Skocz do zawartości

Zmiana akwarium na większe i problem...


czester_

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jednak poprę Czestera, bo jeżeli chce i może zrobić to wolniej i dokładniej to niech robi bo napewno tym nie zaszkodzi - może nie musi sią az bawić w dolewanie wody po trochyu przez tydzień ale podzielenie tego na dwa trzy rzuty jest jak najbardziej rozsądne.

Oczywiście że można tak jak inni pisali od razu i może to wyjść, sam już parokrotnie z różnych powodów robiłem podmiany 50% a nawt większe [raz było to nawet około 75% i też bezproblemowo] jedno moje akwa ma już trzy przeprowadzki za sobą i znam ten ból :wink: i parokrotnie taki manewr zakonczył sie pełnym sukcesem ale raz się dorobiłem pięknego zakwitu pierwotników i problemów ze związkami azotowymi przez jakiś czas, więc jeżeli czester chce to zrobić tak jak opisał to nie uważam aby było w tym coś nie tak i tylko się cieszę ża ma taką możliwość. Jeżeli ktoś takiej mozliwości/warunków nie ma to robi tak jak powyżej Rajwus napisał - ale przeciez on sam napisał że nie było to wzorcowe - a więc i nosło ryzyko i cieszę się że mu się to udało, ale po co ryzykowac jak mozna inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam spowrotem:) Akwarium 240 litrów juz stoi:) Rozłożyłem dolewanie wody na dwa dni. Tak naprawde z tych moich 112 litró to może dno 240 zakryło :shock: . Co najważniejsze do zachwiania parametrów nie doszło z czego bardzo się ciesze:D Odziwo także na drugi dzień od zalania woda jest przejrzysta i klarowna:) Jednka po zalaniu wlałem nivitreca i włączyłem wszystkie pompki w domku jakie miałem, urzyłem także węgla aktywowego by wyłapał te wsyztkie brudy z tła, piachy itd.

Po tym wszystkim musze przyznac ze jestem straszliwie szcześliwy ze jednak kupiłem 240 a nie 160 i jestem bogatszy o kolejne doświadczenia związane z "bezstratnym" zalewaniem nowego baniaka w jeden dzien:)

Jestem w trakcie sprzątania bo jednak taka akcja wywołała niesamowity bałagan, w pokoju ogródku itd. :) Jak juz sie z tym uporam i paorma innymi zabiegami kosmetycznymi przy akwarium napisze dużą prezentację o powstawaniu mojego baniaka który odzwierciedla wszystko czego się nauczyłem:)

Dzięki wielkie jeszcze raz wszystkim którzy mi pomogli i tym którzy o tym nawet nie wiedzą!!

Pierwsze zdjęcia już jutro;)


P.S ma ktoś Red rubin na zbyciu? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to pełne gratulacje, cieszę się że Ci sie udało no i na pół roku :wink::D masz problem z głowy :lol:


co do samego zalewania to jak się ma coś ze starego akwa to potrafi działac cuda a w na pewno daje więcej niż te wszystkie wynalazki do kupienia w sklepach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ze starego akwarium to ja przełożyłem kubła i naprawde jak na to akwarium namiastke piasku:) No chyba że świdry zabrały na plecy bakterie. A tak na poważnie to stare gąbke od małego filtra z 112 wypłukałem w 240, włączyłem wszystkie filtry w domu i wlałem nivitreca. Myślę że dlatego nie doszło do zachwiania. Ale trzeba przyznać, że jak test na NO2 robiłem to pukawka biła:D Niedługo zrobie prezentacje;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem fajne, ja też bym dodał coś zielonego tak jak planujesz bo akurat lubie, co do valisnerii to mi w piasku rośnie dobrze i wyśmienicie mi sie sprawdzają tabletki nawozowe sery flore plus i florenette A, tak ze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Słuchajcie... cały czas zastanawiam się nad obsadą do tej 240'ki. W artykule na stronie klubu wyczytałem, że 2+6 Saulosi i 2+5 Aulonocara np. rubin red jest ok. No ale patrze na to akwariuum narazie z samymi saulosi i czy im nie będzie za ciasno?! Teraz obywa samce saulosi są naprawde pięknie wybarwione, samice pływają pośrodku, nie są zaganiane non stop jak było w 112. Wydaje mi się że dołożenie jeszcze 7 ryb to własnie mały dworzec;)


Czy nie lepiej naprzykład 1+3 A. Red rubn? Nie znam do końca zachowania tychże ryb dlatego zastanawia mnie czy jeden samiec innego gatunku nie będzie ścigany przez obecne dwuletnie saulosi. Przed zalaniem 240 wydawała się ogromna ale po wpuszczeniu niby tylko 8 rybek wydaje mi się że 12 ryb w takim akwarium to już maksimum:) choć większość hoduje większe ilości w takim baniaku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widzę po swoim akwa to Aulonki nie są takie spokojne:(((

U mnie mimo , że mam trochę więcej wody i miejsca dominant Stuartgranti , zabił drugiego samca:(((

Ja mam w sumie 18 ryb i ......mają ciasno.

Ja bym więc został przy samych saulosach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

By using this site, you agree to our Warunki użytkowania.