Skocz do zawartości

naswietlacze 10 wat led


Martino82

Rekomendowane odpowiedzi

Nie zasilajcie tych diod takimi wysokimi prądami. Wg informacji które jakiś czas temu uzyskałem na swiatelka.pl one się grzeją własnie dlatego, że prąd który jest przez nie puszczany jest dużo za duzy.


Mam chyba gdzieś jeszcze jedną taką diodę to mogę sprawdzić jak świeci przy prądach znacznie mniejszych niż to teoretycznie dedykowane 900mA.


Btw u mnie te diody chodzą na 525mA...

  • Dziękuję 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency
Nie zasilajcie tych diod takimi wysokimi prądami. Wg informacji które jakiś czas temu uzyskałem na swiatelka.pl one się grzeją własnie dlatego, że prąd który jest przez nie puszczany jest dużo za duzy.


Mam chyba gdzieś jeszcze jedną taką diodę to mogę sprawdzić jak świeci przy prądach znacznie mniejszych niż to teoretycznie dedykowane 900mA.


Btw u mnie te diody chodzą na 525mA...



Byłbym wdzięczny gdybyś mógł to sprawdzić. Stoję właśnie przed zakupem led 10w 900mA i do tego drivery na 850mA, lub 700mA lub 600mA :confused:


Aktualnie mam diody 350mA i drivery 300mA, więc driver 300mA do diody 900mA na pewno będzie za słaby. Będzie to zamówienie "mikro-hurt" na jakieś 20szt. więc nie chciałbym generować niepotrzebnych kosztów.


Swoją drogą nie widzieliście gdzieś może driverów z możliwością regulacji natężenia i napięcia? lub samego natężenia? Ale takich AC/DC (zasilacz z driverem), żeby nie trzeba było dokładać do tego zasilacza dodatkowego. Idealnym zasilaczem-driverem, byłby np zasilacz 60W, 12v z regulacją natężenia w zakresie 500mA - 5000mA, ale to pewnie z technicznego punktu widzenia nie jest możliwe?. Być może są jakieś typu 10W, 12V, 500mA - 900mA? taki zasilacz-driver też by spokojnie wystarczył. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd przewodzenia diody nie jest jedynym parametrem. Driver 300mA nie będzie za słaby tylko będzie pracował dla diod o innym zakresie prądu i napiecia. Taki 300mA automatycznie będzie mieć wyższe napięcie pracy, więc prawie na pewno spalimy diodę If=900mA przy pierwszym kontakcie, przykładając wyższe napięcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prąd przewodzenia diody nie jest jedynym parametrem. Driver 300mA nie będzie za słaby tylko będzie pracował dla diod o innym zakresie prądu i napiecia. Taki 300mA automatycznie będzie mieć wyższe napięcie pracy, więc prawie na pewno spalimy diodę If=900mA przy pierwszym kontakcie, przykładając wyższe napięcie.


Albo masz na mysli cos innego albo bajki opowiadasz.

Zasilająć diodę zasilaczem ze stabilizacją prądu mozesz puszczac przez diodę każdy prąd z zakresu 0 - Imax. Odpowiednie napięcie na diodzie "ustawi" się samo.

To o czym piszesz ma zastosowanie tylko przy zasilaczach ze stabilizacją napięcią oraz zasilaczach prądowych których minimalne napięcie jest wyższe niż maksymalne napięcie diody.

Coś w stylu: zasilacz prądowy 360mA 6-35V". Nie można nim zasilić jednej 1W diody, a minimalnie 2-3 (w zaleznosci od typu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo masz na mysli cos innego albo bajki opowiadasz.

Bajki tylko dziecku na dobranoc :)


Najpierw mnie obraziłeś, a potem potwierdziłeś ale nie obrażam się.

Zasilacze prądowe w naświetlaczach występują najczęściej w wersjach ok 350mA i 600mA, ale na wyższy zakres napięcia niż maksymalne dopuszczalne napięcie diody o której mówimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pemergency

Mam w swoich akwariach różne naświetlacze 10W 12V, większość driverów w nich montowanych jest albo 300mA albo 830mA, wszystkie stałonapięciowe i stałoprądowe, tzn - odczytane z naklejki -> "constant voltage and constant current output"


To jak to w końcu jest z tą samoregulacją napięcia?


Tak więc w moim przypadku jeśli podepnę diodę 12v 900mA do drivera 12v 300mA, to jaki będzie tego rezultat? chyba nie powinna się spalić, a raczej będzie słabo świecić? ... czy może nie wiem o czym piszę? :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajki tylko dziecku na dobranoc :)


Najpierw mnie obraziłeś, a potem potwierdziłeś ale nie obrażam się.

Zasilacze prądowe w naświetlaczach występują najczęściej w wersjach ok 350mA i 600mA, ale na wyższy zakres napięcia niż maksymalne dopuszczalne napięcie diody o której mówimy.



Na pewno nie miałem zamiaru nikogo obrażać. Musiałem źle zrozumieć co piszesz. :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc w moim przypadku jeśli podepnę diodę 12v 900mA do drivera 12v 300mA, to jaki będzie tego rezultat? chyba nie powinna się spalić, a raczej będzie słabo świecić?


Spalić się nie spali ale będzie słabo świecić lub jak u mojego kolegi migać jak stroboskop :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.