Skocz do zawartości

Tło do 375l


Rekomendowane odpowiedzi

Moja propozycja to kupić pcv spienione, następnie butelkę denaturatu ( chyba że tło chcesz mieć na zewnątrz ) i łupek. Pokrusz go młotkiem , odtłuść denaturatem kamie jak i płytę i naklejaj na silikon akwarystyczny. Można zrobić całkiem fajny kawałek tła które wygląda bardzo dobrze;) Jak chcesz tło mieć poza akwarium to nie odtłuszczasz , a i jak chcesz mieć w środku musisz przykleić je na końcu do szyby tylniej. Tak jest najbezpieczniej;)




[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zerknij tutaj może coś Ci w oko wpadnie i postanowisz sam tło wykonać http://forum.klub-malawi.pl/diy-zaczarowany-olowek-d-f122.html

Jestem na końcowym etapie produkcji tła do swojego baniaka 160x55 więc wstrzymaj się do końca tygodnia i zerkniesz jak to u mnie wyszło.Frajda nie ziemska zaoszczędzasz kase wygląd przyzwoity i miejsca dużo więcej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Też mam w planach zakup tła strukturalnego, ale im więcej o nim czytam tym bardziej się zniechęcam do niego. Czy kupując tło strukturalne zawsze trzeba je rozcinać na części? Wzmacniająca belka poprzeczna i wzmocnienia boczne nie pozwolą na włożenie go w całości do akwarium o długości 120cm.

Chyba, że są jakieś inne metody zamontowania tła bez cięcia go na kawałki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja zdecydowanie wybieram opcję z rozcinaniem tła.


A tak na serio, wystarczy przeciąć je na pól czy lepiej na trzy części przy długości akwarium 120cm?



Poradze Ci z doświadczenia. do swojej 150 miałem tło aquaterra 160x60.

Po przycieciu pod wymiar nie było opcji aby je wstawic w jednym kawałku.


Speniałem totalnie i przeciąłem tło na 3 czesci. Trzy - gdyż wyszło mi z obliczen, że 2 czesci bede o pare cm za głebokie aby je włożył. Nie chciałem ryzykować sprawdzania czy odpowiednio manipulujac uda sie czy nie. Włożyłem i zaczałem je w akwa sklejać. Była to jedna z najcieższych prac z jakimi miałem do czynienia w akwa. Mało miejsca, ciezki dostep, konieczna mega precyzja itp itd. Po sklejeniu wszystkich 3 czesci byłem absolutnie wykończony fizycznie. Mimo, że skleiłem je naprawde nieźle to łaczeie i tak przez długi czas widziałem i kuło mnie w oczy.


Dwa lata później gdy wyjmowałem tło postawiłem na dłuższa (?) drogę. Kupiłem 4 cienkie struny do gitary (lepiej kupić 8 - pękają). Wyciąłem w 15 minut wzmocnienie, tło wyjąłem w 5 minut. Wzmocnienia czyściłem żyletką bez ciśnienia z silikonu z 30 minut. wkleiłem całość w kolejne ~15 minut. 2 dni później zalałem baniak.


Mimo, że miałem stracha druga metoda była wg mnie znacznie lepsza. No i tło by nie straciło na wartości... Jesli tło nie kosztuje groszy lub jest bardzo cienkie to nie polecam jego cięcia.


Kleic mozna wygodnie wg mnie w baniaku do którego da się wejść. :)

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.