Skocz do zawartości

600l na dzień dobry cd...filtracja narurowa początki


spite

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ma co dywagować jak nie widzicie jak jest zrobione (myślę że na podłogę nic mi się nie wyleje). Postaram się jeszcze dziś późnym wieczorem wrzucić foto. Żeby nie był pusty post, bardzo proszę użytkowników grzałki Eheim Jager 300W jeśli takowi są o info ile max grzałka może być wynurzona. Boję się że mi się nie zmieści na wysokość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak będziesz wymieniał wkłady w korpusach aby woda nie wylądowała na podłodze? no chyba że ci to nie przeszkadza

To po pierwsze, a po drugie nie wiem czy wiesz ale korpusy połączone szeregowo za pompą bez baypassa najzwyczajniej w świecie przytłumią Ci przepływ i to znacznie. Ja osobiście posiadam tak jak TY trzy połączone szeregowo za pompą i gdy tylko zakręcę baypass przepływ spada tak na ,,oko" jakieś 50%. Dokładnie nie powiem ile bo nie sprawdzałem bo i po co skoro mocny spadek przepływu wody jest widoczny gołym okiem, a w korpusach nie mam nic szczególnego 2szt/purigen i 1szt. grys koralowy. Także jeżeli nie masz baypassu za pompą to życzę Ci kolego powodzenia. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://picasaweb.google.com/115749644037091489960/Akwa#5877475037311486946


obiecane foto. Tak jak pisałem. Na początku zawór odcinający, dalej dolewka wody i zalewanie pompy, dwa filtry gąbkowe równolegle, pompa, spuszczanie wody i nie wiem co wrzucić. Pewnie będzie matrix... i coś...? rury zgrzewane calowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisze elojt , woda na podłodze + będzie mocno przytłumiony przepływ po uzupełnieniu trzech ostatnich wkładów.

Jeszcze jedna rzecz , która zauważyłem. Rurka która wychodzi z akwarium powinna od razu biec w dół ponieważ pompa CO nie ma dużej siły ssącej(wspomaga się siłą grawitacji + efektem naczyń połączonych) tylko pchającą i to również może tłumic Ci przepływ wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zakręcę górny zawór i wyłączę pompę, podłączę węża na dole do odpływu to cała woda przecież się zleje z układu...? :/ rurki są pod delikatnym kątem właśnie do tego spustu... no chyba że czegoś nie kumam :)

jest jeszcze opcja żeby np wyrzucić jeden kubeł (zostaną na dole dwa) i zrobić baypass na pierwszym ale czy to ma sens...? ja się zastanawiam po co dałem na dole aż 3 kubły i co tam teraz dać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jak zakręcę górny zawór i wyłączę pompę, podłączę węża na dole do odpływu to cała woda przecież się zleje z układu...? :/ rurki są pod delikatnym kątem właśnie do tego spustu... no chyba że czegoś nie kumam
Jak chcesz spuszczać cała wodę z układu aby wyczyścić wkłady, a później go ponownie zalewać - twoja wola;) Tylko pamiętaj, że biologia nie lubi wody z "kranu" którą przypuszczam chcesz zalewać układ.

---------------------

No i jeszcze rurę na wyjściu musisz mieć nad taflą wody, inaczej wyleci wszystko co będzie powyżej niej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest jeszcze opcja żeby np wyrzucić jeden kubeł (zostaną na dole dwa) i zrobić baypass na pierwszym ale czy to ma sens...? ja się zastanawiam po co dałem na dole aż 3 kubły i co tam teraz dać...

Zostaw trzy korpusy tylko domontuj bypass i zawory jeden na bypasie i dwa na na trzech korpusach na wyjściu i wejściu i ten temat masz z głowy.

Ciekawe jak będzie z siłą zasysającą o której Ci powyżej pisałem, bo coś czuje że tu będzie największy problem twojego układu, ale to sprawdzisz jak ruszy układ cały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wyszło to czego się spodziewałem, prawie cały układ do przerobienia. Zastanawia mnie tylko jedno, dlaczego ktoś wstawiając pompę za ok 500-600 zeta oszczędza max 50 złotych na zaworach. Po prawie trzech miesiącach użytkowania bardzo jestem zadowolony, że nie posłuchałem rad aby zmniejszyć ilość zaworów. Teraz mam układ w pełni funkcjonalny nawet pompy nie muszę zatrzymywać do wymiany wkładów, czy wręcz nawet gdyby zaszła potrzeba demontażu całego korpusu.

To zdanie z kolei "jest jeszcze opcja żeby np wyrzucić jeden kubeł (zostaną na dole dwa) i zrobić baypass na pierwszym ale czy to ma sens...? ja się zastanawiam po co dałem na dole aż 3 kubły i co tam teraz dać..." dowodzi że projekt nie został do końca przemyślany. Kolego zastanów się co chcesz osiągnąć budując narurowca, czy ma to by być tylko mechanik czy ma spełniać także rolę biologa. Pomyśl co chcesz osiągnąć wtedy będzie można radzić jak przerobić tą instalację aby spełniała swoją funkcję. Pozdrawiam;)


-----------

A jeszcze ze względu że masz te korpusy dość blisko ściany, to proponuję naklejenie na niej takiej specjalnej przeźroczystej tapety wodoodpornej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.