 2 niewielkich gatunków,tutaj masz propozycje do takich baniaczków:

http://forum.klub-malawi.pl/obsady-zbiornikow-2013-t21076.html

Przejżyj je, pooglądajw galerii zdjęcia wybranych rybek a napewno coś dla siebie wybierzesz.Korzeń, jeśli nie zmienia parametrów wody, możesz zostawić w przeciwnym wypadku niestety będziesz musiał usunąć.

Najpierw jednak FAQ ;)

Opublikowano
Korzeń stosujemy przy acei,

A skąd takie stwierdzenie że tylko do P acei?

Możesz mieć korzeń ale przy tak małym zbiorniku szkoda miejsca, także odpuść sobie to drewienko:-)

Proszę poczytaj tutaj o:

- sprzęcie http://forum.klub-malawi.pl/podstawowy-osprzet-filtracyjny-t20673.html

- o akwarium http://forum.klub-malawi.pl/akwarium-160l-200l-t20908.html

Powinny się przydać te krótkie opisy

Opublikowano
A skąd takie stwierdzenie że tylko do P acei?

Nie miałem ani tych ryb ani korzenia. Napisałem tak bo czytając forum głównie do tego gatunku się poleca korzeń. Tak czy siak koledze odradzam choćby z tego względu co Ty tj. za małe szkło, szkoda miejsca.

Opublikowano

No to nie jest duzy korzen..:) Ale dzis doszedlem do wniosku i sprzedaje akwarium koledze i bede polowal na akwarium gdzies 250l. Takze bedzie troche wiekszy baniaczek, ale to za jakis czas.

Opublikowano
a gdzie dokladnie w tym faq znajde to bo nie umiem;d co do gatunkow podobaja mi sie te zolte , niebieskie w paski i calkiem niebieskie..:)super

Dobieranie obsady w ten sposób wróży kolejną szybką porażkę akwarystyczną. Naprawdę przeczytaj ten FAQ, nikt za ciebie tego nie zrobi. Pomoże zadawać mądrzejsze pytania.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • U mnie skrzydłokwiaty dobrze sobie radzą w hydroponice przy ph ponad 7. Możesz podać źródło z info że ph powinno być niskie?
    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.