Skocz do zawartości

Pseudotropheus saulosi - płeć


kazujama

Rekomendowane odpowiedzi

Samce mogą mieć więcej niż 1 atrapę i hit ... ilość atrap może ulec zmianie w toku życia ryby.

Potwierdzam z autopsji. Na skróty było tak: Samiec dominant 1 atrapa - został zdominowany przez drugiego samca (2 atrapy) - po pewnym czasie samce podzieliły akwarium teraz są oba ładnie wybarwione z tym że samiec który miał jedną atrapę teraz ma dwie. Co do samic to jak koledzy wcześniej aktualnie mam dwie takie paskowane:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

To ja jeszcze podlączę się do wątku, bo zakładać nowego chyba nie ma sensu, bo sprawa dotyczy młodych saulosi.

Sztuk 14 wiek między 5 a 7 miesięcy, wielkość między 1,5 a 5 cm. 3 mioty ( dwa od tego samego hodowcy, jeden zupełnie skąd skądinąd).

I teraz pytanko: Czy to możliwe, że trafiły mi się same samce? Część rybek ok 7 sztuk to na bank samce, dlaczego? Bo się "stroszą", ganiają, są poobgryzane niektóre rybki, jak się stroszą robią taki wielki "gardziel" i trzęsą płetwami. Czy młode samiczki też się ganiają, ustalają hierarchię? Czy też ucierają swoje ścieżki terytorialne? Dobieranie haremu jest stresujące, mam przeczucie, że większość rybek to samce, dostają podczas stroszenia się pasów, ciemnieją lekko. Powiedzcie, że samice też bywają wobec siebie agresywne... ale chyba nie :(

post-12553-14695714730941_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie, że samice też bywają wobec siebie agresywne... ale chyba nie :(

Może cię pocieszy fakt,że samice jednak przejawiają terytorializm i obserwowane są przepychanki między osobnikami "płci żółtej". Ryby z twojego zdjęcia na razie są jeszcze za małe żeby mieć pewność do co ilości samców. Niedługo się przekonasz,kiedy zaczną łapać kolory. Uwaga - zdominowane samce nie ujawniają się czasem bardzo długo i szukują niespodziankę przy kolejnym tarle albo po redukcji obsady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może cię pocieszy fakt,że samice jednak przejawiają terytorializm i obserwowane są przepychanki między osobnikami "płci żółtej". Ryby z twojego zdjęcia na razie są jeszcze za małe żeby mieć pewność do co ilości samców. Niedługo się przekonasz,kiedy zaczną łapać kolory. Uwaga - zdominowane samce nie ujawniają się czasem bardzo długo i szukują niespodziankę przy kolejnym tarle albo po redukcji obsady.


Dziękuję Wam za odpowiedź, jestem spokojniejsza, w takim razie czekam co z tego wyrośnie.. Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.