marckas Opublikowano 27 Marca 2013 #1 Opublikowano 27 Marca 2013 Witam ponownie, problemów dojrzewającego akwarium ciąg dalszy Dosłownie znikąd (wczoraj ładnie i czysto a dzisiaj.....) pojawiły mi się na piasku, kamieniach rdzawe plamki przede wszystkim w miejscu dobrego naświetlenia oraz dodatkowo na górze kamieni pojawił się zielonkawy nalot Akwarium 240l podłoże piasek kwarcowy, wystrój kamień filipiński. Akwarium zalane 10 dni temu, oświetlenie 2x39W 10h na dobę, cały czas działają dwa filtry mechanik (wewnętrzny) i bilog. Czy zmniejszenie ilości naświetlania może pomóc w tym przypadku ? Czy może jest to przypadłość dojrzewającego akwa którą nie należy się martwić lub proszę o radę jak skutecznie przeciwdziałać? Czytałem na innych forach, że trzeba znaleźć przyczynę tylko jak skoro nic nie zmieniam od początku. Wydawałoby się, że z biegiem czasu akwarium powinno funkcjonować co raz lepiej a tu same niespodzianki. Zaleca się usuwanie tylko z piasku czy porowatego kamienia - niewykonalne. Dodatkowo zielonkawy nalot - zapewne kolejne glony, a jeszcze ryb nie ma... Proszę o radę.
eljot Opublikowano 27 Marca 2013 #2 Opublikowano 27 Marca 2013 Temat opisywany xxxx......razy zapraszam do tego tematu http://forum.klub-malawi.pl/to-glony-identyfikacja-t11599.html i przejrzenu pozostałych z tego działu + FAQ Zamykam
Rekomendowane odpowiedzi