Skocz do zawartości

Re: [102l]Pierwsze Malawi


Rekomendowane odpowiedzi

No nie wiedziałem że taki efekt będzie ;) Wystarczyło trochę czasu ,pokruszyć łupek , trochę fantazji i przyklejać hehe:D No też tak myślę że na start ok , na jesień ruszam z większym projektem i jeśli chodzi o tło i różne maskownice to też będę sam wykonywał.



[102] Malawi

Krabarium - 74 l

- 13.05.2012 - pierwsza wylinka

- 05.11.2012 - druga wylinka

- 19.01.2013 – trzecia wylinka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam ponownie ;) Dziś mi doszła paczka z filtrem i testami i biostarterem. Akwarium chodzi 2 tyg ponad bez żadnych startówek ani nie lałem nic , zrobiłem błąd na początku nic nie dając ale teraz go naprawię ;)Myślę że nie jest za późno.Mam JBL Denitrol i mam pytanie czy jego też można lać do filtra? Bo z opisu użytkowania wnioskuję że do wody i to kilka dni. I mam w tym filtrze tylko jeden koszyk z wkładem JBL Cermec i we 3 mam te niebieskie gąbki UNIBLOC. Mają one możliwość wyjęcia wyciętego kółka w środku na stronie gdzie kupowałem jest napisane że są to biologiczne wkłady.Dostałem jeszcze od nich 2 torebki ale nie ma na nich etykiety wiec nie wiem co to jest dam fotki proszę o sprecyzowanie co to może być i w jakiej kolejności włożyć w koszykach czy też może zostawić te gąbki UNIBLOC.


2112q29.jpg


1zm2xjn.jpg


ir14hy.jpg


a tak wygląda ten wkład UNIBLOC


25jv98g.jpg




[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza paczka to zeolit ( służy do usuwania amoniaku NH3).Możesz go użyć na początku procesu azotowego ( ułatwi to usuwanie amoniaku) , następnie po około 2 miesiącach wymienić go na dobrą ceramikę np. matrix firmy sachem. Absorbent w drugiej paczce (brązowy) z tego co pamiętam jest chyba do usuwania fosforanów. Jest to absorbent pływający i przy wyjmowaniu trochę utrudnia życie. Właśnie dlatego ten absorbent był u mnie do pierwszego czyszczenia filtra potem dostał przysłowiowego ,,laczka".

Gąbka na powyższym zdjęciu mam bardzo grubą porowatość co prowadzi do bardzo słabej filtracji mechanicznej. Więc jeżeli chcesz używać tego filtra między innymi do filtracji mechanicznej, warto byłoby w koszu z gąbką dodać waty np. SERY. Jeżeli ma to być biolog to wywal gąbkę i zasyp kosz ceramiką (np. matrixem 500ml).

  • Dziękuję 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki to na razie go użyje ;) No chciałbym wyłącznie żeby to był biolog bo mam wew. do filtracji mechanicznej. Więc jutro muszę jechać do większego miasta bo u nas na 2 zoologiczne nie ma w żadnym , jeszcze jutro się upewnię ale wątpię bo nie ma nawet zew. filtrów;/ W takim razie muszę przełożyć wszystko na jutro ale jak mus to mus.



[102] Malawi

--

Dziś załączyłem filtr JBL e901.Wlałem do niego SERA filter biostart. Dostałem ten biostarter razem z wkładem który dziś zakupiłem.

143jbww.jpg


Od wczoraj także używam Denitrol JBL. Trochę późno ale lepiej tak niż wcale myślałem że z czasem samo dojrzeje i popełniłem błąd teraz go narpawiam;) Dolałem też dziś ok 30ml uryny.Także używam od dziś deszczownicy do filta wew.


3311sf4.jpg


Użyłem tych wkładów.

rkdag1.jpg


Musiałem trochę zmodyfikować pokrywę bo inaczej przez tło nie mogłem włożyć wylotu jak i wlotu do filtra zew.


256bdw7.jpg


A tak wygląda osprzęt za maskownicą. Wlot do filtra dałem po stronie z filtrem wew. żeby było jak najmniej widocznego osprzętu:)


kag578.jpg


Dziś porobiłem kilka fotek tj 13.04.2013 dojrzewanie trwa a na kamieniach i na piasku pojawiły się glony:


24xdlsp.jpg


1gp3ea.jpg


zuleno.jpg




[102] Malawi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ktoś Cię zrobił w xxxx z filtrem JBL e901. Mam m.in. ten filtr i powinien on mieć w standardzie ceramikę w ostatnim koszyku i cermec w dwóch pozostałych, dopiero w tym najbliżej głowicy gąbki. Dostałeś wkłady z filtra JBL e900. Wklady które dostałeś w torebkach to tzw gratisy i potwierdzam że jest to kermazyt i absorbent fosforanów. Sprawdź czy masz uszczelkę na koszyku, tym najbliżej głowicy, bo może i tu sprzedawca się nie wykazał. Zrób też zdjęcie silniczka bo może być to jakiś składak i ciągnie więcej prądu niż zakłada producent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś Cię zrobił w xxxx z filtrem JBL e901. Mam m.in. ten filtr i powinien on mieć w standardzie ceramikę w ostatnim koszyku i cermec w dwuch pozostałych, dopiero w tym najbliżej głowicy gąbki. Dostałeś wkłady z filtra JBL e900. Wklady które dostałeś w torebkach to tzw gratisy i potwierdzam że jest to kermazyt i absorbent forforanów. Sprawdź czy masz uszczelkę na koszyku, tym najbliżej głowicy, bo może i tu sprzedawca się nie wykazał. Zrób też zdjęcie silniczka bo może być to jakiś składak i ciągnie więcej prądu niż zakłada producent.


Do sklepów nie dostają już ponoć od dystrybutora 901 z cermec i micromec we wszystkich koszach, ja ostatnio jak kupowałem 901 to miałem tylko jeden kosz ceramiki + 2 kosze z gąbkami (chociaż miał być micromec+cermec). W sklepie nie mieli pojęcia że już nie dostają "lepszych wkładów", odpakowali III filtry z dostawy i we wszystkich to samo (kosz ceramiki + gąbki). Co lepsze w żadnym z filtrów nie było również uszczelki pod głowicą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.