Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Moja propozycja to kupić pcv spienione, następnie butelkę denaturatu ( chyba że tło chcesz mieć na zewnątrz ) i łupek. Pokrusz go młotkiem , odtłuść denaturatem kamie jak i płytę i naklejaj na silikon akwarystyczny. Można zrobić całkiem fajny kawałek tła które wygląda bardzo dobrze;) Jak chcesz tło mieć poza akwarium to nie odtłuszczasz , a i jak chcesz mieć w środku musisz przykleić je na końcu do szyby tylniej. Tak jest najbezpieczniej;)




[102] Malawi

Opublikowano

tło canyon rock i tak będziesz musiał przycinać na długości, bo podany wymiar jest orientacyjny.montaż masz na stronie aquaterra albo ekert.pl.

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

Też mam w planach zakup tła strukturalnego, ale im więcej o nim czytam tym bardziej się zniechęcam do niego. Czy kupując tło strukturalne zawsze trzeba je rozcinać na części? Wzmacniająca belka poprzeczna i wzmocnienia boczne nie pozwolą na włożenie go w całości do akwarium o długości 120cm.

Chyba, że są jakieś inne metody zamontowania tła bez cięcia go na kawałki.

Opublikowano
Tak - wycięcie i po założeniu ponowne przyklejenie wzmocnienia poprzecznego :)


To ja zdecydowanie wybieram opcję z rozcinaniem tła.


A tak na serio, wystarczy przeciąć je na pól czy lepiej na trzy części przy długości akwarium 120cm?

Opublikowano

Po przecięciu będzie istniało bardzo duże prawdopodobieństwo, że po włożeniu go do baniaka już go nie spasujesz tak jak było na początku i będzie widać linię cięcia i cała praca pójdzie na darmo.

Opublikowano
To ja zdecydowanie wybieram opcję z rozcinaniem tła.


A tak na serio, wystarczy przeciąć je na pól czy lepiej na trzy części przy długości akwarium 120cm?



Poradze Ci z doświadczenia. do swojej 150 miałem tło aquaterra 160x60.

Po przycieciu pod wymiar nie było opcji aby je wstawic w jednym kawałku.


Speniałem totalnie i przeciąłem tło na 3 czesci. Trzy - gdyż wyszło mi z obliczen, że 2 czesci bede o pare cm za głebokie aby je włożył. Nie chciałem ryzykować sprawdzania czy odpowiednio manipulujac uda sie czy nie. Włożyłem i zaczałem je w akwa sklejać. Była to jedna z najcieższych prac z jakimi miałem do czynienia w akwa. Mało miejsca, ciezki dostep, konieczna mega precyzja itp itd. Po sklejeniu wszystkich 3 czesci byłem absolutnie wykończony fizycznie. Mimo, że skleiłem je naprawde nieźle to łaczeie i tak przez długi czas widziałem i kuło mnie w oczy.


Dwa lata później gdy wyjmowałem tło postawiłem na dłuższa (?) drogę. Kupiłem 4 cienkie struny do gitary (lepiej kupić 8 - pękają). Wyciąłem w 15 minut wzmocnienie, tło wyjąłem w 5 minut. Wzmocnienia czyściłem żyletką bez ciśnienia z silikonu z 30 minut. wkleiłem całość w kolejne ~15 minut. 2 dni później zalałem baniak.


Mimo, że miałem stracha druga metoda była wg mnie znacznie lepsza. No i tło by nie straciło na wartości... Jesli tło nie kosztuje groszy lub jest bardzo cienkie to nie polecam jego cięcia.


Kleic mozna wygodnie wg mnie w baniaku do którego da się wejść. :)

