Skocz do zawartości

naswietlacze 10 wat led


Martino82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące temu...

Pytanie co do ściemniaczy 10W... baniak 205cm długi, chcę dać 4szt i wymieszać światło zimne: 2x7000K lub jeszcze zimniejsze + ciepłe: 2x5500K, a wszystko po to by wydobyć z ryb wszystkie kolory, świetlówki tez miałem tak wymieszane od 3.000K po 15.000K


Czy owe naświetlacze umieszczone bezpośrednio obok siebie dadzą radę "wymieszać" ładnie światło jak robią to świetlówki czy będę miał po bokach z jednej strony światło zimne a z drugiej ciepłe. Wysokość całkowita zbiornika to 63cm ale wody jest może raptem z 54-55cm.


Drugi zbiornik mam 240cm i tu chciałbym dać 6-7x20W w tym samym układzie 50:50 ciepłe i zimne. Czy pod takimi LEDami utrzymam proste roślinki typu Cryptocoryna czy Nurzaniec ?


W obu przypadkach będzie bez obudowy więc spalić się to nie powinno.

Zmiana oświetlenia spowodowana przebudową obu zbiorników, szukaniem obniżki kosztów i wkurzeniem na rdzewiejące uchwyty pod pokrywą ( aktualnie T5ki).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Neno aby zmieszać swiatło z naświetlaczy musisz ustawić je w linii jeden za drugim jedynie taki układ da lekko zmieszane światło widziane przez człowieka ustawienia jeden obok drugiego może spowodować że oko będzie widziało różnicę. Przy takim zagęszczeniu naświetlaczy o mocy 20W rośliny proste powinny dać radę. Ale nie licz na to że będziesz miał światło podobne do świetlowek-wysokośc naświetlaczy od lustra wody też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły.

Te 900lumenów, te zapewnienia, że świeci jak 100W to jakaś niezła bujda jest. Żenada, oszustwo i nie wiem nawet jak to nazwać.

Świetlówka 39W świeci lepiej!

LED 10W można co najwyżej porównać do 24W T5ki i tyle.


Barwa - czy to zmieszana czy zimna, poniżej krytyki.

Nie wiem co dalej z tym zrobię ale wygląda to co najmniej fatalnie.


Jak na razie nie polecam...

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarły.

Te 900lumenów, te zapewnienia, że świeci jak 100W to jakaś niezła bujda jest. Żenada, oszustwo i nie wiem nawet jak to nazwać.

Świetlówka 39W świeci lepiej!

LED 10W można co najwyżej porównać do 24W T5ki i tyle.


Barwa - czy to zmieszana czy zimna, poniżej krytyki.

Nie wiem co dalej z tym zrobię ale wygląda to co najmniej fatalnie.


Jak na razie nie polecam...



900lm to jest całkiem dużo i daje naprawdę mocne światło. Tylko, że diody firmy krzak nie świecą 900lm tylko np 400 (albo dowolna inną wartość)... I do tego jeszcze potrafią się po paru dniach przepalić.

Dlatego z uporem maniaka sugeruję wszystkim markowe diody.

-- dołączony post:

No i mój naświetlacz szlag trafił. Pękła dioda prawdopodobnie od przegrzania albo złapało wilgoć. Wracam do sprawdzonych świetlówek... Szkoda zabawy i pieniędzy :mad:


Jest zupełnie odwrotnie/inaczej. :) Pieniążki się traci na świetlówkach, dziadowskich ledach i dziadowskich driverach do ledów. Już kilka razy pisałem, że mam z 60-70% domu oświetlonego ledami i 5 akwariów. Nie psuje się nic, nie przepala się nic. Mijają miesiąca i lata, a one świecą jak świeciły.

Jedyne jakie się przepaliły to były chińskie ledy no-name które kupiłem z ciekawości do testów.


Tak więc tutaj oszczędny traci 2x...

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.