Jump to content

Pokrywa za spienionego PVC do akwarium 240L - prosba o sprawdzenie


dariush

Recommended Posts

Witam,

Chcę samodzielnie wykonać pokrywę spienionego PVC do mojego baniaczka 240l.

Niestety nie mogę skorzystać z programu Pokrywa 3D (pomimo tego ze mam Jave 3d i Jave strona nie odpala).

Po kilkugodzinnej rozmowie na czacie forum i uzyskaniu bardzo pomocnych informacji zdecydowałem się samodzielnie zrobić wyliczenia.

Jeśli ktoś z Was mógłby je sprawdzić byłbym wdzięczny.


Poniższe formatki Gryzelda wyliczyła mi na 115 zł.

Może zaproponujecie jakiegoś innego dystrybutora/producenta.


Deska zewnętrzna przód 1226mm x 80mm x 1szt

Deska zewnętrzna tył 1226mm x 80mm x 1szt

Deska zewnętrzna boki 406mm x 80mm x 2szt

Deska wewnętrzna przód 1206mm x 35mm x 1szt

Deska wewnętrzna tył 1206mm x 35mm x 1szt

Deski wewnętrzne boki 386mm x 35mm x 2szt

Pokrywa 1204mm x 404mm x 1szt


Grubość wszystkich ścianek wynosi 10mm ponieważ tylko takiej grubości PCV dysponuje Gryzelda.

Z góry dziekuję za konstruktywne odpowiedzi.

Link to comment
Share on other sites

Pokrywa 3D - retez.pl


Akwarium:


D�ugosc:

1200.0

mm

Szerokosc:

400.0

mm

Wysokosc:

500.0

mm

Grubosc szyby:

8.0

mm


Objetosc brutto:

240.0

L

Objetosc netto:

223.69

L


Pokrywa:


Wysokosc pokrywy:

120.0

mm

Wysokosc zakladki:

30.0

mm

Grubosc pcv wieka:

10.0

mm

Grubosc pcv scianek:

10.0

mm

Wieko dzielone:

TAK


Szerokosc wieka dzielonego:

200.0

mm


Potrzebne arkusze PCV: (1.12m2)


400.0 x 120.0 x 10.0 - bok krotki zewnetrzny

2

szt.

400.0 x 80.0 x 10.0 - bok krotki wewnetrzny

2

szt.

1220.0 x 120.0 x 10.0 - bok dlugi zewnetrzny

2

szt.

1180.0 x 80.0 x 10.0 - bok dlugi wewnetrzny

2

szt.

1200.0 x 200.0 x 10.0 - wieko tylnie

1

szt.

1200.0 x 200.0 x 10.0 - wieko przednie

1

szt.

Link to comment
Share on other sites

Witam,

Kolego wbiłem Twoje wymiary do programu retrez.pl

Poniżej masz wymiary, ja robiłem pokrywę korzystając z tego fajnego programiku i wyszło super. Martw się raczej o to czy Ci dobrze poprzycinają formatki ;) bo czasami zdarzają się rozbieżności nawet do 2-3 mm. Zwróć im na to uwagę.


Pozdrawiam,

post-13076-14695713888368_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ja też brałem formatki na pokrywę od Gryzeldy i jestem w 100% zadowolony. Formatki były pocięte precyzyjnie i równiutko. Do tego wycena zaproponowana przez p. Marzenę była bardzo korzystna. Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

krzysiek2301 podałeś wymiary dla akwa 300l a nie 240l.


Dokładnie przepraszam chłopaki zamiast 400mm wpisałem 500mm w głębokości akwarium.

--

Ja też brałem formatki na pokrywę od Gryzeldy i jestem w 100% zadowolony. Formatki były pocięte precyzyjnie i równiutko. Do tego wycena zaproponowana przez p. Marzenę była bardzo korzystna. PozdrawiamKoledzy potwierdzam zdanie pablojogiego razem rozpakowywaliśmy paczkę, faktycznie wymiary miały rozbieżności (2-3mm) a mało tego pcv było pocięte chyba na tępej pile. Większość z formatek miało poszarpane krawędzie co znacznie utrudniało dokładne ich oklejenie.


Przestrzegam prze kupowaniem PCV u Pani o której wspomina Paweł!

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

wymiary miały rozbieżności (2-3mm) a mało tego pcv było pocięte chyba na tępej pile. Większość z formatek miało poszarpane krawędzie co znacznie utrudniało dokładne ich oklejenie.

