Skocz do zawartości

Obsada 300l


Rekomendowane odpowiedzi

No to coś kiepsko patrzysz ;)

64 Mbuna Pseudotropheus saulosi 10 Średnio Agresywny Roślinożerne

126 Mbuna Labidochromis sp. Perlmutt Yellow Bar, 10 Średnio Agresywny Mięsożerne


Choć przy saulosi powinno być wszystkożerca (peryfiton)


No ok. Gdybym tam przeczytał o wszystkożernym saulosi, nie było by pytania ;) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym tam przeczytał o wszystkożernym saulosi, nie było by pytania

ale i tak miałbyś problem bo wyczytałeś że perlmut to roślinożerca ;)

A tak na poważnie to musisz się zdecydować na jeden główny gatunek i do niego coś dobrać. Jak już wyżej wspomniano wystrój który masz nie bardzo nadaje się do melanochromisów i lubiących skałki demasoni (wiercenie dziurek niewiele tu pomoże ;)). Saulosi to jak najbardziej dobry wybór (samiczki lubią popływać w "toni")

--

No z tego co wiem to perlmutt roślinnym pokarmem też nie pogardzi.
Spiruliną nie pluje ;) ale w naturze wciąga robale podobnie jak Yellow.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może w końcu dobijam do celu :) ...chyba, że w międzyczasie ktoś zasieje ferment ;) i podrzuci jeszcze inną uzasadnioną obsadę.

Pozostaje mi zdecydować między


salousi 2+8 (trochę korci mnie 3+8/9, ale tomaszr2005 chyba ma rację z 2 samcami, szkoda bo jak dla mnie ryba piękna i pręgowana :)) )

maingano 1+4


saulosi 2+7

maingano 1+3

Perlmutt 1+2



no chyba, że jeszcze coś "przekręciłem - przegiąłem", to ostatecznie mnie skorygujcie i zamykamy temat...choć jak znam życie to do dnia zamówienia będzie mi się jeszcze mieliło w głowie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra:

pseudotropheus saulosi 2+6

melanochromis cyaneorhabdos maingano 1+4

labidochromis perlmutt 1+3


Reasumując, powiedzcie czym teraz taki mix wspólnie z wami stworzony (za co wielkie dzięki i piwko przy okazji :) ) mądrze karmić???

Załóż nowy temat w odpowiednim dziale Żywienie. Zapraszam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów ci pokrzyżuję plany :) perlmutów dałbym min 4 samice bo to małe ale zadziorne rybki. Samce dość jurne a samice nie pałają do siebie miłością.

Spokojnie :) Dopóki nie zamówię pyszczaków, przyjmuję "na gardę" wszelkie (czyt. uzasadnione) uwagi ;) Ale wytłumacz niedoświadczonemu przyszłemu Malawiście, tak po chłopsku, czemu zwiększać ilość samic, jeśli jak piszesz, te niezbyt się lubią między sobą, a samiec jest jurny?

Bo co do korekty obsady, myślę że jest możliwa o jedną samiczkę


pseudotropheus saulosi 2+6

melanochromis cyaneorhabdos maingano 1+4

labidochromis perlmutt 1+4


tylko chciałbym zrozumieć czemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale wytłumacz niedoświadczonemu przyszłemu Malawiście, tak po chłopsku, czemu zwiększać ilość samic, jeśli jak piszesz, te niezbyt się lubią między sobą, a samiec jest jurny?
Samice będą się tłuc a większa ich ilość pozwoli rozłożyć agresję, dodatkowo samiec będzie wymuszał na samicach tarło i przy ich mniejszej ilości nie wyjdzie im to na zdrowie.
  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.