Jump to content

Początek z pyszczakami.


XXkilo

Recommended Posts

Od znajomej dostałam kilka pyszczaków, mix różnych gatunków. ( Uratowane od śmierci w WC). Spodobały mi się na tyle, że od tej pory zbieram informacje na ich temat, myślę nad ich chowem i zmianą obsady i tu moje pytanie: Mam dwa całe pomarańczowożółte pyszczaki, spokojne, nie za duże z kilkoma atrapami jajowymi na płetwie odbytowej, płetwy żółte lekko prześwitujące, na grzbietowej też widać kilka żółtych plamek. Sądzę że to samiczki ale nie wiem jakiego gatunku. Co to za gatunek i czy te pyszczaki mogą żyć z red fire? Bardzo mi zależy na kolorystycznym dobraniu dwóch gatunków żółtego z czerwonym, tak aby się nie atakowały. Myślę nad obsadą 1+2(3) obu rodzai.


A i akwarium mam dość małe 112l, zakupione pierwotnie z myślą hodowli wielogatunkowej drobnicy.. Podłoże żwirek do 0,5 cm średnicy. Kilka skał, roślin brak (planowane w najbliższym czasie, wysokie, nie płożące się aby nie zabierały miejsca do pływania) Temp. 24 st. C. Filtr zewnętrzny (kubełkowy), deszczownica, oświetlenie 2 jarzeniówki, pH wody-było 7-7,5 po wpuszczeniu ryb spadło do 6,5 (do skorygowania).

Link to comment
Share on other sites

Pierwsza sprawa jak chcesz , żeby ktoś Ci pomógł z identyfikacja ryb to wrzuć dobrze zrobione zdjęcia. Druga sprawa pH mocno do skorygowania minimum 7,6pH. Trzecia sprawa [przydał by się do malawi piasek ewentualnie jak ja na niego mówię piacho-żwir 1-2mm inaczej pozbawiasz pyszczaki naturalnego ,,odruchu" jakim jest nie wątpliwie kopanie w dnie.

Czwarta sprawa w tak małym baniaku max. jeden gatunek i to niewielki np. tradycyjnie pseudotropheus saulosi w układzie 1+4

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za rady i link ale pseudotropheus saulosi jakoś mi się nie widzą, podobno pyszczak rdzawy może żyć w 112 litrowym zbiorniku? Jeśli to prawda, to zdecyduję się właśnie na ten gatunek (układ 1+4). Jak nie niech będzie ten saulosi.

Link to comment
Share on other sites

Może, ale co to za życie? Rdzawe są masywne i ruchliwe jak większość ryb z rodzaju mbuna i zdecydowanie będzie im za ciasno kiedy dorosną. Jeśli chcesz traktować sprawę poważnie to znajdź im większe lokum.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.