2-3mm to dużo,jak sobie z tym poradziliście?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Acha rozumiem pH w kranówce jest 7.5 , pewnie po zalaniu z powodu kamieni itd podskoczy pewnie trochę. Ta sól zapewne zaszkodzić nie może więc sypne połowę albo 1/3 dawki po zakończeniu cyklu azotowego, i potem przy każdej podmiance.
  • Jak przedmówcy, zawsze jest jakieś ryzyko. Ja miałem jakoś czas spokój ale szukałem innych ryb i kupiłem... Pół żywe, myślałem że to wina podróży. No i tak jakieś paskudztwo krąży już u mnie ponad pół roku.  Ale wcześniej też ryby trafiały z różnych źródeł i nie miałem problemu. Po prostu z "super hodowli" jakieś świństwo wpadło do akwarium. A może to zbieg okoliczności? Może to inna przyczyna.  Wielokrotnie kupowałem mało ambitnie ryby w byle zoologicznym i wiele z tych ryb żyje u mnie ponad 3 lata. To najbardziej odporne i towarzyskie ryby. Nic nigdy się nie działo w akwarium.  Mam taką teorię. Oczywiście to może być całkowicie błędne rozumowanie. Ale niektóre ryby są mniej odporne na stres i choroby a inne bardziej albo w ogóle ich nic nie tknie. I czasami w byle jakim zoologicznym osiedlowym są zdrowe ryby i wszystko będzie ok. A czasami w "super" hodowli coś się dzieje z rybami i kupujemy babola. Później chorują prawie wszystkie.  A czasami niektóre ryby podczas podróży mogły się tak zestresować, że dzięki nim pojawi się jakaś choroba w akwarium. Teoretycznie hodowca nie dał plamy ani kupujący. Po prostu ryba była za słaba i narobił się bałagan.  Reasumując, kup takie ryby jakie chcesz, jakie Ci się marzą i miej głęboko w poważaniu to, aby kupować wszystko od jednego hodowcy. Oczywiście bądź ostrożny, mimo wszystko.     
  • Na to wygląda, na końcu pokrywa całość żywicą. Ale chyba tylko aby zabezpieczyć farbę, bo od wewnątrz nie maluje. Te wszystkie polecane na forum zaprawy typu CX coś tam, to też cement tyle że z dodatkiem chemii aby szybciej wiązał. 
  • Co on tam użył? Zwykłego cementu?
  • Tak, a jak kupisz od niego, a ryby i tak zachorują to powie, że... musiałeś mieć złe parametry wody, albo źle wpuściłeś/transportowałeś, albo wpuściłeś przy nie odpowiedniej fazie księżyca.
  • Oddam jak w temacie.  Nie pytać dlaczego bo winny jest Prezes 😀 Odbiór tylko osobisty w Brzegu i po okazaniu paramsów NO2 i NO3 celem zweryfikowania czy w dobrą wodę pójdą Ryby pełnoletnie po 8 dawce szczepionki, odżywiane pokarmami z górnej sklepowej półki. Menu do zaoferowania: Nimbochromis livingstoni 2 szt. Labidochromis caeruleus 7 szt. Placidochromis phenochilus 2 szt. Kundelix ciapciatix 1 szt. Parę zdjęć obrazujących dorodne stadko
  • Czyli hodowca ''A'' ściemnia że trzeba kupować tylko od niego bo od innych jak kupisz to ryby będą miały problemy zdrowotne. A który to hodowca tak Cię ściemnia? Mam ryby z różnych hodowli i zawsze tak miałem od 20-stu paru lat i nigdy nic takiego nie zauważyłem żeby był jakiś konflikt bakteryjny. Owszem, można kupić ryby chore od których zarażą się te co już masz i w tedy wszystkie mogą zdechnąć, ale to się rzadko zdarza, mi się nigdy to nie zdarzyło, jedynie to zdarzało się czasem w latach 90 kupić w zoologicznym chore mieczyki, gupiki, ale nigdy nie zdarzyło się to z kupnem pyszczaków z prywatnych hodowli.
  • Twardość wody nie jest parametrem kluczowym w hodowli pyszczaków z J. Malawi. One tolerują szeroki zakres twardości - począwszy od wody miękkiej, skończywszy na bardzo twardej. W jeziorze występuje akurat miękka woda. Istotnym parametrem jest natomiast odczyn, czyli pH - które powinno być zasadowe (nie mniej, niż 7,5 - 7,6).
  • Zawsze jakieś ryzyko jest zmieniając warunki  danej obsady.  Ale wyobraź sobie , że chcesz ryby  różnych gatunków i okazuje się , że sprzedający ma tylko jeden gatunek a Ty chcesz trzy.  Rezygnujesz ? Nie .  Nawet w obrębie tego samego  gatunku lepiej jest kupować ryby z różnych źródeł ze względu  na ich genetykę , na uniknięcie chowu wsobnego.  Naprawdę nie masz powodów do zmartwień. Warto jednak dowiedzieć się od sprzedającego czym karmi swoje ryby i kontynuować stosowanie tych pokarmów, stopniowo zmieniając na ten którym chcesz Ty karmić.   Chodzi mi o to aby gwałtownie nie zmieniać podawanego pokarmu.
  • Moje doświadczenia, biorąc pod uwagę, że mam również akwaria z biotopami CA i SA są takie, że pyszczaki są bardziej wrażliwe na zmiany środowiskowe w porównaniu do innych biotopów. Wielu myśli, że pyszczaki lubią naszą kranówkę i nie ma co się przejmować wodą, ale to nie znaczy że mają wysoką tolerancję jeśli chodzi o parametry wody.
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.