Jump to content

obsada 200x70x60


Recommended Posts

Witam .Baniak 200x70x60 . Obsada dimidiochromis strigatus 1 -0,sciaenochromis fryerii 1-0 dimidiochromis compressiceps 1+1 ,Nimbochromis polystigma 1+3,nimbochromis venustus 1+2,Cyrtocara Moorii1+2 ,Otopharynx lithobates 0-3 samice nie wiem szczęście czy pech Fossorochromis rostratus 1+1 .Strigatus leci bez wątpienia nie podoba mi sie ta ryba byla kupiona przez pomyłkę .Wystrój akwa jeden średi głazik okolo 30 kg i piach czyli miejsca troszke jest . Z Malawi dopiero zaczynam wiec proszę mnie nie zlinczować hehe dzięki wam postaram się wszystko ogarnąć tak jak powinno być .

Link to comment
Share on other sites

Witaj Otopharynx lithobates dlaczego Twierdzisz że Masz 3 samice ? .To że się nie wybarwiają nie oznacza że nie są samcami tu bym zaczekał , Pozdrawiam


Samice 100% wszystkie zapylił mi strigatus dzisiaj dobrał się do trzeciej wiem dziwne ale wszystkie inkubuja nagralem film i mogę udowodnić normalnie szok !!

Link to comment
Share on other sites

Strigatus leci bez wątpienia nie podoba mi sie ta ryba byla kupiona przez pomyłkę .


Co do obsady to się jeszcze odezwę ( szukam koncepcji co do twojego baniaka ;) ) ale co do Dimidiochromis strigatus do czasu mojej wizyty w Niemczech też miałem mieszane uczucie ale strigatus, strigatusowi nierówny. Uwierz mi, ze ryby które widziałem były jednymi z najpiękniejszych non - Mbuna, które widziałem. Czy Twój samiec jest pełnowymiarowy ?

Link to comment
Share on other sites

Sytuacja może być dwojaka. Samiec może pozostać dość fajny ale jednak nie dorastający compressicepsowi do płetwy odbytowej ;). W sytuacji odwrotnej samiec może zgiąć kolana. Widziałem w hodowli Cichlidenstadl takie 3 egzemplarze że siłą woli zmusiłem się aby ich nie kupić bo rozwaliłyby mi całą koncepcje w baniaku. Te czernie czerwienie turkusy ... fotki tego nie oddadzą ale jak kolega powyrzuca mi te śmieci z szyby to spróbuje ci pokazać to piękno. Może warto poczekać na to co z tej ryby wyrośnie.

-- dołączony post:Po pierwsze wg mojej opinii masz za dużo gatunków, po drugie obsadzie brak trochę spójności. Dobór części drapieżników jest w sumie OK ( średnia półka ) tyle ze ich wg mnie zbyt dużo. Natomiast zupełnie nie pasują mi w tym zestawieniu Othoparynxy, Fryeri, Fosso i Cyrtocara. Koncepcja tego zbiornika powinna albo się skupić na samych zębaczach ze średniej półki albo dac akwarium z rybami non - Mbuna gdzie drapiezniki maja wyważoną rolę.


Gdybyś sie skupił na samych zębaczach to uważam, że powinienes się wyzbyć wagi ciężkiej czyli Fosso i papierowej czyli Fryerii oraz nie drapiezników czyli Othoparynxa i Cyrtocara. W takim układzie pozostały by:


Dimidiochromis compressiceps i strigatus oraz Nimbochromis polystigma i venustus w ilościach które już posiadasz.


Alternatywna obsada to klucz jaki sam zastosuje finalnie u siebie:


duży drapieżnik, mały drapieznik pozostała non - Mbuna


U ciebie w takim układzie dałbym:


Fossorochromis, Dimidiochromis strigatus ( wydaje sie że masz tego ładnego ;) ) lub compressiceps, Cyrtocara ( do uzupełniejnia ( przynajmniej 5-6 szt ) i Othoparynx ( uzupełniony o dorosłego samca ).


lub


Dimidiochromis strigatus lub compressiceps, Scieanochromis fryerii ( uzupełniony o samice ), Cyrtocara ( do uzupełniejnia przynajmniej 5-6 szt ) i Othoparynx ( uzupełniony o dorosłego samca ).

Link to comment
Share on other sites

Polistigma nie nalezy już do kategorii mały drapieznik więc moim zdaniem jest to obarczone ryzykiem na linii duży drapieznik - duży drapieżnik, stawiam na to, ze strigatus zostanie z czasem zdominowany. Jednak swoje doświadczenia względem Nimbo opieram na livingstonii i venustusach. Dla mnie krępy nimbo w kazdej chwili moze pokazac rogi i traktować strigatusa jako rywala w walce o władzę ... frejka nawet do takiej walki nie będzie aspirować. Musisz więc albo podjąć ryzyko ( 2 duze drapieżniki ) albo postawić na polistigme jako dużego drapieżnika albo na strigatusa jako tego dużego. Moim zdaniem fajnie by było zostawić jako dużego właśnie strigatusa ale to twój baniak i Twoje klocki ;).

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.