Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

W ramach małego chwalę się ;) Mam w końcu pyszczaki - Labidochromis sp. mbamba & Labidochromis caeruleus. Wszystko małe 3-4 cm.


Dodaje kilka zdjęć i filmów. Na razie wszystko zrobione telefonem, jak tylko mnie natchnie to będę próbował pobawić się aparatem.




Mbamba fight - first blood

;) - będą rybki z charakterem




2_zps85dfb623.jpg


3_zps4bb80dd3.jpg


4_zps57994bf4.jpg


5_zps9e236c63.jpg


6_zps166b561a.jpg


7_zpsd8dfe504.jpg


8_zps5ddd112b.jpg


Na noc wyłączam im cyrkulaotor, coby lepiej im się spało. Przed jego włączeniem muszę uważać, bo już zauważyłem ze yellow lubi do niego dość często zaglądać :D

Opublikowano

Jeden Yellow od wczoraj zrobił mi się jakiś wyblakły, żeby nie powiedzieć biały... Zachowuje się normalnie, pływa, pobiera pokarm. Spotkaliście się z tym?

Opublikowano

cyrkulator pobiera tak mało prądu, że spokojnie możesz im tego nie wyłączać, a każde uruchomienie bardziej może je płoszyć no i grozi że rybę skręci:-)))

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

Mały update. Wydawało mi się, że wolno rosną... Jednak patrząc na wcześniejsze zdjęcia widzę, że tylko się wydawało :) Okrzemki schodzą. Poza przednią szybą nie walczyłem z nimi.


20130921_001052_zpsd0ad5486.jpg


20130921_001026_zpsfccf83b3.jpg


20130921_000949_zpsdd12614a.jpg


20130921_000936_zps7d75bc0f.jpg


20130921_000911_zpsb0d68803.jpg


20130921_000720_zps4e35e274.jpg


20130921_000618_zps5cec0387.jpg


20130921_000226_zps3fe55251.jpg


20130921_000100_zps0c89e485.jpg


20130921_000052_zps0a52a828.jpg


20130920_235645_zps96042c42.jpg


20130920_235629_zps81f4dc27.jpg


20130920_235607_zpsec107484.jpg


20130920_235544_zps61853c8c.jpg

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano
Misiek mam pytanie do Ciebie, ponieważ też na dno chcę dać poliwęglan.

Powiedz jak Ci się sprawuje te rozwiązanie, nie masz żadnych problemów?


Do dnia dzisiejszego nie odnotowałem żadnych problemów. Czasem podmieniając wodę w akwarium wkładam końcówkę węża w piasek, by go trochę poruszyć, zdarza się, że wtedy woda wypycha jakieś pokłady powietrza. Inna sprawa, że normalnie nawet jeśli są tam resztki powietrza to i tak jest ono odizolowane od życia w akwarium. Tak to widzę. Może gdyby cały poliwęglan był wypełniony powietrzem to mogłoby się to negatywnie odbić. Jednak i tak przy napełnianiu zbiornika starałem się odraz "wydmuchać wodą" możliwie najwięcej powietrza.

  • 2 lata później...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Ogłoszenia



