Skocz do zawartości

160L i ustawienie filtrów plus jak napowietrzać


Tobex

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się, jak rozstawić wloty/wyloty filtrów w moim zbiorniku.

http://forum.klub-malawi.pl/zbiornik-80x45x40-saulosi-t21191.html


Przegladalem forum i z tego co widzę, dla każdego zbiornika zalecacie indywidualne ustawienia, dlatego też proszę Was o pomoc :)


W chwili obecnej pracuje T-head 750 jako mechanik oraz Jbl e701 jako biolog. Wszystkie elementy chce umieścić po lewej stronie (akwarium stoi na krawędzi szafki i jego prawy bok również jest widoczny). Na razie ustawiłem wylot z JBL tak by powodował ruch tafli wody, ilość bąbli generowanych przez T-head'a jakoś mi nie odpowiada.


I moje pytania :)

Czy zamiast ustawiać wylot kubła na taflę, nie lepiej będzie zamontować deszczownie?


Czy gąbka od mechanika może być częściowo zasłonięta przez kamień po lewej stronie? Może tego na zdjęciu nie być widać, ale jest lekki spadek dna w lewą stronę.


Czy są jakieś przeciwskazania by wloty/wyloty były po tej samej stronie?


Dzięki za informacje.



malaw4.jpg

malaw5.jpg


Co do zdjęć, to cały czas jestem w trakcie reorganizacji po zbiorniku roślinnym, stąd ten bałagan.



P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) uważam, że ustawienie wylotu z kubła na taflę wystarczy do napowietrzenia, ważne żeby wypływająca woda burzyła taflę wody

2) gąbka może być zasłonięta byle nie tak żeby uniemożliwić wyłapywanie syfku z wody

3) osobiście ustawiłbym wylot z wewnętrznego na tylną szybę a z kubełka po drugiej stronie akwa na przednią szybę, tak aby poprawić cyrkulację.


Jak sam wspomniałeś ustawienie to sprawa indywidualna, w głównej mierze zależna od wystroju zbiornika i mocy filtrów, i nie obędzie się bez kombinowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta sterta kamieni po prawej powinna wystarczyć, by schować dół rurki wlotowej kubełka (tak przy okazji - jeśli nie masz żadnego prefiltra na wlocie i goły koszyk, będziesz musiał często czyscić kubełek)

Deszczowni nie montuj, jest obrzydliwa. Lepiej ten rozpylacz ustawić tak, by pchał wodę na taflę.

Woda napędzana przez mechanika okrążajac akwarium musi mieć jak powrócić do gąbki. Jeśli to uniemożliwisz, będa sie zbierać kupy przed kamieniem.


ps. ten lotos tygrysi - bajka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.