Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano
  Misiek napisał(a):
Nie, PCV jest od wewnątrz. Zdjęcie robione w dzień (dziś do południa), nie mam możliwości zaciemnienia pomieszczenia tak jak w nocy. Jak wspomniałem, wieczorem zrobię drugie zdjęcie. A efekt lustra powoduje przednia szyba, gdy w pokoju nie jest ciemno. Widać mnie i nawet firankę z okna po prawej stronie.


Nie wiem jakim aparatem robiłeś..Ale jak możesz czy masz możliwość to użyj filtra polaryzacyjnego..Zniknie efekt odbicia wtedy. Pozdrawiam .

Opublikowano

Większość pierwszych zdjęć zrobił galaxy s2 (bo akurat był pod ręką), ostatnie starym poczciwym canonem 300d, z filtrem polaryzacyjnym.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

Z radością informuję, że coś zaczęło się dziać. Pomiar no2 dziś pokazał mi 0,1, podczas gdy jeszcze 3 dni temu był powyżej 1. Startowe gupiki świetnie się trzymają, mimo nie sprzyjających parametrów wody w czasie dojrzewania sprawiały wrażenie zadowolonych i wiecznie głodnych. A jak się wybarwiły, to aż mnie zaskoczyło.


pomiary_20062013_zps9227adf6.png


Podsumowując, moje zabiegi z dodaniem wody z wcześniejszego zbiornika na nic się zdały. To zbyt mała ilość by coś mogło to zmienić. Mogłem jednak pomieszać ceramikę ze starego dojrzałego kubła z tą z nowego. To pewnie znacznie przyspieszyłoby sprawę.


Purigenu przygotowanego do malawi jeszcze nie dodałem. Prawdopodobnie zrobię to przy okazji dołożenia matrixa. Wtedy wyciągnę trochę obecnej ceramiki. Powinno mi to trochę zwiększyć przepływ.


Z ustawionej cyrkulacji, przynajmniej przy gupikach jestem zadowolony. Na włączonym tylko kuble, na dnie zbierają się odchody. Jednak jak tylko odpalę cyrkulator to wszystko zaczyna pływać po akwarium, by po jakimś czasie zniknąć w czeluści zasysu kubła.

Opublikowano

Minął niemal tydzień. 22 czerwca sprawdzałem no2, już wtedy było na 0,05. Dziś było podobnie, więc zrobiłem cały zestaw. Zbliżam się ku końcowi. Jutro do wymiany idzie wkład sznurkowy, jest na nim trochę syfu. Zobaczę w jakiej będzie kondycji i albo trochę go odwinę, albo wyleci całkiem i na wałek nawinę owaty.


Tabela z wynikami.

pomiary_26062013_zps8e4a96bb.jpg

Opublikowano

Odwiń sznurek aż do czystego i dalej go pakuj do korpusu ( zawsze tak robię). Ja dla lepszego przepływu na samym początku odwijam jakąś 1/3 wkładu 100mikronów i po tygodniu kolejna partie aż po około 2 tygodniach wymieniam cały wkład.

Opublikowano

U mnie w 160l miałem wkład sznurkowy 20micro i chcąc mieć idealną wodę (bez syfków) najlepiej wkładać je na przemiennie z 10micro. Piszę to z własnej autopsji gdzie byłem wtedy najbardziej zadowolony z efektów. Przy zawaleniu brudem (trwało to ok 1,5 tyg) też rozwijałem sznurek i dalej w narurowca.


Misiek ewentualnie jak chciałbyś coś innego wrzucić np. watę to może byłoby wygodniej zakupić coś takiego http://sklep.osmoza.pl/obudowa-na-zloze-fceb10-p-140.html


Pozdro

Opublikowano
  JEFFIK napisał(a):
Misiek ewentualnie jak chciałbyś coś innego wrzucić np. watę to może byłoby wygodniej zakupić coś takiego http://sklep.osmoza.pl/obudowa-na-zl...b10-p-140.html



Stosowałem i tą tubę, ale nie zdała egzaminu jako mechanik. Bardzo mocno zagłusza przepływ nawet w momencie wkłady są czyste. Osobiście nie polecam tej tuby jako mechanika do węgla czy purigenu jest odpowiednie.

