Skocz do zawartości

Tobex

Użytkownik
  • Postów

    3
  • Dołączył

  • Ostatnia wizyta

Reputacja

10

O Tobex

  • Urodziny 25.08.1976

Informacje o profilu

  • Moje akwarium
    80x45x40 OW.
    Oświetlenie: belka 4x24W
    Filtracja JBL 701e
    Planowana obsada: Pseudotropheus Saulosi
  1. Zastanawiam się, jak rozstawić wloty/wyloty filtrów w moim zbiorniku. http://forum.klub-malawi.pl/zbiornik-80x45x40-saulosi-t21191.html Przegladalem forum i z tego co widzę, dla każdego zbiornika zalecacie indywidualne ustawienia, dlatego też proszę Was o pomoc W chwili obecnej pracuje T-head 750 jako mechanik oraz Jbl e701 jako biolog. Wszystkie elementy chce umieścić po lewej stronie (akwarium stoi na krawędzi szafki i jego prawy bok również jest widoczny). Na razie ustawiłem wylot z JBL tak by powodował ruch tafli wody, ilość bąbli generowanych przez T-head'a jakoś mi nie odpowiada. I moje pytania Czy zamiast ustawiać wylot kubła na taflę, nie lepiej będzie zamontować deszczownie? Czy gąbka od mechanika może być częściowo zasłonięta przez kamień po lewej stronie? Może tego na zdjęciu nie być widać, ale jest lekki spadek dna w lewą stronę. Czy są jakieś przeciwskazania by wloty/wyloty były po tej samej stronie? Dzięki za informacje. Co do zdjęć, to cały czas jestem w trakcie reorganizacji po zbiorniku roślinnym, stąd ten bałagan. P.
  2. ok, dziękuje za uwagi i komentarze. Co do korzenia, to jakoś mi tam pasuje, fajnie przełamuje monotonie skały. Mam go juz od paru lat, przewinął się przez parę zbiorników i raczej nie bedzie wpływał na parametry wody. Z drugiej strony zdaję sobie sprawę, ze korzeń nie pasuje do 100% malawi.. ale czymś bym chętnie przełamał dominacje kamieni i względna symetrię zbiornika.
  3. Witam, Chciałbym się przywitać na forum oraz przedstawić mój nowy zbiornik. Jest to były roślinniak OW o wymiarach 80x45x40 z oświetleniem hagen 4x24w. Zbiornik został zalany trzy tygodnie temu, w 50% wodą z drugiego akwarium, drugie 50% to odstana woda kranowa. Za filtrację odpowiada kubełek jbl e701 z poprzedniego zbiornika. Podłoże to polecany na forach piasek kreisel 099, kamienie to łupek filitowy. Jak narazie nie miałem problemów z zieloną zarazą, prawdopodobnie jest to zasługa użycia wody z drugiego zbiornika oraz aktywnego filtra. (za kamieniem po lewej stronie znajduje się grzałka Eheim 125w oraz docelowo na wloty filtra) (filtr będzie po lewej stronie, za kamieniem, nadal czekam na zamówione dłuższe węże) I teraz moje pytania: 1. jakie świetlówki użyc - obecne sylvanii dla roślin raczej odpadają, mam jeszcze: Aqua Medic Plant Grow ‘Degenbao” Aquablue ‘Degenbao” Aquablue ‘Degenbao” Daylight. Wydaje mi się, ze przy tym zbiorniku 4x24w będzie za dużo, ile światła docelowo proponujecie użyć? 2. Filtr przy roślinnym ze stadkiem tęczanek boesemana w zupełności się wyrabiał, czy przy saulosi również wystarczy, czy szukać czegoś większego? Z góry dziękuje za pomoc. T.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.