Skocz do zawartości

naswietlacze 10 wat led


Martino82

Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 tygodni później...

Witam. Mam akwarium 100x50x50 i do tego dwa takie naświetlacze led 10W. Niby do takiego akwa powinny wystarczyć, ale według mnie jest ciemno.


Tymczasowo zamontowany jest sam kompakt 23W i jak na moje oko świecił on ze 3 razy mocniejszym światłem. Bez problemu naświetla do dna z czym bardzo słabo radzą sobie te dwa naświetlacze.


Naświetlacze mają taką przypadłość, że w momencie włączania rozbłyskują naprawdę mocnym, jasnym światłem i momentalnie się mocno ściemniają (słychać przy tym jakiś taki dźwięk w stylu piknięcia, które się wycisza). Orientuje się ktoś czy to tak powinno być, czy może jest coś z nimi nie tak? Może uszkodzone albo coś z podłączeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem elektrykiem i takim tam ale w baniaku 50cm wys. naświetlacz 10W walił takim światłem że mi wsie ryby spie... po kamieniach. Musisz mieć coś nie tak kolego ponieważ światło ledowe jest ,,równe " znaczy nie ma tak, że zapal się na jasno i nagle robi się ciemniejsze itp. no i nie pstryk, pyka itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, wtrącę swoje trzy grosze do tematu. Ja w swoim Baniaku 170x70x55, mam zamontowane 2 naświetlacze 10W barwy zimnej. Generalnie przy tej wielkości zbiornika jest ok, według mnie, jeżeli jednak ktoś lubi bardziej rozświetlony zbiornik, to można pomyśleć o dołożeniu 3. Zakładając zbiornik nie wiedziałem na jakie oświetlenie się zdecydować, obawiałem się że te 2 naświetlacze nie dadzą rady oświetlić zbiornika w zadowalający sposób. Zamontowałem więc dodatkowo w pokrywie jeszcze dwie belki z świetlówkami, teraz okazuje się niepotrzebnie. Generalnie tak jak pisał Stan, świetlówka w dużej mierze psuje efekt jaki został uzyskany naświetlaczami, znikają te wszystkie tak lubiane bliki i cienie. W naturze nasze ryby żyją w wodzie od płytkiej do baaardzo głębokiej, tak więc chyba intensywność oświetlenia to tylko kwestia naszych gustów i guścików, bo rybom to raczej jest obojętne czy zastosujemy mniej czy trochę więcej światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa się wyjaśniła z tymi moimi naświetlaczami. Osoba, która się lepiej zna na tych sprawach niż ja rozgryzła problem.


Otóż naświetlacze, które posiadam, czyli TE (dla potomnych - napisane jest na nich super led poland 10W, cena ok 30zł) posiadają STABILIZATOR, który jest wymagany, aby móc podłączyć je do ściemniacza.


Stabilizator ten jest źródłem problemów o których pisałem (słabe świecenie). Gdy się go usunie naświetlacze świecą "pełną parą". Świecą znacznie mocniej i są jak najbardziej ok.


Naświetlacze mam podłączone bez użycia ściemniaczy. Być może podłączenie ich do ściemniacza wystarczy, aby zaczęły działać dobrze i nie trzeba będzie usuwać stabilizatora. Jednak tego nie wiem, nie sprawdzałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stan76 zazwyczaj tak to wygląda, podłączasz i masz. Zwykle sprzedawane są naświetlacze bez tych stabilizatorów. Jednak u mnie były problemy i trudno było znaleźć rozwiązanie na necie.


Załączam zdjęcie z wyglądem tego stabilizatora, który był problemem (to w zielonym kółku).

post-14132-14695714732342_thumb.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.