Skocz do zawartości

czy styropian da rade?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, po przeprowadzce do nowego domu chce sobie zainstalować akwa problem w tym ze w miejscu gdzie chciałbym żeby stało jest za nisko. Standardowa szafeczka jaka do tej pory używałem jest za wysoka i w związku z tym mam pytanie czy można akwarium 80x35x45 postawić na trzech płytach styropianu położonego na podłodze? wiem ze to tymczasowe rozwiązanie ale zanim znajdę coś na wymiar trochę czasu minie a zależy mi żeby wystartować zbiornik. Obawiam się czy zbiornik nie zacznie się zapadać pod własnym ciężarem. Może ktoś z forumowiczów próbował czegoś podobnego??styropian to elewacyjna 15. dzieki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam


Ja bym ze styropianem nie ryzykował a tymbardziej elewacyjnym. On jest za miękki i może być tak, że przy położeniu większego kamienia z jednej strony, właśnie w tą będzie się uginał.

Ja podłożyłem pod swój baniak 1cm styropianu podłogowego i z jednej strony, gdzie mam większego kambula się lekko ugiął.


Myślę, że XPS powinien dać radę. Jak to ten firmy URSA z Leroy Merlin to ma 300 kPa co daje 300kg na m2.


Więc jestem za XPS a styropian sobie odpuść;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu:)


Tak mi teraz do głowy przyszło, że może taniej i estetyczniej wyglądałoby dać na spód beton komórkowy wymiar 12x24x60 (koszt ok 3zł) i na to wtedy mógłbyś dać po arkuszu styropian podłogowy albo ten XPS. Piszę estetyczniej bo zawsze bloczek możesz poszpachlować i pomalować;)


Sam zdecydujesz, a może już Ci do głowy inny pomysł wpadł:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciek a czemu nie?akwa jak każde inne, jak z głowa wybiorę obsadę to nic złego rybkom się nie będzie działo, niejeden taki baniak jest opisany na forum

Nie jak każde inne bo do malawi zwyczajnie za małe, pewnie że są takie wątki u nas bo czemu miałoby ich nie być, to nie znaczy że tak jest super dobrze. Wszak bojowniki też stoją na sklepowych pułkach w kubeczkach i żyją a welony pływają w kulach i też żyją choć krótko zazwyczaj. Do twojego zbiornika nie trzeba wytężać mózgu tam wejdzie max 1 samiec plus trzy samice a jak podrosną i tak będzie za ciasno...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem ze to tymczasowe rozwiązanie ale zanim znajdę coś na wymiar trochę czasu minie a zależy mi żeby wystartować zbiornik.


Styropian jako tymczasowe rozwiązanie, to nienajlepszy pomysł. Rozumiem, że zależy Ci na czasie i chcesz wystartować zbiornik. Pomyśl jednak o tym, jak później przeniesiesz zalane akwarium z piachem i kamieniami na szafkę. Nawet jak zlejesz wodę do wiader to same kamienie i piach, które pozostaną będą sporo ważyć.


Nie lepiej poczekać te kilka dni i kupić np. taką prostą szafkę?

http://www.diversa.info.pl/prod_203_szafka_budget_80x35x60_ap_.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.