Opublikowano

Coś mi nie pasowało z tym moim akwarium...


malawi-gupiki_1024_zps163feb70.jpg


patrzyłem na nie a w głowie huczało "rumowisko skalne", no i skołowałem kilka dodatkowych "kamieni" i zrobiłem tak.


malawi_nowy_zpsde6244a8.jpg


I generalnie bardzo mi się to podoba, liczę ze i pyski będą zadowolone. Gdyby nie, to że mam założenie by nie opierać kamieni o szyby, to dałbym pewnie jeszcze parę sztuk więcej. Jednak obawiam się, że mogłoby się zrobić mało stabilnie. A tak wszystko porządnie ułożone. Pewnie trochę za dużo piasku się zrobiło, cześć kamieni ledwie wystaje. Liczę jednak ze ryby przesypią sobie piasek po akwarium wedle upodobań, a dwa z czasem część wyląduje w prefiltrze i przy ewentualnym odmulaniu pójdzie do ścieków.


I kilka zbliżeń na kryjówki


1_zps9edf3036.jpg

2_zps34bfe4e8.jpg

3_zpsafcfa140.jpg

4_zps6443071d.jpg


Gdyby ktoś miał ochotę obejrzeć kilka zdjęć biotopu gupiko-malawijskiego to zapraszam - http://s356.photobucket.com/user/misiekrk/slideshow/malawi-start/Malawi-gupiki


Dziś powtórzyłem pomiary, jednak nic się właściwie nie zmieniło od ostatniego razu


pomiary_01072013_zps295cea3d.jpg


Generalnie no2 na skali pomiarów mogłoby wskazywać0,025 lub 0,01. W przypadku nh4 wartość 0,1 wg skali pomiaru JBL jest już traktowane jako ok. Choć mogłoby być 0,05.

Ponad to, w drugim dłużej funkcjonującym zbiorniku (gdzie na około 75l w całym obiegu działa e901) wartości no2 i nh4 są takie same jak teraz w malawi. Zakładam więc, że akwarium pod pyszczaki już dojrzało. Czy może się mylę ?


No i obsada została ustalona na L.Mbamba F1 oraz Yellow F1 (niestety kakusa nie znalazłem). Prawdopodobnie podjadę do Malawiana, myślałem by zrobić to w tym tygodniu. Muszę jeszcze przygotować się z pokarmami. Spirulina jbl 40 % już na stanie, muszę wydumać co tu jeszcze zorganizować.

Opublikowano

No i stało się. Dziś od 16:35 w moim akwarium pływają pyszczaki z jeziora Malawi :D Wreszcie !

Do czasu ukształtowania się obsady zawitało po 8 rybek Labidochromis caeruleus i Labidochromis sp. mbamba. Wszystko to małe podrostki.