  • Dziękuję 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


  • Posty

    • Ja w 375l używam dwóch jvp-132 - jeden do napędu kaseciaka, drugi do zamiatania. Poza kolorem bez uwag
    • Mała aktualizacja Udało się zainstalować hydroponikę. To znaczy samą instalację. Pod kątem roślin jeszcze sprawa nie jest zamknięta. Zapał przy tym projekcie nieco mi opadł odkąd przeczytałem, że woda w hydroponice powinna mieć pH na poziomie 5,5-6,5. Liczę mimo wszystko, że rośliny jako tako będą sobie radziły. Kupiłem skrzydłokwiata, philodendrona i jakąś peperomię  Mam jeszcze zielistkę i epipremnum. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Chwilowo próbuję w hydroponice ukorzenić odcięte pędy epipremnum.  - wlot do doniczek  - wylot z doniczek - całość umieszczona w pokrywie - doniczki zalane wodą i wypełnione gąbkami - tak się prezentuje całość obecnie (nie zdążyłem jeszcze wsadzić roślin do doniczek)   Kilka zdjęć obywateli mojego baniaczka   - Dominujący samiec Stigmatochromis Tolae. Chwilowo największy "byk" w akwarium. Ma około 15cm. - Nimbochromis Polystigma - jeden z dwóch ujawnionych samców. Już ładnie zaczyna "łapać" niebieski kolorek   - Nimbochromis Polystigma - jedna z samiczek - Exochochromis Anagenys - jeszcze nie znam płci osobników. - Dimidiochromis Strigatus - jedna z dwóch samic - Protomelas Mbenji Thick Lips - płeć jeszcze nie znana   A na koniec najmłodszy mieszkaniec czyli malutki Dimidiochromis Strigatus  Zaobserwowałem dwie sztuki  Wątpię żeby przeżyły, ale kto wie. Na razie bardzo dobrze kryją się w tej niewielkiej ilości szczelin jakie mają do dyspozycji.    
    • Mam od paru lat Tunze 6085 Tunze Turbelle Nanostream 6085 (4025167608506) • Cena, Opinie • Pompy cyrkulacyjne 17291245623 • Allegro Dla mnie jest idealny w 200cm. Dla Ciebie się nie nadaje bo nie ma regulacji mocy. Dlaczego piszę - wcześniej miałem kilka chińskich - ich trwałość wynosiła średnio pół roku. Może teraz jest inaczej, ale jakbym miał zmieniać to na pewno kupiłbym Tunze. Nawet jeśli teraz jest chiński (bo tego nie wiem)
    • Ja używam od lat taki Tunze https://allegro.pl/oferta/tunze-turbelle-nanostream-6055-10787582038 i dla mnie nie ma lepszego. Mam go w 576l. Jest cichy, wydajny i ma regulację. Ale żeby nie było kolorowo, to ma jedną wadę. Pokrętła w sterowniku są podświetlane od spodu niebieskimi diodami, nawet fajnie to wygląda. Diody emitują oprócz światła również ciepło i pod wpływem tego ciepła po jakimś czasie, plastik z którego są wykonane pokrętła kruszeje i pękają mocowania do potencjometrów i masz po regulacji😂 Oczywiście nie do końca. Nadal można regulować za pomocą małego, płaskiego śrubokręta. Na szczęście producent dziwnym trafem przewidział taką sytuację i w sprzedaży są dostępne oryginalne pokrętła https://allegro.pl/oferta/tunze-rotary-cnobs-7090-102-pokretla-do-kontrolera-11838292596 być może już z innego plastiku (nie wiem, nie sprawdzałem). Czy kupiłbym go drugi raz pomimo tej wady? Obiema ręcami i nogyma ...TAK.
    • Tą Tunze miałem w 720l , też bym go polecał jako niezawodny sprzęt.
    • Używałem Tunze 6045 w 500l (170cm długie) Jak dla mnie to był nawet za mocny ale jako, że ma regulację nie było to problemem. Cichy i energooszczędny. Mocowanie na magnes. Regulacja - czego chcieć więcej?
    • Cześć wszystkim. Szukam cyrkulator do swojego 375, chciał bym kupić mocniejszy żeby móc użyć w przyszłość w większym akwarium( jest taki plan) zależy mi żeby był cichy oraz wydajny.  Jeśli ktoś ma doświadczenie z tunze lub eheim proszę o opinie
    • Moje już ma 9 lat, nadal bez problemu, jedynie rys więcej Wysłane z mojego Pixel 6 Pro przy użyciu Tapatalka
    • Spoina raczej na wykończeniu. Skłaniałbym się ku zmianie zbiornika, zwłaszcza że to kontrowersyjny Wromak Przyklejać się nie opłaca.
    • Mniej niż 18 , tak naprawdę bałbym się zalewać już to akwarium.
  • Tematy

  • Grafiki

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.