  • Posty

    • Opcja pierwsza się u mnie sprawdzała ( wlot na krótszym boku wylot na dłuższym), ale wszytko zleży od układu skał.
    • Hej mam oświetlenie na diodach cree RGBW. mam ich w sumie 16 szt. podłączone są do zasilacza 24V, 10A. I do leddimmer pro (chyba wersja 1) działało 8 lat:/ Całośc lutowałem sam, a do kazdego koloru osobno lutowałem kabel (dla mnie masakra robota nie robie tago na codzień) . Co jakiś czas jakoś zahaczyłem o kabelek i musiałem go dolutowywać . W wyniku kolejnej takiej akcji gdzieś przegiołem z temperaturą lub coś zwarłem bo się całość wyłączyła na bezpieczniku(bo nie chciało mim się z prądau odłączać :/) . Aktualnie nie działa jak powinno. Jak testuje kolory to działają ale wg mnie za słabo. Do meritum... jak mam znaleźć przyczynę że coś nie świeci bez wymieniania po kolei wszystkiego?  Albo jeszcze lepiej, może zaproponujecie inny rodzaj oświetlenia najlepiej opartego na gotowych paskach led bez koniecznośći ich lutowania które podłącze do leddimmer. akwarium duże 300 na 70 na 80 Dzięki
    • Hej, na dniach będę robić filtr kasetowy dwukomorowy do akwarium 160l. Który układ wybrać żeby zachować jak największą cyrkulację wody i wydajność filtra?   Ewentualnie są jeszcze takie opcje ale tu filtr nie jest pod wzmocnieniami i musiałabym coś wymyśleć żeby nie wypływał (nie chce przyklejać) 
    • Trzy książki w twardej oprawie: Malawi Cichlids in natural habitat cz1 Malawi Cichlids in natural habitat cz3 Malawi Cichlids in natural habitat cz5 Książki w idealnym stanie. Cena 700zl za komplet.
    • Wyjdzie w praniu , ale nie zakładam większych problemów 😉 . Po latach moczenia łapek to jest mój 1 filtr takiej konstrukcji . Wszystko przemyślane pod nowy zbiornik .Przemek z Akwarium Szczecin robi mi wzmocnienia pod ten kaseciak tak abym gąbkę wyciągał bez odchylania i tym podobnych problemów . Zobaczymy 😉  
    • Dzięki @jaras za wskazówki 🙂 Może jeszcze spróbuję z tym pokarmem. U mnie Aristo mam wrażenie że się męczy żerując na nim bo wygląda jakby próbował się najeść powietrzem 😅
    • Na 30 ryb wielkości od 12 do 25cm daję 2 łyżeczki czubate od herbaty raz  dziennie - pokarm aller Aqua Futura pomieszany z Malawi chips oraz spiruliną granulowaną. Proporcje w miarę równe. Dodatkowo, jak mi się przypomni, to daję kryła mrożonego,nie częściej niż raz w tygodniu w ilości 7 kostek. Od czasy do czasu jakąś rybę morską , jak akurat mam na obiad - morszczuk, dorsz. Oczywiście bez obróbki termicznej. Czasami sporadycznie jeszcze płatki dla paletek d-50i to jest wszystko . Ale ja mogę mieć słabe doświadczenie w pielęgnacji ryb 40lat😃
    • @jarasa mógłbyś mi powiedzieć ile sztuk ryb masz u siebie i ile im sypiesz Futury? Tak myślę że może ja po prostu za mało im tego żarcia dawałem. Byłbym wdzięczny jakbyś podał ile wynosi jednodniowa porcja u Ciebie (o ile nie w gramach to chociaż w łyżeczkach) 🙂
    • Ja nie mam małych ryb. Nic złego nie zauważyłem stosując future. Ale od jakiegoś czasu mieszam z innymi tak jak wyżej pisałem.
    • Moim rybom podobnie jak u Ciebie nie podszedł ten pokarm. Niby z apetytem się na niego rzucały, jednak po wzięciu do pyska po chwili wypluwały. I tak kilkakrotnie, w końcu rezygnując i pozostawiając granulki. Dodatkowo od tego pobierania i wypluwania powstawało duże zmętnienie wody. Próbowałem podawania na sucho i po namoczeniu - w zasadzie efekt ten sam. U mnie jedynie fryeri połykał ten pokarm bez zastanawiania się. Reszta obsady - tak jak opisałem powyżej. Dlatego ja zostaję przy Futurze. Tym bardziej, że mam mniejsze ryby od Twoich i póki co ten rozmiar pokarmu (1,3 - 2 mm) jest dla nich odpowiedni. 
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.