Jump to content

świderki?

juppi

Recommended Posts

kilka dni temu urządziłem kotnik: ze zbiornika ogólnego poszła do kotnika gąbka z filtra wew. plus podłoże razem z kilkunastoma (?) świdrami. Przedwczoraj wyciągnąłem puste muszelki a dzisiaj przyuważyłem jak wataha dwudniowego narybku dzielnie atakuje nieostrożnego świdra. Nie jestem jakimś ślimako-filem, ale moje pytanie brzmi: czy dla narybku saulosi + maingano + red red takie mięsne odskocznie są zdrowe?? Narybek oprócz przypadkowego pełzacza dostaje też póki co rozdrobniony pokarm płatkowy.

Kilka wątków już czytałem dotyczących zjadania przez pyszczaki świderków. Nie było tam napisane, żeby miało to im zaszkodzić :roll: więc chyba dla narybku szkodliwe to też nie będzie. Zawsze to jakieś urozmaicenie diety :D no i ślimaki się tak nie mnożą.

eee... tam - nie mnożą :twisted: Na moje świdry nie ma mocnych ;) Gdybyś zobaczył teraz dno mojego akwa, to to z piaskiem kwarcowym ma niewiele wspólnego. Oczywiście nie bardzo mi to przeszkadza, bo w dzień sytuacja przedstawia się całkiem normalnie ;) Teraz jest czas, aby podrzucić coś z diety mięsnej do kotnika... no bo skoro nie szkodzi... :>

dziś przyszła mi pocztą z allegro książka "Malawi piękno i pasja" - Krzysztofa M. Kaźmierczaka i właśnie teraz sobie czytam że: świderki to naturalni mieszkańcy jeziora malawi przez pysiaki postrzegane jako naturalne zaplecze pokarmowe - więc na pewno nie zaszkodzą :) A przy tym są bardzo pożyteczne bo napowietrzają podłoże wędrując w nim i zjadając z niego resztki pokarmu :)

No to sie pochwaliłem moją pierwszą nabytą wiedzą :P

eee... tam - nie mnożą :twisted: Na moje świdry nie ma mocnych ;) Gdybyś zobaczył teraz dno mojego akwa, to to z piaskiem kwarcowym ma niewiele wspólnego.

podsumowujac to krotko - o wiele za duzo dajesz rybom pokarmu :twisted:

jesli beda glodne, to same postaraja sie o wyregulowanie populacji swiderkow w Twoim akwarium