Jump to content

2 x multikani 800 w zbiorniku 350l


shogun_lmc

Recommended Posts

witam

jak w temacie mam zbiornik 350l tj 150*40*50 profilowany i mam zamiar obsadzić go pielęgnicami papuzimi w w "biotopie Malawi" .Zostawcie to bez komentarza!!! Moje pytanie czy 2 FILTRY MULTIKANI 800 Z 2 MODUŁAMI "pierwszy gąbka i zeomax drugi BioCeraMAX podołają ???.Na pytanie dlaczego taka filtracja powiem tak.... po prostu dostałem 2 sztuki nówki w cenie 50 zł . Panowie i Panie tylko proszę ......... na temat

Link to comment
Share on other sites

ok ale chyba się nie zrozumieliśmy . Mój filtr składa się z trzech a docelowo 4 pojemników . 1 pojemnik to gabki (3 szt mniejsz i większa ziarnistość)2 i 3 pojemnik to ceramika i 4 pojemnik zeomax .To jest jeden komplet drugi jest taki sam .Podsumowując mam 2 filtry które maja 8 litrów pojemności w tym 4 litry ceramiki 2 litry zemaxu i 2 pojemniki po 3 szt gąbek .Dodatkowo filtry będą zasysały wode z dwóch stron akwarium wiec wydaje mi się ze przy dwóch pompach o przepływie 650l kazda filtracja będzie dość skuteczna .Dla porównani filtr JBL CristalProfi e1500 którego dość często polecają na różnych forach ma zbliżone parametry ale punkt filtracji jest jeden a i cena jest zdecydowanie wieksza . Tak sobie to wymyśliłem czy mam racje ??? skomentujcie to !!!

Link to comment
Share on other sites

Biologia na pewno będzie ok, ale czy ruch wody będzie wystarczający, to już sam musisz sprawdzić. To jest długie akwarium i dużo będzie zależało od wystroju.


Jeżeli chodzi o wystrój to : preferuje " mroczne klimaty" wiec... czarny piasek kwarcowy wyłożony na ruszcie do filtracji pod żwirowej ( wiem ze taki ruszt lubi się zatykać a filtr ciagnie tylko z najbliższej odległości ale wymyśliłem sobie spust dolny wody ze srodka akwa wiec przy podmianie wody będzie się trochę to czyściło samo a dodatkowo wepcham tak kilka ślimaków swiderków i niech pracują .Na kwarc pójdzie kamien Transparentny Krystaliczny ,oczywiście w różnych wymiarach ( czekam na czarny bo ciemny niebieski można dostać bez problemu).Zastanawiam się jeszcze nad tłem czy zrobie tło strukturalne z cr 65 czy tylko ciemna folia z tylu i boków .Oswietlenie w srodku jasniej po bokach ciemniej . taki jest ogólny zarys ...ale ale trochę odbiłem od tamatu sorki .


takie tło zrobiłem dla malutkiego żółwia

post-13595-1469571379659_thumb.jpg

post-13595-14695713797542_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.


×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.