Jump to content

Jaki filtr zewnętrzny do akwarium 240l


dariush

Recommended Posts

Witam,

To mój pierwszy post na forum, także proszę bądźcie wyrozumiali.

Poszukuję filtra zewnętrznego do standardowego zbiornika 240l czyli 1200x400.

Opisów filtrów do takiego baniaka na forum jest sporo, ale niestety mój problem jest taki, że kubełek wraz z przewodami musi zmieścić się w szafce o następujących rozmiarach: 50x35x39 gł/szer/wys.

Może moglibyście coś zasugerować.

Link to comment
Share on other sites

Eheim 2213

Dziękuję za szybką odpowiedź, ale czy ten filtr nie ma za małego przepływu?

Producent opisuje go jako 450l/h, a w wątku Podstawowy osprzęt filtracyjny koledzy rekomendują filtry 700 do 1500 przy takim baniaku.

Link to comment
Share on other sites

Nawet jeżeli dasz filtr z przepływem 1500l/h to po założeniu prefiltra i wypełnieniu go wkładami przepływ spadnie do ok 350l/h ;). W filtracji biologicznej najważniejsza jest objętość złoża nie przepływ wody. A im wolniej woda obmywa złoże tym lepiej ;)


Pzdr.

 • Dziękuję 1
Link to comment
Share on other sites

"Nawet jeżeli dasz filtr z przepływem 1500l/h to po założeniu prefiltra i wypełnieniu go wkładami przepływ spadnie do ok 350l/h"

To jeżeli Eheim na deklarowane przesz producenta 450l/h do ilu spadnie przepływ po wypełnieniu go i założeniu prefiltra?

Link to comment
Share on other sites

Stawiam, że spadnie i to sporo ale do jakiej wartości to nie mam pojęcia. Po za tym autorowi tematu chodziło o:


Witam,

mój problem jest taki, że kubełek wraz z przewodami musi zmieścić się w szafce o następujących rozmiarach: 50x35x39 gł/szer/wys.

Może moglibyście coś zasugerować.Stąd tutaj w/w mały Eheim

Link to comment
Share on other sites

Dziękuje za podsunięcie pomysłu z Eheim 2213, czy powinienem do niego dorzucić filtr wewnętrzny o przepływie 2000l/h czy mniejszym?

Może macie jeszcze jakieś inne pomysły dotyczące filtra zewnętrznego, który udało by mi się upchnąć w szafce (może kupić używany Eheim 2226?)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.


 • Posty

  • Na jednym ze zdjęć dwa samce acei. Samice mają mniej zaostrzone płetwy grzbietowe. Na zdjęciu z Fire Fisch to nie jest Red Red, ma za bardzo szpiczastą łepetynę  Reszta poza acei non mbuna  czyli nie moja bajka i nie podpowiem
  • Witam wszystkich chętnych do pomocy. Zakładam, że dla większości moje zagadki będą oczywiste ale, że wątpliwości są to zapytam tu ekspertów.    Przejąłem akwarium z dojrzałymi pyszczkami a mimo to mam trudności z identyfikacją gatunku. No. Czy żółto płetwę to Acei i to samiec i samica? Granatowe to Stuartgranti i to też samiec i samica czy jeden to Stuartgranti a drugi to hansbaenschi i oba samce? Ten z plamkami to młody delfini? Ostatnie to parka firefish czy zebra red? Wszystkie nie wybarwione to maylandia czy to różnice rybki i jak podrosną to się wybarwia? 
  • No racja Sławek 🫣 Zapomniałem już 🙂 W dodatku pseudotropheus chialosi jest bardzo ładną rybą. Zarówno samice, jak i samce są urokliwe. Ten gatunek też polecam wziąć pod rozwagę koledze @123frytki do swojej wymarzonej obsady.
  • Nigdy nie mów nigdy.😄 Braliśmy kiedyś chailosi. 
  • Brak czasu. Akwarium żyje własnym życiem. Uzupełniam tylko karmnik i ścieram kurze.... Jeden zgon - chyba samiec saulosi - zakładam, że agresja, bo bez zapowiedzi... 20240518_144029.mp4   20240518_144120.mp4   20240518_143922.mp4        
  • Ok. Rozumiem. Ja z kolei od Darka nigdy nie kupiłem ryb. Bo gdy chciałem, to był problem z wysyłką. Teraz wiem, że już się to zmieniło. Bo też wysyła ryby kurierem UPS... Każdy na swoich ulubionych sprzedawców ryb. Ja brałem już ryby od kilku i moim faworytem jest Jacek 
  • Nie wiem czy to temat w tym miejscu, ale trzy przykłady: - miałem rdzawe od Jacka i od Darka, jakość bez porównania i tempo wzrostu, ale to może być oczywiście przypadek - sauolsi te od Jacka to jakieś gizmo, a Darek wolał 10 lat nie sprzedawać zanim znowu nie trafił na jakościowo 'dobre' stado - powiedzmy, że udało się mi poznać układy Darek, Jacek, Adrian z Chełmka. Mam wrażenie, że Jacek byleby nie polecić kogoś innego i nie dać kontaktu do kogoś innego weźmie rybę od kogokolwiek innego byle klient miał wszystko. Dwóch innych panów podejście jest zupełnie inne Darek to też specyficzna osoba. Jego podejście do niektórych gatunków, których oficjalnie nie ma w ofercie, a sprzedaje je na rynki zagraniczne. Jednak co IMO najważniejsze nigdy nie odmówił mi rozmowy czy porady. Można na niego liczyć jeśli chodzi o pomoc, nie ważne czy kupiłeś u niego ryby. To o czymś świadczy, nawet jeśli to jest jego forma marketingu. Oczywiście to jest tylko moje zdanie i moje doświadczenia. Nie mam na celu nikogo oczernić, nie czerpię z tego żadnych korzyści, a jako wolny człowiek uważam, że mam prawo do swojej opinii. 
  • @ziemniak rozwiń proszę dlaczego innych ryb od Pana Jacka już byś nie wziął? Ja teraz 100% obsady mam od Jacka i jestem zadowolony. W dodatku powiem, że p. Jacek to prawdziwy fachowiec i też nie jest " wciskaczem" aby tylko sprzedać. Kupiłem od niego wczoraj stado pewnych ryb. Ustalimy cenę na 400zł, po pół godzinie Jacek zadzwonił - przepraszam pomyliłem się 330zł. I to są hodowcy - mający pasję.
  • Ja mam crabro od Jacka z Żor. Jestem zadowolony, ale chyba innych ryb od niego bym nie wziął. Resztę ryb mam od Darka z Żor. Darek ma więcej gatunków w ofercie niż na stronie. Warto też z nim skonsultować obsadę już na miejscu. Absolutnie nie jest to człowiek, który będzie wciskał. Podejdzie indywidualnie i będzie studził zapędy. W ofercie ma świetne kropki typu: Maylandia estherae OB Minos Reef lub kulfony. 
  • widzę, że w ofercie jest dostępny, pytałeś p. Jacka? https://pielegniceafrykanskie.pl/   tak gwoli ścisłości maingano od wielu lat nie jest już melanochromisem, prawidłowa nazwa tego gatunku to Pseudotropheus cyaneorhabdos
 • Topics

 • Images

×
×
 • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.