Odebrałem też zapas matrixa i purigenu. Wziąłem większe opakowania do podziału z dwójką znajomych. I tak za 0,5l matrixa wyszło niecałe 25 PLN, a za 100 ml purigenu 33 PLN. Przekładając to do cen detalu, różnica robi się wręcz ogromna. Prawdopodobnie zostanie mi setka moze dwie purigenu. Gdyby ktoś był zainteresowany zapraszam na PW.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Dziękuję za pomoc , postanowiłem do tych karm , które już mam , czyli do : Tropical Spirulina Forte 36% i Tropical Pro Defence S, dokupić Tropical D-Allio plus (będę podawał raz w tygodniu ), oraz Hikari Vibra Bites . No i może przetestuję też Aller Futura ex. , zobaczymy czy i u mnie , będzie ona równie chętnie zjadana przez ryby. I jeszcze taka karma, jak Naturefood Supreme Plant M, stosował ktoś ?
    • Dlatego od dawna obsadę dobieram pod względem kolorów a nie żywienia.
    • @Tomasz78 Na to wygląda. 
    • @triamond skoro jeden pokarm dla wszystkich to znaczy że dobieranie obsady zgodnej żywieniowo to mit.
    • @Tomasz78 Wygląda na to, że trudno taką obsadę znaleźć, jeśli chodzi o skład karmy. Temat już dyskutowany w długich wątkach (wraz ze źródłami):  https://forum.klub-malawi.pl/topic/25045-jak-dobieracie-diete-dla-swoich-ryb/ https://forum.klub-malawi.pl/topic/26433-roślinożercy-a-mięsożercy-różnice-w-układzie-pokarmowym-jak-i-czym-karmić-dyskusja-ogólna 'Mięsożercy' gorzej tolerują nadmiar węglowodanów od 'wszystkożerców'. Karma nie ma znaczenia, o ile ma dużo białka (w tym nie za dużo nie pełnych roślinnych), i trochę tłuszczu. Pielęgnice są wszystkożerne. Pielęgnice Jeziora Malawi są blisko ze sobą spokrewnione, wyewoluowały z kilku gatunków i się specjalizowały w młodym ewolucyjnie (1-2 mln lat) jeziorze. Nie było czasu na pełną specjalizację. Mają żołądki, zęby gardłowe, przewód pokarmowy o średniej długości, z  pewnymi różnicami gatunkowymi i jedzą co się da. Niektóre znalazły swoje nisze ekologiczne z danym typem pokarmu, ale doskonale poradzą sobie na innym, jeśli będzie trzeba. Za krótko i brak presji ewolucyjnej, by stracić zdolność jedzenia wszystkiego, szczególnie że poziom wody i warunki się zmieniały wielokrotnie (a więc i pewnie rodzaj dostępnego pokarmu). Peryfiton jest wysokobiałkowy (55%), niskowęglowodanowy (10%? jeśli chodzi o strawne węglowodany) i absurdem jest traktować peryfitonożerców, jako  roślinożerców i karmić je węglowodanami z karm roślinnych o niskiej zawartości białka, tylko dlatego, że i glony i rośliny są zielone. To prowadzi do bloat. No i karmy akwarystyczne/hodowlane są przetworzone. To coś innego niż w naturze.  
    • Tego nie wie nikt.  Zależy od układu skał, przebiegu filtracji, pokarmów, ryb itp itd Jeżeli z czasem będziesz miał problem to dokupisz i tyle Polecam Tunze 6045
    • Podłącze się jeśli można z pytaniem. Czy do moich 300 L jak będzie Malawi potrzebny mi cyrkulator? Jako filtr mam JBL e1502 i napowietrzacz w obecnym(pustym jeszcze akwarium ale zalanym).
    • Witam Czy ktoś kto ma Malawi korzysta może z worków SZAT jako medium filtracyjne? Bo mam kupione, jeszcze nie użyte, z myślą o poprzednum roślinnym i zastanawiam się czy nie włożyć tej żywicy do filtra. Podobno świetnie obniża to No3. Tak przynajmniej twierdził facet który zajmuje się hodowlą paletek. Ale czy moge to użyć również do Malawi?  
    • Skoro jeden pokarm jest dobry dla wszystkich ryb to jak ma się do tego obsada niepasująca żywieniowo...
    • Testowałem różne pokarmy i ostatecznie zdecydowałem się na pozostanie przy pokarmie polecanym między innymi przez @triamond czyli Aller Futura w granulacji 0,9-1,6mm. Następnym razem tylko kupię w tej większej granulacji  Pokarm rewelacyjny wg mnie. Jak ryby zaczęły na nim żerować to teraz po wrzuceniu czegokolwiek innego jedzą jakby się na mnie obraziły  
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.